Beniaminek z Ostrowa przystąpił do meczu osłabiony brakiem kontuzjowanego Grzegorza Walaska i choć starał się coś wyszarpać, nie był w stanie zatrzymać rozpędzonych lublinian. Motor wygrał szósty kolejny mecz w PGE Ekstralidze i umocnił się na pozycji lidera tabeli. Goście mogli się cieszyć nie tylko z wygranej, ale także powrotu, i to w dobrej dyspozycji Dominika Kubery, który z powodu uraz przez ostatnie dwa mecze pauzował.

Choć w Ostrowie mierzyła się „czerwona latarnia” ligi z liderem, to emocji i tak było więcej, niż w Częstochowie. Włókniarz już po czterech biegach prowadził z GKM-em Grudziądz 20:4. Ostatecznie skończyło się na wyniku 65:25 i najwyższą porażką w historii występów grudziądzan w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wśród przyjezdnych zabrakło kontuzjowanego ostatnio w lidze duńskiej Nickiego Pedersena, ale nawet jego absencja nie usprawiedliwia takiej deklasacji.

W niedzielę dokończenie kolejki - Unia Leszno podejmie Apatora Toruń, a Sparta Wrocław zmierzy się ze Stalą Gorzów.

PGE Ekstraliga
6. kolejka

> Arged Malesa Ostrów - Motor Lublin 35:55
Najwięcej punktów: Chris Holder 11 (w 7 startach) - Mikkel Michelsen 15+1 (6), Jarosław Hampel 12+1 (6), Maksym Drabik 12+1 (6).
> zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa - ZOOleszcz GKM Grudziądz 65:25
Najwięcej punktów: Leon Madsen 15 (5), Bartosz Smektała 12+3 (5), Fredrik Lindgren 12+1 (5) - Przemysław Pawlicki 8 (6).