Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 28.04.2015 22:00 Publikacja: 28.04.2015 22:00
Foto: Rzeczpospolita
Foto: Rzeczpospolita
Ignacy Morawski, BIZ Bank: Im dłużej będzie się utrzymywała stabilna koniunktura, tym więcej firm będzie skłonnych do podejmowania bardziej odważnych projektów rozwojowych. Jeżeli tak się stanie, to jest szansa, że ponad 4-proc. wzrost PKB będzie trwał dłużej niż parę kwartałów.
Foto: Fotorzepa
Piotr Soroczyński, KUKE: Z deflacji wyjdziemy we wrześniu lub październiku. W kolejnych miesiącach będziemy obserwować narastanie inflacji, choć dopiero na początku przyszłego roku znajdzie się ona w okolicach dolnych widełek celu wyznaczonego przez NBP.
Foto: Fotorzepa
Dariusz Winek, Bank BGŻ: W najbliższych kwartałach czeka nas raczej stabilizacja inwestycji z możliwością poprawy. Trudno liczyć na utrzymanie na tak wysokim poziomie jak w ostatnich kwartałach tempa inwestycji rozpoczętych w mieszkaniówce.
Foto: Fotorzepa
Wiktor Wojciechowski, Plus Bank: Poprawie sytuacji na rynku pracy na pewno sprzyja ożywienie popytu krajowego, ale także upowszechnienie elastycznych form zatrudnienia i obniżenie pozapłacowych kosztów pracy sprzed ośmiu lat.
Foto: Fotorzepa
W opiniach uczestników konkursu Narodowego Banku Polskiego i „Rzeczpospolitej" na makroanalityka roku przeważa optymizm. Średnia prognoz dla PKB, zebranych od 38 ekonomistów jest teraz wyższa w porównaniu z szacunkami sprzed trzech miesięcy. – Wracamy do prognoz formułowanych przed apogeum kryzysu ukraińskiego – tak najkrócej opisałbym obecny stan prognoz makroekonomicznych na rynku – mówi Ignacy Morawski, główny ekonomista BIZ Banku.
W oczekiwaniu na wyniki ubiegłorocznej, siódmej edycji konkursu poprosiliśmy laureatów edycji szóstej, czyli tych, którzy najtrafniej prognozowali wskaźniki gospodarcze w 2013 r. o przewidywania dla polskiej gospodarki na najbliższe kwartały.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wspólne europejskie zamówienia są nie tylko tańsze, ale także tworzą jednolite standardy technologiczne i intero...
Pilnie potrzebujemy stworzyć jednolity europejski rynek obrony. Wspólne zakupy obronne są nie tylko tańsze, ale...
O roli aplikacji bankowych w dostępie do usług publicznych i znaczeniu sztucznej inteligencji w ochronie danych...
Musimy zapewnić w Polsce energię po akceptowalnych dla klienta cenach. A gaz w kombinacji z OZE może stworzyć pr...
Polisa, która rekompensuje straty związane z cyberatakami ma przyszłość, będzie zyskiwała na znaczeniu – mówi Ja...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas