Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 30.12.2020 13:28 Publikacja: 30.12.2020 13:28
Foto: Bloomberg
Kongresmani przyjęli kompleksowe reformy w ustawie podpisanej 27 grudnia przez prezydenta Trumpa, zwiększające nadzór FAA nad producentami, wymagające ujawniania ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa i zapewniających ochronę demaskatorom — pisze Reuter. Przewidują ponadto niezależną ocenę kultury bezpieczeństwa w Boeingu.
Ustawa znosi przepisy pozwalające urzędowi lotnictwa wypłacać pracownikom premie i inne zachęty finansowe zależne od dotrzymywania terminów czy limitów dotyczących certyfikacji. — Nie będziemy płacić ludziom z FAA za szybsze załatwianie samolotów. Tu chodzi o bezpieczeństwo — stwierdziła Maria Cantwell (Dem.) z senackiej komisji handlu. Nowa ustawa zezwala na cywilne kary wobec nadzorców producenta samolotów, którzy ingerują w działania pracowników działających w imieniu FAA, zezwala na przyznanie FAA nowych środków finansowych na zwiększenie personelu technicznego i wymaga od urzędu zmiany szkolenia pilotów. Urząd lotnictwa musi informować Kongres o wdrażaniu zaleceń wydanych po katastrofach MAX-ów.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Linia lotnicza United Airlines poinformowała we wtorek, że 21 lipca wznowi obsługę połączeń do Tel Awiwu w Izrae...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Komisja Europejska przyznała Ukrainie 76 mln euro dotacji na realizację pierwszego etapu budowy kolei Euro. Od g...
W poniedziałek stanowisko stracił minister transportu Rosji, a chwilę potem znaleziono go martwego. Przez weeken...
Prawie 645 mln złotych zysku netto wypracowały Polskie Porty Lotnicze w 2024 roku. Taki wynik oznacza, że PPL ni...
Scandinavian Airlines (SAS) zamówiły u Brazylijczyków 55 samolotów E-195 E2. To maszyny, jakie ewentualnie miał...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas