Nowe programy studiów prawniczych na Uniwersytecie Gdańskim

Na początku maja Rada Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego uchwaliła nowe programy jednolitych studiów magisterskich na kierunku prawo – podał serwis Lex.pl.

Publikacja: 22.05.2013 15:32

Nowe programy studiów prawniczych na Uniwersytecie Gdańskim

Foto: www.sxc.hu

Jak informuje portal, cały proces studiowania został podzielony na trzy filary: obowiązkową podstawę, specjalizację główną oraz specjalizacje dodatkowe.

Pierwszy etap, który ma trwać 3,5 roku będzie się składać 23 obligatoryjnych przedmiotów.

Drugi etap to etap uzyskiwania wiedzy bardziej specjalistycznej. Trwać ma on przez ostatnie trzy semestry studiów, w trakcie których student wybiera jedną z czterech specjalizacji: prywatnoprawna, karnoprawna, prawno-finansowa i publicznoprawna i dwie z kilkunastu specjalizacji dodatkowych.

Jak zaznacza Lex.pl, dużo większą rolę w procesie studiowania prawa ma Uniwersytecie Gdańskim ma odgrywać pisanie. Jednym z warunków zaliczenia ćwiczeń ma być przygotowanie przez studenta w ciągu semestru jednej lub dwóch prac pisemnych na określony temat w formie, np. opinii, ekspertyzy, eseju czy glosy.

Inaczej będzie też wyglądało seminarium magisterskie, która ma być poświęcone pogłębieniu wiedzy z danego przedmiotu i kończyć się losowaniem tematów prac, które samodzielnie opracują studenci w określonym terminie.

Przede wszystkim chcemy uczyć trochę inaczej, dać studentom więcej możliwości. Może być trochę trudniej na początku studiów, bo w tych pierwszych semestrach będzie dość duża komasacja głównych przedmiotów teoretycznych. I wtedy student raczej nie będzie miał zbyt wiele czasu na jakieś dodatkowe zajęcia, a więc na przykład na praktykowanie w kancelarii – powiedział serwisowi Lex.pl prof. dr hab. Jakub Stelina, dziekan wydziału.

Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Prawo drogowe
Ważny wyrok ws. płatnego parkowania. Sąd: nie można nakładać kar za spóźnienie
Oświata i nauczyciele
Nauczyciele nie ruszyli masowo po pieniądze za nadgodziny. Dlaczego?
Prawo w Polsce
Jak zmienić miejsce głosowania w wyborach prezydenckich 2025?
Prawo drogowe
Ważny wyrok dla kierowców i rowerzystów. Chodzi o pierwszeństwo
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem