Za nami IV Ogólnopolskie Forum Młodych Radców Prawnych, do stolicy Dolnego Śląska w miniony weekend zjechali przedstawiciele środowiska radcowskiego z całego kraju. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła „Rzeczpospolita".

– IV Forum miało być z założenia platformą wymiany doświadczeń pomiędzy radcami z różnych miast. Chociaż zawód „radca prawny" jest z nazwy jeden, to jednak specyfika wykonywania zawodu jest inna w dużych izbach, a inna w izbach mniejszych. Różne są również formy wykonywania zawodów – mówi Paulina Sosnowicz, wicedziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.

Jakie pomysły na swój samorząd mają radcowie z kilkuletnim stażem w zawodzie?

– Pojawił się m.in. motyw budowania marki „radca prawny". Sposobem na tworzenie i rozpowszechnianie wizerunku zawodu mogłoby być wykorzystanie nowych kanałów informowania np. poprzez działalność youtuberów – wskazuje mec. Sosnowicz.

Mówiono też o współpracy radców z kancelariami odszkodowawczymi, które stają się mocnym graczem na rynku usług prawnych – nieposiadającym ograniczeń zarówno w zakresie reklamy, jak i etyki. Wśród postulatów znalazł się więc ten dotyczący rozważenia wprowadzenia na poziomie regulacji korporacyjnych jasnego zakazu działania przez radców w ramach pseudokancelarii. „Obecna regulacja być może jest niewystarczająca" – wskazano.

Forum towarzyszyła również debata poświęcona współpracy samorządów prawniczych z samorządami lokalnymi.

– Rozwijamy miasto i potrzebujemy prawnej asysty – deklarował przedstawiciel Wrocławia.

Czytaj także:

Dlaczego młodzi prawnicy wybierają aplikację radcowską

Autopromocja
FIRMA.RP.PL

Sprawdzona, pogłębiona i kompleksowa wiedza dla MŚP

CZYTAJ WIĘCEJ