Polityka

Najnowszy sondaż: PiS w górę, Koalicja Obywatelska w dół

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości wzrosło w ciągu ostatnich dwóch tygodni i obecnie wynosi 37,1 proc. - wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Spadek poparcia zaliczyła natomiast Koalicja Obywatelska.

Polityka

"Nie czas na socjalistyczne eksperymenty". Były wicepremier krytykuje "Polski ład" PiS

Epidemia w Polsce - raport Ministerstwa Zdrowia: 4728 zakażeń koronawirusem

Liczba potwierdzonych wynikami badań przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 2 972 927, zaś przypadków śmiertelnych do 76 447 - podało Ministerstwo Zdrowia, informując o 4728 nowych zakażeniach i śmierci 13 osób, u których testy wykazały SARS-CoV-2, w tym 6 z powodu COVID-19 bez stwierdzonych wcześniej chorób współistniejących.

Prokuratura zbada nagrody w partii Razem

Poseł PiS Bartosz Kownacki złożył zawiadomienie w sprawie głośnych premii, wypłacanych w 2019 roku – dowiedziała się rp.pl. Jego zdaniem doszło do przywłaszczenia mienia znacznej wartości.

W sobotę blisko 400 prób nielegalnego przekroczenia granicy

Straż Graniczna poinformowała, że poprzedniej doby odnotowano 373 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

WOT do końca roku ćwiczy na wschodzie kraju

Wojska Obrony Terytorialnej w gotowości. Do końca roku brygady podlaska, lubelska i mazowiecka będą ćwiczyły przy wschodniej granicy.

Sondaż: Niemal co drugi Polak uważa, że rząd może doprowadzić do polexitu

"Czy uważa Pani/Pan, że skutkiem polityki rządu PiS wobec Unii Europejskiej może być polexit?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Nowe rozdania w regionalnych strukturach PO

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk został nowym szefem pomorskiego regionu Platformy Obywatelskiej. A na Mazowszu wybrano Jana Grabca, rzecznika partii.

Ogromny dźwig przewrócił się na przystani w Szczecinie

Na przystani w szczecińskim Dąbiu przewrócił się w sobotę dźwig, który wyciągał z wody łódź. Rzeczniczka WSPR poinformowała, że do szpitala trafił operator maszyny.

Żywa pamięć o misyjnej wolontariuszce. Powstaje centrum im. Heleny Kmieć

Centrum Wolontariatu Misyjnego im. Heleny Kmieć powstanie w Trzebini w Małopolsce. Ruszyła zbiórka pieniędzy na ten cel. Potrzeba jeszcze 1,6 mln zł.

Konwój humanitarny na Białoruś. Na prośbę prezydenta

Namioty, łóżka i koce czy środki ochrony osobistej związane z COVID-19 znajdują się w konwoju humanitarnym, który jeszcze dziś pojedzie na przejście graniczne z Białorusią. Rząd wysyła tę pomoc na prośbę prezydenta.

Pierwsze Damy w Michałowie. "Nie zgadzamy się na nieludzkie traktowanie dzieci"

Kobiety z całej Polski zjechały się przed siedzibę Straży Granicznej w Michałowie, by protestować przeciwko temu, jak na polsko-białoruskiej granicy traktowani są migranci. Na proteście pojawiły się pierwsze damy Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska. - Musimy wspólnie zaapelować, by rząd, który sam nie pomaga, pozwalał na udzielenie pomocy medycznej i prawnej - przekazywały pierwsze damy cytowane przez Onet. Protestujące zabrały również ze sobą ubrania, lekarstwa i jedzenie.

Reportaż AFP z granicy. „Coś, czego nie życzysz najgorszemu wrogowi, koszmar”

- Próbowałem przedostać się (przez granicę) jakieś pięć, sześć razy i za każdym razem zostałem złapany i wywieziony z powrotem - mówi zmagający się z chorobą Leśniowskiego-Crohna 24-letni Libańczyk Ali Abd Alwareth, którego w swoim minireportażu z granicy Polski i Białorusi przedstawia agencja AFP.

We Wrocławiu i Szczecinie można się zaszczepić przy cmentarzu

Przy szczecińskim Cmentarzu Centralnym od piątku działa punkt szczepień – poinformował szczeciński magistrat. Zaszczepić się będzie można też przy wrocławskich nekropoliach.

Marsz Równości w Lublinie. Będą utrudnienia i objazdy

W Lublinie przejdzie dziś III Marsz Równości. W centrum miasta będą duże zmiany w organizacji ruchu oraz w komunikacji miejskiej.

Pożar wieżowca w Toruniu. Nie żyje jedna osoba

Pożar w jednym z wieżowców na Osiedlu Młodych w Toruniu. Wszystkich lokatorów ewakuowano. Jest jedna ofiara śmiertelna.

Tysiące interwencji po wichurach. I nadal wieje

Trwa sprzątanie po wichurach, a IMGW ostrzega przed kolejnymi silnymi wiatrami, zwłaszcza w północnej części województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego.

6274 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Zmarło 75 chorych z Covid-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w codziennym komunikacie o 6274 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 75 osób.

Hołownia: Morawiecki z Kaczyńskim pędzą wprost na ścianę, dociskając jeszcze pedał gazu

Jarosław Kaczyński „potrzebuje obrzydzać” Unię Europejską Polakom, ponieważ „chce na nią przerzucić winę za totalną nieudolność swojego rządu w walce z drożyzną i inflacją” - ocenił w rozmowie z Onetem Szymon Hołownia.

Gowin odebrał jej kompetencje. Została przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej

Wiceminister Olga Semeniuk została wybrana na przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej - poinformowało w piątek Ministerstwo Rozwoju i Technologii.