Reklama

Były wiceprezes Aerofłotu idzie do więzienia

Po trwającym dwa i pół roku procesie Sąd Rejonowy w Moskwie skazał byłego wiceprezesa Aerofłotu, Władimira Aleksandrowa na 7 lat więzienia o zaostrzonym rygorze i grzywnę. Razem z nim wyroki więzienia i kar pieniężnych dostało troje jego współpracowników z działu prawnego - podała agencja Interfax.

Publikacja: 08.07.2022 16:26

Były wiceprezes Aerofłotu idzie do więzienia

Foto: Bloomberg

Wszyscy zostali uznani winnymi za defraudację państwowych pieniędzy. Chodziło o wart 250 mln rubli (wówczas równowartość 3,8 mln euro) dwuletni kontrakt na doradztwo z Konsors Bar Association, czyli okręgową Radą Adwokacką. Jak stwierdził sąd kontrakt istniał jedynie na papierze, cała praca została wykonana wewnątrz firmy, natomiast Aerofłot płacił za „doradztwo” po 10 mln rubli miesięcznie. Prawnicy Konsors Bar Association rzekomo kazali sobie płacić po 400 euro za godzinę pracy.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Transport
Polacy mistrzami odbioru paczek. E-commerce nie nadąża za tempem
Transport
Porządki w Grupie Lufthansy. Wszystkie decyzje będą podejmowane w Niemczech
Transport
Polskie lotniska najlepsze w Europie. Będzie rekord odprawionych pasażerów
Transport
Największy port zbożowy Rosji sparaliżowany przez dekret Putina
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Transport
Tak mało taksówek jeszcze nie było
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama