Nie będzie już turnieju WTA BNP Paribas Warsaw Open

Biuro prasowe turnieju BNP Paribas Warsaw Open przekazało mediom w poniedziałek informację o zakończeniu obecności tej imprezy w Polsce. Organizatorzy, czyli spółka Tennis Consulting uznała, że po trzech latach projekt nie spełni założeń.

Publikacja: 13.11.2023 13:45

BNP Paribas Warsaw Open

BNP Paribas Warsaw Open

Foto: PAP/Piotr Nowak

Komunikat oficjalny brzmi następująco: 

„Szanowni Państwo.

Trzecia edycja turnieju BNP Paribas Warsaw Open w 2023 roku zakończyła obecność tego turnieju w Polsce. Decyzję o zakończeniu projektu podjęto na podstawie analizy w obszarach sportowym, infrastrukturalnym i biznesowym przedsięwzięcia, a także biorąc pod uwagę kalendarz tenisowy na kolejne dwa lata, w których miała jeszcze obowiązywać licencja. 

– Cieszę się, że w Polsce odbyły się trzy edycje tego turnieju i że jak już wiemy ostatnią wygrała Iga. Mam nadzieję, że dzięki popularności Igi Polacy mogli zasmakować tenisa na światowym poziomie i że rozpocznie to pozytywną zmianę w naszym kraju, którą zresztą już widzimy. Jestem dumny, że mogłem to zapoczątkować –  powiedział Tomasz Świątek, dotychczasowy współorganizator turnieju.”

Czytaj więcej

BNP Paribas Warsaw Open. Iga Świątek uszczęśliwiła stolicę

Koniec turnieju BNP Paribas Warsaw Open

Licencja na turniej cyklu WTA 250 została wykupiona od agencji Octagon przez Tennis Consulting Sp. z o.o. na pięć lat. Głównym udziałowcem firmy jest tata Igi Tomasz Świątek, który widział w tym wydarzeniu dobrą okazję do wsparcia tenisa kobiecego w Polsce, a także możliwość pokazania gry córki w kraju, ale, jak widać, nie udało się pogodzić możliwości z potrzebami finansowymi niezbędnymi do przeprowadzenia takiej imprezy nad Wisłą oraz spełnić inne zakładane cele turnieju organizowanego między Wimbledonem i początkiem sezonu na kortach twardych w USA i Kanadzie.

Po Warsaw Cup by Heros, Idea Prokom Open/Orange Prokom Open, J&S Cup, Warsaw Open/Polsat Warsaw Open oraz BNP Paribas Katowice Open/Katowice Open to był szósty turniej WTA organizowany w Polsce. Zostawił trzy mistrzynie – w 2021 roku w Gdyni wygrała Ukrainka Maryna Zaniewska, w 2022 już w stolicy na kortach ziemnych – Francuzka Caroline Garcia (wygrała w ćwierćfinale z Igą), w 2023 i ostatnim na kortach twardych – Iga Świątek. Pozostaną także pokryte nową nawierzchnią firmy Laykold niebieskie korty twarde na obiekcie tenisowym Legii Warszawa przy ulicy Myśliwieckiej.

W lipcowym terminie BNP Paribas Warsaw Open w kalendarzu WTA są obecnie dwa turnieje cyklu WTA 250: Hamburg European Open oraz Prague Open 2024, oba na kortach ziemnych.

Komunikat oficjalny brzmi następująco: 

„Szanowni Państwo.

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Tenis
Next Gen ATP Finals. Hamad Medjedović niemal jak Djoković
Tenis
Tomasz Wiktorowski: Życie nigdy z nas nie uszło
Tenis
Tomasz Wiktorowski dla "Rz": WTA walczy o przetrwanie
Tenis
Puchar Davisa. Jannik Sinner doprowadził Włochów do zwycięstwa
Tenis
Jannik Sinner dał Włochom finał Pucharu Davisa
Materiał Promocyjny
Nowe narzędzia to nowe możliwości