02:08

Być może w ciągu niespełna 24 godzin poznamy oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Czy potwierdzą się te sondażowe? Relacja na żywo na rp.pl od wczesnych godzin porannych, Dziękujemy, że byli dziś Państwo z nami.

02:04

Zdaniem Marcina Horały (PiS), wybory są rozstrzygnięte.

01:57

Opublikowane zostały wyniki sondażu late late poll IPSOS. Przewaga Andrzeja Dudy wzrosła. Według badania, urzędujący prezydent uzyskał 51 proc. głosów, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski – 49 proc.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

01:45

Warto przypomnieć, że sondaż IPSOS dotyczy głosów oddanych wyłącznie w wybranych przez pracownię lokalach wyborczych w Polsce. Sondaż late poll pokazuje wyniki sondażu skorygowane o rzeczywiste wyniki z 50 proc. komisji, przed którymi zbierane były odpowiedzi ankietowanych, sondaż late late poll – z 90 proc.

01:34

Spośród wyborców, którzy zagłosowali w II turze, a nie brali udziału w I turze, nieznaczna większość (50,4 proc.) poparła Rafała Trzaskowskiego – wynika z badania late poll przeprowadzonego przez Ipsos.

01:22

Zdaniem Nizinkiewicza, Trzaskowski powinien pojechać na debatę TVP w Końskich, a końcówka jego kampanii była mdła. – To było takie kopiuj-wklej, Trzaskowski nie narzucał tematów – mówił dziennikarz „Rz”.

01:21

– Jedyne, co mogłoby uratować Rafała Trzaskowskiego to głosy z zagranicy, jednak szanse na to są coraz mniejsze – ocenił w TVN24 dziennikarz „Rzeczpospolitej” Jacek Nizinkiewicz.

01:15

Robert Makłowicz powiedział w TVN24, że w Splicie w Chorwacji ludzie wciąż czekają w kolejce do lokalu wyborczego, by oddać głos.

01:05

Kiedy poznamy oficjalne wyniki wyborów prezydenckich? Szef PKW Sylwester Marciniak nie wykluczył, że dojdzie do tego w poniedziałek.

00:49

„Nie popieraliśmy żadnego z kandydatów POPiS-u, bo żaden z nich na to nie zasłużył”pisze Konfederacja na swoim profilu na Facebooku.

00:30

Według TVP Info, wyniki następnego sondażu mają być znane wcześniej – ok. godz. 1:30.

00:18

Wyniki kolejnego sondażu mają być znane ok. godz. 2. Będzie to sondaż IPSOS skorygowany o wyniki z 90 proc. komisji.

23:59

W porównaniu z sondażem exit poll wzrosła przewaga urzędującego prezydenta nad kontrkandydatem.

23:55

Są wyniki sondażu late poll IPSOS. Według nich, w drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 50,8 proc. głosów, zaś Rafał Trzaskowski – 49,2 proc. Frekwencja: 68,9 proc.

23:52

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej krytycznie ocenił słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który po zakończeniu II tury wyborów zaprosił do Pałacu Prezydenckiego prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego.

23:46

Wśród wyborców, którzy nie brali udziału w głosowaniu w pierwszej turze wyborów prezydenckich, minimalnie więcej 12 lipca wskazało na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego (51 proc.)wynika z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos.

23:41

– Wielokrotnie mówiłem, że mam szacunek do każdego człowieka – powiedział prezydent Andrzej Duda. – Nie żałuję żadnych słów wypowiedzianych w trakcie kampanii – dodał.

23:35

Kiedy zamienimy się w walczące z sobą plemiona, będziemy na najszybszej ścieżce do autoeliminacji ze wspólnoty narodów cywilizowanych. Rozumieć to powinien przede wszystkim wybrany w niedzielę prezydent – pisze redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” Bogusław Chrabota.

23:29

Pisząc o II turze wyborów prezydenckich w Polsce Associated Press pisze, że starcie między „konserwatywnym, populistycznym urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą” a „liberalnym, proeuropejskim prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim” jest odbiciem „głębokich podziałów” w Polsce.

23:27

Dopytywany o swe zaproszenie pod adresem Trzaskowskiego Duda mówił, że w jego opinii brak oficjalnych wyników wyborów nie przeszkadza w podaniu ręki, tym bardziej, że głosowanie już się zakończyło i żadne słowa nie zmienią wyniku. Duda zauważył także, że co najmniej do 6 sierpnia to on będzie prezydentem. – Po co czekać na oficjalne wyniki wyborów? – pytał, odnosząc się do swego zaproszenia.

23:24

– Jest mi przykro, że pan Rafał Trzaskowski z małżonką nie przyszli dzisiaj do Pałacu Prezydenckiego. Podtrzymuję zaproszenie. Cały czas stoję tutaj z wyciągniętą ręką – mówił Duda.

23:22

Andrzej Duda ocenił, że w kampanii wyborczej emocje niejednokrotnie „szły za daleko”. Prezydent wyraził życzenie, by wrócić do rozmowy oraz by wrócił szacunek.

23:19

Prezydent Andrzej Duda odpowiada na pytania mediów w Pałacu Prezydenckim.

23:16

– PKW stwierdza, że żadna z obwodowych komisji wyborczych nie podjęła uchwały w sprawie przedłużenia głosowania, zatem cisza wyborcza zakończyła się o godz. 21:00 – powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak.

23:06

Jak w drugiej turze zagłosowali wyborcy Hołowni, Bosaka, Biedronia i Kosiniaka-Kamysza?

23:04

– W polityce liczy się dobre wychowanie – tu prezydent zgrzeszył brakiem politycznej kindersztuby – tak były prezydent Bronisław Komorowski skomentował w TVN24 zaproszenie przez prezydenta Andrzeja Dudę swego rywala w wyborach prezydenckich, Rafała Trzaskowskiego, na godzinę 23:00 do Pałacu Prezydenckiego.

22:52

Urzędujący prezydent Andrzej Duda nieznacznie prowadzi w wyborach prezydenckich w Polsce – wynika z sondażu exit poll – pisze Reuters. Wynik (wyborów prezydenckich w Polsce – red.) prawdopodobnie będzie mieć głęboki wpływ na relacje Warszawy z resztą UE – dodaje agencja.

22:46

– Wiele wskazuje, że Andrzej Duda może być zwycięzcą, ale to nie jest jeszcze przesądzone – powiedział w TVN24 wicemarszałek Senatu Michał Kamiński. Ocenił, że wynik drugiej tury powinien być „lekcją pokory dla obu stron tego sporu politycznego”.

22:45

Bartosz Arłukowicz (PO) ma nadzieję, że po podliczeniu m.in. głosów osób głosujących za granicą okaże się, że wybory wygra Rafał Trzaskowski.

22:44

Zdaniem Krzysztofa Gawkowskiego (Lewica), prezydent Andrzej Duda zbyt wcześnie ogłosił swoje zwycięstwo.

22:42

Kolejny sondaż IPSOS ma być znany ok. północy.

22:40

Prezydent Andrzej Duda, który wcześniej był na wieczorze wyborczym w Pułtusku, wrócił do Pałacu Prezydenckiego.

22:32

Brak debat między kandydatami Kwaśniewski ocenił jako „zniszczenie systemu, który powinien obowiązywać”. – Musimy stworzyć specjalną komisję ds. debat – przekonywał.

22:30

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski ocenił w TVN24, że obecna kampania wyborcza była mniej uczciwa niż ta, po której on pokonał Lecha Wałęsę. – Tamta była brutalna, nie była czysta, ale jednak trzymała się pewnych ram, natomiast ta, moim zdaniem, nie – mówił.

22:28

22:26

– Ja też się pewnie zaliczam do tych 70 proc. Trzaskowskiego z II tury, które głosowały na niego byle nie głosować na Dudę – powiedział po zakończeniu wyborów Szymon Hołownia.

22:21

Jak wynika wynika z sondażu exit poll Ipsos, w drugiej turze wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski zdobył więcej głosów od Andrzeja Dudy w dziewięciu z 16 województw. Urzędujący prezydent zwyciężył natomiast wśród wyborców z wykształceniem od podstawowego do średniego włącznie oraz w najstarszej grupie wiekowej wyborców.

22:20

– Dla mnie Donald Trump jest politykiem bardziej pro life (za życiem – red.) niż Andrzej Duda – powiedział w TVN poseł Konfederacji Krzysztof Bosak zaznaczając, że prezydent USA poszedł na marsz dla życia, a prezydent Duda przez pięć lat „nie był na Marszu dla Życia i Rodziny w Polsce”.

22:16

Gowin: Przypominamy bardziej dwa plemiona niż naród

22:13

22:11

– Gdyby w Polsce była większa równowaga w mediach, jestem przekonany, że drugiej tury by nie nie było. Jeżeli mówimy o demokracji, to demokracja wymaga równowagi – ocenił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska).

22:10

Lider Porozumienia i były wicepremier Jarosław Gowin powiedział w TVN24, że jest jeden zwycięzca wyborów. Według niego, biorąc pod uwagę wysoką frekwencję, to polska demokracja.

22:06

22:03

Na nowego prezydenta musimy jeszcze trochę poczekać – różnica pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim w badaniu exit poll jest zbyt mała, by nad Pałacem Prezydenckim mógł unieść się biały dym. Niezależnie jednak od tego kto zostanie lokatorem Pałacu Prezydenckiego na następne pięć lat, czeka go trudne zadanie – pisze na rp.pl Artur Bartkiewicz.

22:02

– Kandydaci dystansowali się przez lata od naszych przekonań. To, co działo się przez ostatnie dwa tygodnie to był teatr. Od jutra znów dla PiS będziemy najgroźniejszą konkurencją. Dla PO – niepoprawni politycznie, których nie lubią – powiedział po zakończeniu drugiej tury wyborów prezydenckich Krzysztof Bosak (Konfederacja).

21:58

– Prezydentowi zależy, żeby Polska nie była podzielona na pół – mówił rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy, europoseł Adam Bielan.

21:57

Do zaproszenia ze strony prezydenta odniósł się także przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. – Mam nadzieję, że pan prezydent chce oprowadzić po Pałacu Prezydenckim, pokazać zakamarki, przekazać Pałac i że po to to zaproszenie – stwierdził.

21:53

Rafał Trzaskowski odpowiedział na zaproszenie wystosowane przez Andrzeja Dudę.

21:52

Według wstępnych sondażowych wyników głosowania, w drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 50,4 proc. głosów, Rafał Trzaskowski – 49,6 proc. Politycy ruszyli do komentowania sondażowych wyników na Twitterze. „Czekamy na wyniki do końca – zaznaczają politycy opozycji.

21:51

21:50

21:49

Odpowiadając na pytanie w TVN24 Adam Bielan poinformował, że prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego nie było na wieczorze wyborczym prezydenta Andrzeja Dudy w Pułtusku.

21:47

Adam Bielan ocenił w TVN24, że ze zwycięstwa sztab prezydenta będzie mógł się cieszyć po ogłoszeniu wyników przez PKW. – Dotąd z reguły byliśmy niedoszacowani w wynikach exit poll – zastrzegł.

21:45

– Jeśli wygra Andrzej Duda, to drugi raz będzie mógł spróbować być niezależnym prezydentem – powiedziała była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

21:44

Tomczyk: Na 100 proc. będziemy składali protesty

21:38

Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy Adam Bielan na antenie TVP Info ocenił, że wyniki wyborów to zwycięstwo demokracji, ponieważ sondaż wskazuje na prawie 70-proc. frekwencję.

21:36

Szef sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego Cezary Tomczyk na antenie TVN zapowiedział protesty wyborcze w związku z głosowaniem za granicą. Ocenił, że szef MSZ powinien podać się do dymisji. Zadeklarował także, że prezydent Warszawy nie przyjdzie dziś wieczorem do Pałacu Prezydenckiego.

21:35

Agata Duda: Nie chciałam się wypowiadać dla mediów. To był mój sprzeciw

21:34

Sondaże służyły w kampanii nie tylko jako instrument do mierzenia nastrojów. Ich publikacja podtrzymywała także zainteresowanie obywateli wyborami – pisze Zuzanna Dąbrowska.

21:32

Jak co wybory w trakcie obowiązywania ciszy wyborczej, w czasie głosowania internauci na Twitterze wymieniali się domniemanymi informacjami na temat wyników wyborów, a także prowadzili agitację na rzecz popieranych przez siebie kandydatów informując o cenach na tzw. bazarku i używając w swoich wpisach słów nawiązujących do nazwisk kandydatów.

21:31

Trzaskowski: Zwyciężymy. Władza, która nas dzieli, odejdzie

21:30

W TVP Info opublikowano przeprowadzony przed ciszą wyborczą sondaż Indicator, który przewidywał, że wybory stosunkiem 51,9 proc. do 48,1 proc. wygra Andrzej Duda.

21:26

– Drodzy dziennikarze, chciałabym, żebyście szanowali mój wybór – zaapelowała. – Jeśli nie chciałam udzielać wywiadów, to był to mój własny wybór – dodała. Tłumacząc, dlaczego nie udzielała wywiadów małżonka prezydenta mówiła, że był to jej milczący sprzeciw przeciw manipulacji, dezinformacji i kłamstw, które „niestety w mediach występują”.

21:24

– Drogie media, drodzy dziennikarze, mówiliście, że się nie wypowiadam. Zapomnieliście dodać, że nie wypowiadam się do mediów. Przez pięć lat rozmawiałam z Polakami, z naszymi rodakami, na każdym ze spotkać – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

21:22

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda na wieczorze wyborczym prezydenta w Pułtusku zwróciła uwagę na obecność wielu dziennikarzy.

21:20

Trzaskowski: Będziemy dalej walczyć o wolne sądy, walczyć w obronie konstytucji, w obronie praw kobiet, będziemy zawsze stać przy słabszych, przy tych, którzy są atakowani.

21:19

Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści, absolutnie nikt.

Kinga Duda w Pułtusku

21:18

Andrzej Duda: Dziękuję wszystkim rodakom. To świadectwo demokracji

21:17

Na wieczorze wyborczym urzędującego prezydenta przemawia jego córka, Kinga Duda. – Musimy poczekać na oficjalne wyniki wyborów – zastrzegła zapewniając, że jej ojciec jest dobrym człowiekiem i w razie wygranej będzie dobrze działał dla Polski.

21:15

– Chciałem zaprosić pana Rafała Trzaskowskiego wraz z małżonką do Pałacu Prezydenckiego na godz. 23, żebyśmy sobie podali rękę i żeby ten uścisk dłoni zakończył tę kampanię – powiedział prezydent Andrzej Duda.

21:14

– Jestem absolutnie przekonany, że nic nas nie pokona, dlatego że już wygraliśmy niezależnie od tego, jaki będzie wynik – dodał Trzaskowski.

21:13

Dwa miesiące temu miały się odbyć wybory. Ale na szczęście obudziło się społeczeństwo obywatelskie, my wszyscy, i dlatego właśnie wygramy.

Rafał Trzaskowski w Warszawie

21:11

– Mówiliśmy, że będzie blisko i jest blisko. Jestem absolutnie przekonany, że zwyciężymy – powiedział na wieczorze wyborczym w Warszawie kandydat KO prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

21:10

Chciałem podziękować panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który sam udał się w trasę.

Prezydent Andrzej Duda

21:09

Andrzej Duda podziękował także Jarosławowi Gowinowi, Beacie Szydło i Marcinowi Mastalerkowi.

21:07

Prezydent podziękował swojej rodzinie oraz sztabowi wyborczemu. – Dziękuję Jarosławowi Kaczyńskiemu, który od początku wierzył, że wygramy – powiedział.

21:05

Duda: Cieszę się z mojego zwycięstwa, na razie sondażowego.

21:04

Duda: Odwiedziłem wszystkie powiaty. Dziękuję wam za to, że rozmawialiście za to, że mogłem was słuchać.

21:03

Duda: Gratuluję wyniku Rafałowi Trzaskowskiemu.

21:01

– Bardzo dziękuję, niech żyje Polska! – powiedział prezydent Andrzej Duda na wieczorze wyborczym w Pułtusku.

21:01

Według sondażu, frekwencja wyniosła 68,9 proc.

21:00

Według wstępnych sondażowych wyników głosowania (exit poll IPSOS), w drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 50,4 proc. głosów, Rafał Trzaskowski – 49,6 proc. Błąd badania wynosi 2 pkt. proc.

20:58

Za chwilę mają być znane pierwsze sondażowe wyniki.

19:52

W Sochaczewie pewien mężczyzna w zamian za oddanie głosu zgodnie z oczekiwaniami innego mężczyzny przyjął pieniądze (10 zł), jedną butelkę piwa, hot-doga i pół litra wódki – informował szef PKW.

19:40

W Częstochowie wyborca po pobraniu karty do głosowania wyszedł z nią z lokalu wyborczego twierdząc, że zastanowi się w domu nad wyborem kandydata i wypełnioną przyniesie z powrotem.

19:25

Liczba przestępstw i wykroczeń związanych z wyborami wynosi w tej chwili 382 – powiedział na konferencji prasowej szef PKW Sylwester Marciniak.

19:20

W stosunku do liczby uprawnionych, do godz. 17:00 najwięcej wyborców (81,52 proc.) wzięło udział w głosowaniu w gminie Klwów (powiat przysuski, województwo mazowieckie), najmniej (35,59 proc.) w gminie Kolonowskie (powiat strzelecki, województwo opolskie) – podała Państwowa Komisja Wyborcza.

19:12

Chorwacki dziennik „Slobodna Dalmacija” napisał na swojej stronie internetowej, że Polacy „blokują” Split. Setki turystów czekają, żeby zagłosować w wyborach prezydenckich. Kolejka do lokalu wyborczego miała kilkaset metrów i ciągnęła się przez kilka ulic.

19:00

Do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich we Włoszech zapisało się ponad 40 procent więcej osób niż w pierwszej. Do piątku można było osobiście odbierać i dostarczać pakiety wyborcze. W pierwszej turze w tym kraju oddano w sumie ponad cztery tysiące ważnych głosów.

18:51

Najwyższą frekwencję odnotowano do godz. 17:00 w województwach mazowieckim, małopolskim i łódzkim.

18:43

W organizowanych w Polsce po 1989 roku wyborach prezydenckich najwięcej głosów – w liczbach bezwzględnych – w II turze zdobył w 1990 roku Lech Wałęsa. Na Wałęsę zagłosowało wówczas 10 622 696 osób.

18:33

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że frekwencja wyborcza o godz. 17:00 wynosiła 52,10 proc.

18:10

O godz. 18:30 Państwowa Komisja Wyborcza ma podać dane o frekwencji z godz. 17:00.

18:00

Do zamknięcia lokali wyborczych pozostały trzy godziny.

16:13

Jak dotąd tylko raz w historii wyborów prezydenckich po 1989 roku frekwencja w II turze wyborów prezydenckich była niższa niż w I turze.

15:19

Prezydent Andrzej Duda oddał głos w wyborach.

14:17

Swój głos w wyborach oddał już m.in. Jarosław Kaczyński. W nietypowej asyście.

14:00

W stosunku do liczby uprawnionych najwięcej osób wzięło udział w głosowaniu w miejscowości Krynica Morska, powiat nowodworski, województwo pomorskie, gdzie uczestniczyło do godz. 12.00 52,36 proc.

Sylwester Marciniak, przewodniczący PKW

13:56

Przed dwoma tygodniami do południa zagłosowało 24,08 proc. uprawnionych. Z kolei pięć lat temu w drugiej turze o 12.00 frekwencja wynosiła 17,40 proc.

13:50

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że frekwencja wyborcza o godzinie 12.00 wyniosła 24,73 proc.

13:02

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oddał głos w wyborach.

Bartek Sadowski / AFP

Bartek Sadowski / AFP

11:13

10:45

Wprowadzenie uprzywilejowania dla seniorów, kobiet w ciąży, niepełnosprawnych i rodziców z małymi dziećmi doprowadziło nie do przepuszczania ich bez kolejki, ale do utworzenia dwóch kolejek – pisze na Twitterze szef IBRiS Marcin Duma.

10:13

– Nie otrzymaliśmy informacji o istotnych problemach związanych z otwarciem lokali wyborczych i rozpoczęciem głosowania. Natomiast jeżeli chodzi o informację z działań policyjnych, to mamy co prawda wzrost zdarzeń związanych z wyborami w porównaniu do pierwszej tury, bo w dniu dzisiejszym mamy 253 zdarzenia, a poprzednio 167 o tej samej porze – powiedział Sylwester Marciniak, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.

10:00

Pierwsza dziś konferencja prasowa Państwowej Komisji Wyborczej.

8:57

7:55

– Teraz ten proces ustalania wyników jest prostszy, bo mamy dwóch kandydatów, więc będzie łatwiej ustalić wynik głosowania. I mamy nadzieję, że również protokoły z obwodowych komisji wyborczych za granicą spłyną na tyle szybko, że być może uda się w poniedziałek ustalić i ogłosić oficjalne wyniki wyborów – powiedział Sylwester Marciniak przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.

7:30

Lokale wyborcze rozpoczęły pracę o 7.00 i będą otwarte do 21.00. Należy w nich przestrzegać zaleceń ministra zdrowia dotyczących ochrony przed koronawirusem: obowiązuje zachowanie odstępu od innych głosujących oraz zakrycie ust i nosa. Maseczkę trzeba będzie na chwilę uchylić przed komisją wyborczą, w celu umożliwienia identyfikacji.

6:25

Liczba uprawnionych do głosowania w II turze wynosi: 29 937 795 osób.

6:20

6:15

W I turze wyborów prezydenckich frekwencja wyborcza wyniosła 64,51 proc.

6:10

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się ze sobą urzędujący prezydent, Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

6:05

8 lipca 2020 r. weszła w życie zmiana rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 15 czerwca 2020 r. w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym, zgodnie z którą obwodowa komisja wyborcza w pierwszej kolejności zapewnia obsługę: osób powyżej 60. roku życia, kobiet w ciąży, osób z dzieckiem do lat 3, osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

6:00

O godzinie 7 otwarte zostaną w całym kraju lokale wyborcze.

W wyborach prezydenckich, których I tura odbyła się 28 czerwca, startowało 11 kandydatów. Byli to (w alfabetycznej kolejności): Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Szymon Hołownia, Marek Jakubiak, Władysław Kosiniak-Kamysz, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Rafał Trzaskowski, Waldemar Witkowski i Stanisław Żółtek. Do II tury weszli prezydent Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Kadencja prezydenta Andrzeja Dudy kończy się 6 sierpnia.