Piątkowe pokazy rozpocznie „Trzpiotka” Państwowej Akademii Sztuki Teatralnej z Petersburga. Opowieść o młodej kobiecie, która na skutek własnej słabości do bohemy traci ukochanego, wyreżyserował Wieniamin Filsztyński. Po kontrowersyjny temat sięgnęli z kolei studenci z rzymskiej Akademii Teatralnej Sofia Amendolea. Spektakl „Koszmary obozu koncentracyjnego” przygotowali na podstawie sprawozdań z procesu Adolfa Eichmanna i własnej dokumentacji, stworzonej m.in. podczas wyprawy do miejsc, gdzie znajdowały się obozy koncentracyjne.

W sobotę okazja porównania „Przebudzenia wiosny” z Teatru Powszechnego w Warszawie z tekstem zinterpretowanym przez hiszpańską Państwową Wyższą Szkołą Sztuki Dramatycznej jako hymn na cześć siły ludzkich instynktów. I kolejne spotkanie z tekstami Pierre’a de Marivaux w reżyserii Jacques’a Lassalle’a w przedstawieniach „Aktorzy w dobrej wierze” i „Wiejski dziedzic”.

Niedzielne pokazy będą należeć do studentów z Rzymu oraz z Nowego Sadu.

[i]5. Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych, program: [link=http://www.at.edu.pl]www.at.edu.pl[/link], bilety: 10 i 20 zł, wejściówki: 7 zł, piątek (19.06) – poniedziałek (22.06).[/i]