Radio - Julia Rzemek poleca

Publikacja: 15.12.2011 08:40

Niedziela

20.00 | trójka

22 grudnia mija 10 lat od przedwczesnej i nieoczekiwanej śmierci Grzegorza Ciechowskiego – Obywatela GC i lidera legendarnej Republiki, jednego z największych idoli polskiego rocka, kompozytora, autora tekstów, wokalisty, klawiszowca oraz producenta. Trójka postanowiła przypomnieć jego twórczość podczas specjalnego niedzielnego koncertu. Zagra zespół Popkultura nawiązujący do działalności Ciechowskiego, założony w 2008 roku z inicjatywy Maćka Olbrycha. Na scenie jako goście specjalni pojawią się: Tomek Lipiński (śpiew), Marek Piekarczyk (śpiew), Weronika Ciechowska (śpiew), Męski Zespół Wokalny KAIROS (śpiew), Michał Urbaniak (skrzypce, saksofon).

Niedziela

21.05 | Jedynka

W Teatrze Polskiego Radia zaprezentowane zostanie słuchowisko Korneliusza Pacudy „Tatulek" w reżyserii Henryka Rozena. To satyra polityczna, której głównym bohaterem jest ojciec rodziny marzący o kandydowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Członkowie czteroosobowej rodziny snują monologi wewnętrzne, często zaskakując słuchacza swoimi szczerymi przemyśleniami. Obnażają tajemnice, mówią o wstydliwych tematach... Występują: Henryk Talar (Tatulek), Grażyna Barszczewska (Matka), Monika Węgiel (Córka), Grzegorz Kwiecień (Syn).

Poniedziałek

20.05 | trójka

W poniedziałkowy wieczór Trójka zaprasza na benefis Marka Niedźwieckiego. Tym razem dziennikarz mniej będzie opowiadał o muzyce, a więcej o sobie. Pretekstem do spotkania jest bowiem wydana właśnie autobiografia „Nie wierzę w życie pozaradiowe". Niedźwiecki po raz pierwszy uchyla w niej drzwi do swojej prywatności. Opisuje dzieciństwo spędzone w Szadku i studia na łódzkiej Politechnice, na które zdecydował się, by mieć szansę spróbować sił w Studenckim Radiu Żak. Opowiada o rodzicach, przyjaciołach i odwiecznej ucieczce w samotność, gdzie jedynym jego partnerem była muzyka. Podczas spotkania w Trójce Marek Niedźwiecki będzie mówił o swoich pasjach, z których największą obok radia są podróże. Nie zabraknie wspomnień i anegdot. Będą niespodziewani goście. Benefis poprowadzą: Artur Andrus i Grzegorz Miecugow. Ten ostatni, rekomendując książkę „Nie wierzę w życie pozaradiowe", napisał: „Gdyby nie Niedźwiedź, Polacy dawno by się wzajemnie wyrżnęli. Na szczęście on i jego lista przebojów łagodzą obyczaje. Dlatego powinniśmy mu wystawić pomnik z napisem na cokole: Markowi Niedźwieckiemu Rodacy, żywi".

Środa

20.09 | Jedynka

Słuchowisko Duśki Markowskiej-Resich „Ostatni sen króla – rzecz o Stanisławie Auguście Poniatowskim" to – w sensie formalnym – monolog wewnętrzny króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Autorka każe jednak władcy przyglądać się sobie z młodości. Jak w lustrzanym odbiciu Stanisław August Poniatowski (Olgierd Łukaszewicz) widzi siebie młodego (Marcin Przybylski). Stary król rozlicza młodego z decyzji i działań, które podejmował. Olgierdowi Łukaszewiczowi i Marcinowi Przybylskiemu partnerują: Kinga Ilgner (Izabella), Stefan Knothe (głos), Krzysztof Kumor (głos). Reżyseria: Jan Warenycia.

Telewizja
„The Last of Us” bije rekord w Ameryce, a zagrożenie rośnie
Telewizja
„Duduś”, który skomponowała muzykę „Stawki większej niż życie” i „Czterdziestolatka”
Telewizja
Agata Kulesza w akcji: TVP VOD na podium za Netflixem, Teatr TV podwoił oglądalność
Telewizja
Teatr TV i XIII księga „Pana Tadeusza" napisana przez Fredrę
Telewizja
Teatr TV odbił się od dna. Powoli odzyskuje widownię i artystów