Pływalnia na Targówku, jako jedyna w Warszawie, ma basen, do którego można wjeżdżać wózkiem inwalidzkim oraz tor do nauki chodzenia (bardzo wąskie baseny z miejscami dla rehabilitanta). Wyróżnienie w tej samej kategorii obiektu użyteczności publicznej otrzymała biblioteka w Aninie. Windą można w niej wjechać na każde piętro, przed budynkiem jest koperta do parkowania dla osób niepełnosprawnych i obniżone krawężniki. Podobne udogodnienia są w Zielonym Domu.
Nagrodę specjalną za całokształt działań w celu integracji osób niepełnosprawnych otrzymał Uniwersytet Warszawski, m.in. za odpowiednie dostosowywanie swoich budynków.
– Na uniwersytecie mamy też biuro do spraw osób niepełnosprawnych – mówi rzecznik UW Anna Korzekwa. – Osoby z różnego rodzaju dysfunkcjami mogą korzystać z pomocy psychologów pracujących na uczelni.Obecnie na UW studiuje prawie 1000 niepełnosprawnych osób. W tym roku uczelnia otrzymała 2,4 mln zł dotacji z Ministerstwa Nauki na zakup komputerów i programów dla osób słabowidzących. UW planuje także zakup nowych busów do przewozu studentów na wózkach.
Konkurs po raz czwarty zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. W bieżącym roku zgłoszono do rywalizacji 29 budynków. To rekordowo dużo.
Według prezesa stowarzyszenia Piotra Pawłowskiego konkurs jest nadal przejawem determinacji i wołaniem osób niepełnosprawnych o pomoc.