Aktualizacja: 13.10.2020 09:17 Publikacja: 13.10.2020 08:57
Foto: Wikimedia Commons (Christian Bier/CC BY-SA 3.0)
OMON dokonał brutalnego zatrzymania Nikity Domraczewa w niedzielę 12 października. Najpierw o ataku na brata medalistki olimpijskiej w biathlonie informowali tamtejsi dziennikarze. Później potwierdził to Domraczew po wyjściu z aresztu. Będzie miał postawione zarzuty, a w jego sprawie ma odbyć się rozprawa sądowa.
- Jechałem do mojej mamy na rowerze. Kiedy dotarłem do mostu, zobaczyłem ludzi w oliwkowych mundurach biegnących w moim kierunku. Krzyczeli, przestraszyłem się i odwróciłem. Stamtąd także wybiegła kolejna grupa mundurowych. zadano mi ciosy, polała się krew. Odmówiono mi pomocy medycznej - powiedział brat Darii Domraczewej w rozmowie z serwisem sport.tut.by cytowanej przez Onet.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA informują, że w obwodzie kurskim nadal są żołnierze z Korei Północnej, gotowi wziąć udział w walce z Ukraińcami.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z niedzieli na poniedziałek rosyjskie drony-kamikadze znów atakowały Ukrainę. Alarm ogłoszono m.in. dla Kijowa.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 5 na 6 grudnia rosyjskie drony atakowały Kijów, w mieście aktywna była obrona przeciwlotnicza.
Liderami zaufania publicznego wśród Ukraińców są przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i prezydent Polski Andrzej Duda - wynika z badania, przeprowadzonego na zlecenie ukraińskiego think tanku Centrum Nowa Europa.
Przywódca Białorusi Aleksandr Łukaszenko w czasie roboczej wizyty w mieście Borysów ostrzegał, że w przypadku ataku na Białoruś do obrony jego kraju może zostać użyta rosyjska broń atomowa.
Władimir Putin ma własny plan wobec lojalnego dyktatora. Przyśpiesza militarna, gospodarcza i polityczna aneksja państwa. Moskwa chce zmienić Białorusinom nawet podręczniki do historii. - Wracamy do Związku Radzieckiego - komentuje białoruski ekspert.
Białoruski raper Maks Korż, który musiał opuścić Białoruś po gestach solidarności z Ukrainą i krytyce Łukaszenki, wystąpi 9 sierpnia 2025 r. na PGE Narodowym.
Osobiście poznał dwóch papieży oraz Xi Jinpinga i Władimira Putina. Rządowe media na Białorusi promują najmłodszego syna dyktatora. Kim jest Mikołaj Łukaszenko?
Władimir Putin i Aleksandr Łukaszenko mają w piątek podpisać „przełomową” umowę dotyczącą bezpieczeństwa, która „odzwierciedli zmiany geopolityczne” - informuje rosyjska agencja informacyjna RIA.
Reżimowa propaganda Mińska wspierana przez wywiad rosyjski straszy mieszkańców Białorusi agresją ze strony Ukrainy, Polski i Litwy. – Putin chce wciągnąć Białoruś do wojny – komentuje dla „Rzeczpospolitej” białoruski opozycjonista.
Ksiądz Henryk Okołotowicz pierwszy odprawił mszę w Katyniu w czasach Związku Radzieckiego. Potem nie uklęknął przed reżimem Aleksandra Łukaszenki. Grozi mu 15 lat łagru.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas