Doradztwo dla Finnovative Solutions obejmowało kwestie korporacyjne, strategiczne podejście do sposobu świadczenia usług płatniczych, a także przygotowanie wniosku i doradztwo w postępowaniu przed Bankiem Litwy. Licencja IP dla Finnovative Solutions jest czwartą licencją wydaną przez Bank Litwy dla podmiotu, któremu doradzało DLK Legal.

Zespołem DLK Legal pracującym przy procesie licencyjnym kierował adwokat Szymon Zych pod nadzorem partnera dra Krzysztofa Korusa. W projekcie doradzali ponadto prawnicy: Mikołaj Cegłowski i Aleksandra Księżak.

– Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć Finnovative Solutions w procesie uzyskania licencji przed Bankiem Litwy. Fakt, że udziałowcem Finnovative Solutions jest Savangard, potwierdza coraz większe zainteresowanie branży IT sektorem finansowym. Zdaniem Krzysztofa Korusa: – Praca nad licencją dla podmiotu zamierzającego świadczyć usługi AIS i PIS łączy w sobie zagadnienia typowe wyłącznie dla tego typu dostawców z wymogami ogólnymi dla wszystkich dostawców usług płatniczych. Te ogólne wymogi często okazują się niespójne z przepisami regulującymi usługi PIS i AIS, na przykład w obszarze AML czy wymogów kapitałowych. Doświadczenie DLK w dialogu z organami nadzoru w UE było kluczowe dla sprawnego uzyskania pierwszej licencji obejmującej wyłącznie usługi PSD2. Dzięki wysokim kompetencjom i zaangażowaniu po stronie organu nadzoru, spółki i doradcy uzyskanie licencji nastąpiło w czasie znacznie krótszym niż rok.

DLK Legal to nowoczesna firma prawnicza, skoncentrowana na obsłudze podmiotów z sektora finansowego i nowych technologii w zakresie wsparcia regulacyjnego i transakcyjnego. DLK Legal specjalizuje się w obsłudze banków, instytucji płatniczych, instytucji pieniądza elektronicznego, funduszy inwestycyjnych i podmiotów z rynku ubezpieczeń, a także ich klientów i podmiotów współpracujących. Wspieramy podmioty nadzorowane m.in. w zakresie prawa bankowego i usług płatniczych, zagadnień compliance, AML, prawa korporacyjnego, prawa IT i ochrony danych osobowych oraz prawa konsumenckiego. Specjaliści DLK doradzają m.in. w projektach z pogranicza bankowości i nowych technologii, w transakcjach na rynku fintech i nowych technologii, wdrożeniach kluczowych regulacji (PSD2, RODO) i procesach licencyjnych w Polsce i zagranicą. W ramach członkostwa w sieci World IT Lawyers oraz we współpracy z Fintech Lawyers Network realizujemy liczne projekty o wymiarze transgranicznym. Intensywnie angażujemy się w reprezentowanie instytucji finansowych i organizacji branżowych w polskim i unijnym procesie legislacyjnym.