Kurs złotego nieco słabszy pod koniec tygodnia

Piątkowa sesja na rynku walutowym dobrze wpisała się w nastroje, jakie panowały przez cały tydzień.

Publikacja: 01.03.2024 16:35

Kurs złotego nieco słabszy pod koniec tygodnia

Foto: Adobe Stock

Piątek, tak jak można było zresztą się spodziewać, nie przyniósł większej zmienności na rynku walutowym. Brakowało bowiem mocniejszych impulsów. To powodowało, że stabilnie zachowywał się dolar, a w ślad za nim także i złoty.

Czytaj więcej

BNP Paribas chce się podzielić zyskiem z akcjonariuszami

Złoty nieznacznie traci na wartości

W piątek co prawda mieliśmy kilka publikacji makroekonomicznych, ale rynek zareagował głównie na te ze Stanów Zjednoczonych. Najpierw był finalny odczyt indeksu S&P PMI dla przemysłu, który okazał się lepszy od oczekiwań i umocnił dolara. Niedługo potem pojawił się jednak ważniejszy indeks ISM dla amerykańskiego przemysłu. Ten okazał się gorszy od oczekiwań i dolar wykonał kolejny zwrot. 

Może nie były to jakieś spektakularne ruch, ale para EUR/USD na chwilę zjechała nieznacznie poniżej poziomu 1,08. To spowodowało także, że i złoty nieznacznie tracił po południu na wartości. Euro drożało o 0,1 proc. do 4,32 zł, zaś dolar 0,2 proc. i znów zameldował się przy okrągłej wartości 4 zł. Kiedy ukazał się jednak odczyt ISM notowania, wróciły w zasadzie do punktu wyjścia.

Rynek zbiera siły przed kolejny tygodniem

Piątek jest dobrym podsumowaniem całego tygodnia na rynku walutowym. Niby mieliśmy próby jakiś ruchów, ale niewiele z nich ostatecznie wynikło. Dobrym przykładem jest złoty. Para EUR/PLN przez chwilę znalazła się poniżej 4,30 i wydawało się, że tym razem uda się trwale przełamać ten poziom. Szybko jednak wycena euro znów wróciła powyżej 4,30 zł.

Być może do rynkowego przełomu dojdzie w przyszłym tygodniu. Inwestorzy znów będą patrzeć głównie na zachowania dolara i pary EUR/USD. Ta będzie pod wpływem decyzji i komunikatu EBC w sprawie stóp procentowych oraz danych z amerykańskiego rynku proc.

Waluty
Złoty pozostaje mocny do końca dnia
Waluty
Złoty staje na nogi. Chwilowo?
Waluty
Fatalny dzień złotego. Nasza waluta pod presją sprzedających
Waluty
Kurs złotego wciąż pod geopolityczną presją. Króluje dolar
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Waluty
Nerwowe wahania złotego. Kursy walut wyraźnie w górę