fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Zbigniew Ziobro: Prezydent zasłużył na reelekcją ciężką pracą

Zbigniew Ziobro
Fotorzepa / Jakub Czermiński
- Gdyby w Polsce była większa równowaga w mediach, jestem przekonany, że drugiej tury by nie nie było. Jeżeli mówimy o demokracji, to demokracja wymaga równowagi - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Według wstępnych sondażowych wyników głosowania (exit poll IPSOS), w drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 50,4 proc. głosów, Rafał Trzaskowski – 49,6 proc. Błąd badania wynosi 2 pkt. proc.

- Chciałbym przede wszystkim pogratulować panu prezydentowi znakomitych pięciu lat prezydentury. Ufamy, że zwieńczeniem będzie zwycięstwo. Jestem pełen dobrej nadziei, że te wyniki się potwierdzą - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Czytaj także: 

Andrzej Duda: Dziękuję wszystkim rodakom. To świadectwo demokracji

Agata Duda: Nie chciałam się wypowiadać dla mediów. To był mój sprzeciw

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Znów będziemy podzieleni

- Prezydent Andrzej Duda zasłużył sobie na reelekcję ciężką pracą dla Polski, świetną prezydenturą, bardzo dobrym reprezentowaniem Polski na świecie. Gdyby nie ogromna dysproporcja w mediach to jestem przekonany, że nie byłoby w ogóle drugiej tury - mówił prezes Solidarnej Polski.

- To, co powiedziała pani prezydentowa, powinno wszystkim dać do myślenia. Musimy się zastanowić nad tym, aby zaangażowanie części mediów i silne emocje w kampanii jednego z kandydatów nie przekładały się na odczucia i myślenie wielu Polaków - dodał.

- Gdyby w Polsce była większa równowaga w mediach, jestem przekonany, że drugiej tury by nie nie było. Jeżeli mówimy o demokracji, to demokracja wymaga równowagi - powiedział.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA