Warszawski adwokat Piotr Barczak relacjonował na Twitterze protest przeciwko polskim pogranicznikom odbywający się przed siedzibą Straży Granicznej. Mecenas opublikował także zdjęcia dowódców formacji: szefa podlaskiego oddziału SG i komendanta głównego SG, dopisując w komentarzu: „Wiecie, co zrobić, kiedy spotkacie ich na ulicy".

– Zapoznałem się z tą sprawą i moja reakcja była natychmiastowa i zdecydowana: jeszcze wczoraj skierowałem otrzymane materiały do Rzecznika Dyscyplinarnego Adwokatury celem podjęcia stosownych czynności w postępowaniu dyscyplinarnym – powiedział portalowi tvp.info mec. Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

Z kolei wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, poinformował, że służby prawne MSWiA przygotowują zawiadomienie do prokuratury o „podejrzeniu popełniania przestępstwa znieważenia funkcjonariuszy publicznych oraz nawoływania do nienawiści".

Czytaj także:

Migranci w Usnarzu. Prezes NRA domaga się wyjaśnień od Straży Granicznej ws. utrudniania prawnikom wykonywania obowiązków

Autopromocja
CYFROWA.RP.PL

Jak cyfrowa rewolucja wpływa na biznes i życie codzienne

CZYTAJ WIĘCEJ