NFZ zapłaci za znieczulenie ogólne u dentysty

Obecnie takie znieczulenie przysługuje osobom z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym. Wkrótce ma być dostępne także dla dzieci i młodzieży.

Publikacja: 27.03.2024 18:00

NFZ zapłaci za znieczulenie ogólne u dentysty

Foto: PAP/Marcin Obara

Tak zakłada projekt zmiany rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego. Zgodnie z jego treścią, zapewnione dzieciom i młodzieży w ramach świadczeń gwarantowanych ma być znieczulenie ogólne, gdy u młodych pacjentów występują alergie na środki znieczulenia miejscowego, u których stres związany z zabiegiem stomatologicznym może negatywnie wpłynąć na stan ogólny pacjenta oraz dla których znieczulenie jest jedynym skutecznym sposobem przezwyciężania lęku w związku z prowadzonym leczeniem stomatologicznym.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Subskrybuj
gazeta
Ochrona zdrowia
„Zero tolerancji” dla agresywnych pacjentów. Szpitale oczekują zmian prawnych
Ochrona zdrowia
Wyzwania dla opieki długoterminowej będą rosnąć
Ochrona zdrowia
Będzie ostrzejsza kara za napaść na lekarza lub ratownika medycznego
Ochrona zdrowia
Lipcowe podwyżki dla pracowników ochrony zdrowia. AOTMiT zaczyna szacować koszty
Ochrona zdrowia
Alternatywa dla sanatorium? Pacjent musi więcej zapłacić, ale wybiera czas i miejsce
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem