Takie wsparcie przewiduje wchodzące jutro w życie rozporządzenie w sprawie programu "Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej" (DzU z 2008 r. nr 98, poz. 639).
Z tej pomocy będą mogły skorzystać m.in.: jednostki naukowe, uczelnie, akademickie inkubatory przedsiębiorczości, centra transferu technologii oraz parki technologiczne. Pełny katalog podmiotów uprawnionych do ubiegania się o wsparcie określono w § 2 rozporządzenia.
Środki finansowe będą przyznawane po rozpatrzeniu wniosku, którego wzór znajduje się w rozporządzeniu. Będą one przyjmowane dwa razy w roku w terminach do 30 czerwca lub do 30 listopada.
Przepisy nie określają górnej granicy pomocy. Wskazują jednak na obowiązek wkładu własnego wnioskodawcy. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego sfinansuje maksymalnie 90 proc. kosztów projektu. Oznacza to, że co najmniej 10 proc. musi stanowić wkład własny, a podmiot występujący z wnioskiem musi wykazać, że posiada wystarczające środki, aby projekt sfinansować.
Uczelnie i inne uprawnione podmioty, korzystając z możliwości, jakie stwarza ten program, będą mogły sfinansować: tworzenie systemów komercjalizacji nowoczesnych technologii oraz procedur zarządzania własnością intelektualną w uczelniach, tworzenie baz danych zawierających informacje o wynikach badań naukowych.