04:51
23.05.2024

Najnowszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 820
00:00
22.05.2024

Na tym kończymy dzisiejszą relację

Najnowsze wiadomości z Ukrainy będziemy publikować w czwartek od wczesnych godzin porannych

23:47
22.05.2024

Siły Zbrojne Ukrainy zestrzeliły rosyjski Su-25

Ukraińskie wojsko zestrzeliło wrogi samolot Su-25 w obwodzie pokrowskim – poinformował Sztab Generalny na wieczornej odprawie. „W obwodzie pokrowskim liczba ataków wzrosła do 25. W szczególności wróg próbuje penetrować nasze formacje bojowe grupami szturmowymi i sprzętem. Sytuacja pozostaje napięta – nadal toczy się dziewięć starć bojowych. Według dostępnych informacji, ukraińscy żołnierze zniszczyli rosyjski samolot szturmowy Su-25” – głosi komunikat.

23:26
22.05.2024

Funkcjonariusze kontrwywiadu SBU otrzymali bezzałogowy kompleks PD-2

Funkcjonariusze kontrwywiadu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy otrzymali od fundacji „Powrót Alive” kompleks bezzałogowego samolotu rozpoznawczego PD-2. „Odtąd siły specjalne 13. Zarządu Głównego Departamentu Kontrwywiadu Wojskowego SBU będą mogły jeszcze skuteczniej niszczyć okupantów. Będą teraz mieli do dyspozycji nowy bezzałogowy statek powietrzny PD-2 ” – czytamy w komunikacie służby.

22:57
22.05.2024

Kierowane bomby lotnicze są głównym narzędziem rozwoju armii rosyjskiej

Rosyjskie kierowane bomby lotnicze są obecnie właściwie głównym narzędziem rosyjskiego terroru i rozwoju rosyjskich sił okupacyjnych – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. „Jeśli zaobserwujemy dobre trendy w zakresie wojny elektronicznej, dronów i programu rakietowego, wiele pozostaje jeszcze do zrobienia, aby przeciwstawić się rosyjskim bombom” – podkreślił Zełenski.

22:22
22.05.2024

Niemcy są gotowe przesłać Ukrainie przychody z zamrożonych rosyjskich aktywów

Niemcy są gotowe szybko przekierować przychody z zamrożonych rosyjskich aktywów na pomoc Ukrainie – podaje Reuters. „Jeśli pojawi się prawnie możliwy mechanizm, który pozwoli nam w przyszłości jeszcze lepiej zarządzać przepływami finansowymi z zamrożonych aktywów, to zdecydowanie jesteśmy otwarci” – mówią źródła w Ministerstwie Finansów Niemiec. Jednocześnie, jak podaje Reuters, Niemcy upierają się, że są gotowe skonfiskować jedynie dochody z rosyjskich aktywów państwowych, a nie same aktywa. Zdaniem niemieckiego Ministerstwa Finansów takie podejście pozwoli na przestrzeganie podstawowej zasady suwerennej nietykalności państw.

21:39
22.05.2024

Ukraina potrzebuje systemów, które pozwolą jej obronić się przed rosyjskimi rakietami przeciwpancernymi

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, po specjalnym spotkaniu z przedstawicielami Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony oraz Sztabu, określił potrzeby państwa i wojska w zakresie systemów i taktyki, które pozwolą na skuteczną obronę przed rosyjskim kierowaniem bomby lotnicze. „Odbyłem spotkanie – szczególne – w bazie RBNiO i Dowództwa. Sekretarz KBN Łytwinenko, szef Sztabu Generalnego Bargilewicz, wicepremier Fiodorow, Ministerstwo Strategpromu – Kamyszyn. W sprawie naszej, ukraińskiej, wojny elektronicznej, dronów, naszego programu rakietowego, naszych środków zaradczych przeciwko rosyjskim kierowanym bombom powietrznym” – powiedział w wiadomości wideo.

21:16
22.05.2024

"Największą uwagę należy dziś poświęcić obszarowi przygranicznemu"

Należy dziś zwrócić maksymalną uwagę na wszystkie obszary przygraniczne, i to nie tylko w obwodzie charkowskim, ale także w obwodzie sumskim – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przemówieniu pod koniec 819. dnia wojny. „Rozmawiałem dziś z generałem Syrskim na temat sytuacji na froncie. Raport Hołowkomu był rano i niedawno. Kierunki głównych bitew nie uległy zmianie. Są to przede wszystkim Pokrowski i inne rejony Doniecka. Również kierunek Kupianski w obwodzie charkowskim. Maksymalna uwaga skupiona jest teraz na całym obszarze przygranicznym, i to nie tylko w obwodzie charkowskim, ale także w obwodzie sumskim” – mówił Zełenski.

20:53
22.05.2024

Flota ukraińska jest odbudowywana poza rejonem Morza Czarnego

Ukraina posiada flotę i jest ona rozwijana w sposób planowy: obecnie procesy te odbywają się głównie poza regionem azowsko-czarnym, np. w Wielkiej Brytanii – powiedział Dmytro Pletenczuk, szef Centrum Łączności Strategicznej Sił Obronnych Południa. „Szkolenie odbywa się w miejscu, w którym znajdują się statki. Dzięki temu możemy bezpiecznie szkolić nasze załogi i od razu przechodzić szkolenia u naszych partnerów” – dodał.

20:17
22.05.2024

W Kijowie i kilku obwodach ogłoszono alert powietrzny

W Kijowie i kilku obwodach ogłoszono alert powietrzny w związku z zagrożeniem ze strony rakiet balistycznych. – poinformowały na Telegramie Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy. Jak podał Ukrinform, wojska rosyjskie zaatakowały też infrastrukturę obwodu dniepropietrowskiego, co spowodowało pożar.

19:49
22.05.2024

Spiker Johnson: Powinniśmy pozwolić Ukrainie decydować, jak prowadzić wojnę

Spiker amerykańskiej Izby Reprezentantów Mike Johnson wyraził stanowisko, że Ukraina powinna sama decydować o sposobie prowadzenia wojny. Powiedział to w odpowiedzi na pytanie, czy popiera wezwanie swoich kolegów deputowanych, aby zezwolić Ukrainie na użycie amerykańskiej broni na terytorium Federacji Rosyjskiej. Jednocześnie Johnson podkreślił, że Ukraińcy „muszą mieć czym walczyć”.

19:23
22.05.2024

Trzy miliardy euro dla Ukrainy na uzbrojenie

Po raz pierwszy europejskie banki przekażą Ukrainie zyski z zamrożonych aktywów Banku Rosji.

Czytaj więcej

Ukraina kupi broń za rosyjskie pieniądze. Bruksela odmraża aktywa Banku Rosji
18:49
22.05.2024

Ministerstwo Obrony ogłosiło „pozytywny rozwój sytuacji w zakresie dostaw obrony powietrznej na Ukrainę”

Już wkrótce należy spodziewać się pozytywnego rozwoju sytuacji w zakresie dostaw systemów obrony powietrznej na Ukrainę – oświadczył wiceminister obrony Ukrainy Stanislaw Hajder na antenie ogólnopolskiego programu „Edyny Novyny”. „Nie mogę ujawnić wszystkich szczegółów obietnic złożonych przez partnerów. Mogę jednak powiedzieć, że pakiety zostały ogłoszone we wszystkich ośmiu koalicjach, obejmujących zintegrowaną obronę, obronę powietrzną, lotnictwo, artylerię, pancerną i inne. Szczególną uwagę poświęcono problematyce powietrznej. Wkrótce oczekuje się pozytywnego rozwoju sytuacji w zakresie dostaw odpowiedniej broni” – powiedział Hajder.

18:12
22.05.2024

Ukraińscy programiści zaprezentowali system walki DELTA

Programiści DELTA zaprezentowali system walki na konferencji IT DOU Day 2024. Przedstawiciele Centrum Innowacji Ministerstwa Obrony Narodowej mjr Artem Martinenko i mjr Serhij Zagrijczuk podzielili się swoim unikalnym doświadczeniem w tworzeniu produktów MilTech. „Promujemy systemowe podejście do wykorzystania rozwiązań IT w wojsku. Budujemy platformę integracyjną, która pozwoli nam wykorzystać wszystkie narzędzia do szybkiego zniszczenia wroga – od jego wykrycia po pokonanie, a także zaplanowanie użycia własnych sił” – podkreślił Artem Martynenko.

17:48
22.05.2024

W Czasiw Jarze pozostaje 668 osób

W mieście Czasiw Jar w obwodzie donieckim nadal przebywa 668 osób, a ewakuacja i niesienie im pomocy humanitarnej staje się coraz trudniejsze – poinformował na antenie ogólnopolskiego teletonu „Jedini Nowynyj” szef donieckiej administracji wojskowej Wadym Fiłaszkin. „W mieście Czasiw Jar pozostało 668 osób. Sytuacja tam jest bardzo trudna. Obecnie bardzo trudno jest sprowadzić karetki pogotowia i ewakuować ludzi, ponieważ wróg całkowicie ostrzeliwuje wszystkie podejścia do miasta i zrzuca na miasto bomby lotnicze” – poinformował Fiłaszkin.

17:13
22.05.2024

Rosyjski dron rozpoznawczy „Orlan-10” został zniszczony nad obwodem dniepropietrowskim

Na niebie nad rejonem Dniepropietrowska Siły Obronne Ukrainy zestrzeliły rosyjskiego drona zwiadowczego – poinformowało Wschodnie Dowództwo Powietrzne. „W obwodzie kamianskim rozpoznawczy BSP Orłan-10 został zniszczony przez jednostkę Dowództwa Lotnictwa Wschód” – napisało w poście. W wczoraj straż graniczna brygady „Zemsta” za pomocą przenośnego przeciwlotniczego zestawu rakietowego Stinger uderzyła również w dron „Orlan-10”.

16:53
22.05.2024

W Wowczańsku rosyjskie wojsko ostrzelało radiowóz

W Wowczańsku podczas ewakuacji rosyjscy żołnierze ostrzelali radiowóz. Jeden policjant zginął, drugi został ranny. „Okupanci uderzyli dronem FPV w samochód ewakuacyjny. W tym momencie w samochodzie znajdowało się dwóch policjantów, którzy jechali na ratunek ludności cywilnej” – poinformował Minister Spraw Wewnętrznych Ukrainy Ihor Kłymenko.

16:18
22.05.2024

Irańskie marki odzieżowe chcą zawojować rynek rosyjski jeszcze w tym roku

Marki odzieżowe z Iranu zamierzają jeszcze w tym roku wejść na rynek rosyjski – informują „Izwiestia”. Irańczycy będą tam konkurować między innymi z markami z Turcji czy Chin, a także z rosyjskimi producentami, którzy skorzystali na wycofaniu się z Rosji zachodnich potęg takich jak Zara czy H&M. Rosjanie zapewniają, że irańskie ubrania dla kobiet i mężczyzn są nowoczesne i modne.

Czytaj więcej

Nieoczekiwany efekt sankcji. Rynek rosyjski chcą podbić irańskie marki modowe
15:52
22.05.2024

Ukraińskie drony morskie zostały wyposażone w wyrzutnie rakiet

Drony „Sea Baby”, wyposażone w wyrzutnie rakiet Grad, miały atakować rosyjskie pozycje na Mierzei Kinburn.

Czytaj więcej

Ukraina zmodyfikowała swoje drony morskie. Są jeszcze groźniejsze dla Rosjan
15:21
22.05.2024

Nad obwodem dniepropietrowskim strącono rosyjski dron Orlan-10

Informacje takie przekazuje Dowództwo Sił Powietrznych „Wschód” na swoim profilu na Facebooku.

15:03
22.05.2024

Rosjanie twierdzą, że ukraiński dron atakował Zaporoską Elektrownię Jądrową

Dron miał zaatakować jeden z obiektów na terenie elektrowni, która jest okupowana przez Rosjan. Atak nie pociągnął za sobą żadnych zniszczeń, nikt nie został też ranny — wynika z komunikatu administracji okupacyjnej.

14:48
22.05.2024

Rosjanie wywożą zboże z obwodu chersońskiego do Republiki Karelii

Informacje takie przekazuje ukraiński ruch oporu „Żółta wstążka”.

14:21
22.05.2024

Dziesięć osób rannych w nalocie rosyjskim na Charków

Informacje takie przekazuje gubernator obwodu, Ołeh Synehubow. Cztery ranne osoby zostały hospitalizowane.

13:49
22.05.2024

Rosjanie zaatakowali z powietrza Charków

W wyniku ataku doszło do pożaru na stacji benzynowej, uszkodzony został też budynek kawiarni.

13:38
22.05.2024

Centrum okupowanego Lisiczańska miało zostać ostrzelane przez Ukraińców

Informacje takie przekazują władze okupacyjne samozwańczej, nielegalnie anektowanej do Rosji Ługańskiej Republiki Ludowej. W wyniku ostrzału uszkodzone miały zostać dwa bloki mieszkalne.

13:31
22.05.2024

Sławomir Mentzen mówi w Sejmie, że roczna produkcja amunicji w Polsce wystarczyłaby Rosji na trzy dni

- Donald Tusk wiosną tego roku mówił, że żyjemy w epoce przedwojennej. Szef BBN mówił, że mamy trzy lata na przygotowanie się do ewentualnej konfrontacji. Niestety nie widzę tego, by państwo polskie było gotowe do obrony — mówił w Sejmie Sławomir Mentzen.

Czytaj więcej

Sławomir Mentzen w Sejmie: Mamy najmniej czołgów od lat 40-tych XX wieku
13:23
22.05.2024

Gazprom na dnie. Wielki dług i strata rosyjskiego koncernu

W ciągu dwóch dni gazowy koncern stracił na wartości 11 proc. Inwestorzy rzucili się wyprzedawać papiery, po tym jak Gazprom ogłosił, że nie wypłaci dywidendy za 2023 rok.

Czytaj więcej

Gazprom nie zapłaci dywidendy. Wartość rosyjskiego koncernu pikuje
12:56
22.05.2024

Ministerstwo Obrony Narodowej "z uwagą obserwuje doniesienie dotyczące (...) kwestii" zmiany granicy Rosji na Bałtyku

Taką odpowiedź uzyskaliśmy w resorcie obrony narodowej, który — w sprawie stanowiska Polski wobec działań Rosji — odesłał nas do MSZ. Na odpowiedź MSZ czekamy.

Czytaj więcej

Rosja chce zmieniać granicę na Morzu Bałtyckim. O sprawę spytaliśmy MON
12:30
22.05.2024

Kreml zapewnia, że w chęci zmiany granicy morskiej na Bałtyku nie ma niczego politycznego

Sytuacja polityczna zmieniła się znacząco. Widzicie jak napięcie i poziom konfrontacji eskaluje, szczególnie w rejonie Morza Bałtyckiego — wymaga to kroków ze strony naszych odpowiednich departamentów, by zapewnić nasze bezpieczeństwo — mówił na konferencji prasowej Dmitrij Pieskow. 

Czytaj więcej

Ministerstwo Obrony Rosji proponuje zmianę granicy morskiej kraju. Komentarz Kremla
11:52
22.05.2024

Do czterech wzrosła liczba rannych hospitalizowanych po wtorkowym ostrzale Chersonia przez Rosjan

Informacje takie przekazuje Roman Mroczko, szef chersońskiej administracji miejskiej, na swoim profilu na Facebooku. Z jego wpisu wynika, że dziś do szpitala trafiła urodzona w 1977 roku kobieta.

11:49
22.05.2024

Brytyjski minister obrony oskarża Chiny o dostarczanie lub zamiar dostarczania broni, której Rosja ma używać na Ukrainie

Grant Shapps powołał się na ustalenia amerykańskiego i brytyjskiego wywiadu.

11:42
22.05.2024

Dwie łodzie stale monitorują rejon Mostu Krymskiego

Informacje takie przekazuje kanał „Krymskij Wieter” w serwisie Telegram.

11:17
22.05.2024

Rosyjska armia strąciła cztery pociski i dwa drony nad obwodem biełgorodzkim

Informacje takie przekazuje Ministerstwo Obrony Rosji. Do ataku na obwód biełgorodzki miało dojść ok. 11:30 czasu moskiewskiego.

10:58
22.05.2024

Kosinia-Kamysz w Sejmie zapowiada zwiększenie liczebności wojska na granicy z Białorusią

- Jakie są dziś największe zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa polskiego? One niezmiennie, od wieków, idą z tej samej strony. Idą ze wschodu, skąd nie tylko idzie zagrożenie o charakterze nie tylko militarnym, ale też cywilizacyjnym — powiedział szef MON.

Czytaj więcej

Władysław Kosiniak-Kamysz mówi o zwiększeniu liczebności wojska na granicy z Białorusią
10:55
22.05.2024

Szwecja planuje 7 mld dolarów wsparcia wojskowego dla Ukrainy w ciągu trzech lat 

Szwedzki rząd zaplanował dodatkowe wsparcie wojskowe dla Ukrainy w wysokości 75 mld koron (7,01 mld dolarów) w ciągu trzech lat.

"W celu wzmocnienia szwedzkiego wsparcia dla Ukrainy, rząd i Szwedzcy Demokraci zgadzają się wprowadzić ramowy program wsparcia wojskowego dla Ukrainy na lata 2024-2026. Szwecja zwiększy swoje wsparcie, a kwota ramowa wyniesie 75 mld koron w latach 2024-2026, 25 mld rocznie" - przekazał rząd.

Dzięki tej propozycji całkowite wsparcie wojskowe i cywilne Szwecji dla Ukrainy wyniesie ponad 100 mld koron.

10:20
22.05.2024

Rosja przenosi dwa kolejne okręty z Sewastopola do Noworosyjska

Dwa kolejne okręty rosyjskiej Floty Czarnomorskiej miały zostać przeniesione z okupowanego Sewastopola do Noworosyjska — informuje grupa Crimean Wind. 

09:56
22.05.2024

Wojsko Polskie otrzyma aerostaty rozpoznawcze

Wicepremier oraz minister obrony narodowej, Władysław Kosiniak Kamysz, podpisał umowę na dostawy aerostatów rozpoznawczych w ramach programu modernizacyjnego „Barbara". Wartość podpisanego kontraktu wynosi ok. 960 mln dol. Za tę kwotę Polska otrzyma łącznie cztery statki powietrzne.

Czytaj więcej

Aerostaty Barbara. Wojsko Polskie zyskuje nowe zdolności
09:38
22.05.2024

Ukraińcy zamontowali systemy Grad na dronach morskich Sea Baby. Przeprowadzili pierwszą misję

Drony morskie Sea Baby zostały wyposażone w systemy Grad i uderzyły w pozycje Rosjan na Mierzei Kinburnskiej — informuje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

SBU

W lutym za pośrednictwem platformy United24 zebrano w ciągu dwóch dni ponad 297 mln hrywien na rozwój dronów Sea Baby.

09:04
22.05.2024

Ukraińcy zniszczyli rosyjski samobieżny system artyleryjski Msta-S 

Nagranie z ataku przeprowadzonego opublikowali żołnierze ze 109. samodzielnego batalionu szturmowego.

08:31
22.05.2024

Rosjanie ostrzelali centrum Czuhujiwa

Wojska rosyjskie ostrzelały centrum miasta Czuhujiw w obwodzie charkowskim, w wyniku czego ranna została kobieta.

08:13
22.05.2024

Na Morzu Czarnym są trzy rosyjskie okręty

Z kolei na Morzu Azowskim jest jeden rosyjski okręt — podało Dowództwo Marynarki Wojennej Sił Zbrojnych Ukrainy. Żaden z tych okrętów nie jest jednak uzbrojony w pociski Kalibr.

07:49
22.05.2024

MSZ komentuje pomysł Ukrainy dotyczący strącania rosyjskich rakiet

Władze w Kijowie chcą, by partnerzy Ukrainy bronili nieba nad ich krajem przed rosyjskimi pociskami. MSZ informuje, że kwestia ta będzie przedyskutowana.

Czytaj więcej

Ukraina chce, by NATO zestrzeliwało rosyjskie rakiety. Jest reakcja MSZ
07:26
22.05.2024

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy publikuje nagranie, na którym widać ataki na rosyjskie siły

Nagraniu towarzyszy cytat z głównodowodzącego ukraińską armią, gen. Ołeksandra Syrskiego: „Siły Obronne Ukrainy nie zostawiają szans rosyjskim okupantom”.

07:24
22.05.2024

Ukraiński dron strącony nad obwodem briańskim

O strąceniu drona informuje gubernator obwodu, Aleksandr Bohomaz.

06:46
22.05.2024

W nocy nad obwodami biełgorodzkim i kałuskim strącono cztery ukraińskie drony

Informacje takie przekazuje Ministerstwo Obrony Rosji. Drony miała strącić ukraińska obrona przeciwlotnicza.

06:40
22.05.2024

W nocy Rosjanie atakowali cele na Ukrainie przy użyciu 24 dronów-kamikadze

Ukraińska obrona przeciwlotnicza strąciła wszystkie drony, które Rosja wysłała nad Ukrainę.

06:37
22.05.2024

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał nowe dane o stratach Rosji

Od 24 lutego 2022 roku Rosja miała stracić ok. 496 370 żołnierzy, 7 611 czołgów, 14 721 pojazdów opancerzonych, 12 820 zestawów artyleryjskich, 1 077 wyrzutni rakiet, 812 zestawów przeciwlotniczych, 354 samoloty, 326 śmigłowców, 10 346 bezzałogowych statków powietrznych, 2 208 pocisków manewrujących, 27 jednostek nawodnych, 1 okręt podwodny, 17 442 pojazdy (w tym cysterny) i 2 090 jednostek sprzętu specjalnego.

06:20
22.05.2024

Nie ma oficjalnej reakcji na propozycję, by kraje NATO strącały rosyjskie rakiety nad Ukrainą

Nie dostaliśmy odpowiedzi na prośbę o komentarz z NATO. Nieoficjalnie nasi rozmówcy przyznają, że technicznie już dziś możliwe byłoby wypełnienie tej prośby. Bo jeśli sąsiedzi Ukrainy mają wyrzutnie rakiet Patriot do obrony swojego terytorium, to muszą też obserwować niebo kilkadziesiąt kilometrów w głąb Ukrainy i być gotowi do reakcji, gdy rosyjska rakieta zbliża się do terytorium NATO.

Czytaj więcej

Wołodomyr Zełenski wciąga sojuszników w bezpośrednie działania przeciw Rosji
06:03
22.05.2024

Kongresmeni z USA apelują o przekazanie Ukrainie siedmiu baterii zestawów Patriot

W liście otwartym 13 kongresmenów pisze też, że Departament Obrony USA powinien pozwolić Ukraińcom atakować cele w Rosji bronią dostarczoną Ukrainie przez Stany Zjednoczone.

Czytaj więcej

Kongresmeni z USA: Pozwólmy Ukrainie atakować Rosję naszą bronią
05:38
22.05.2024

Ukraiński artylerzysta: Pod Wołczańskiem jest bardziej "gorąco" niż w Bachmucie

- Ich piechota nadciąga, my odpieramy ich ataki. Przynajmniej staramy się. Kiedy tylko to możliwe eliminujemy ich — mówi Pawło, artylerzysta z 92. Samodzielnej Brygady Szturmowej, który stacjonuje pod Wołczańskiem a wcześniej walczył w rejonie Bachmutu.

Czytaj więcej

Ukraińcy pod Wołczańskiem otrzymali amunicję. "Jeśli zatrzymamy tu Rosjan, nie odważą się atakować Kijowa"
05:08
22.05.2024

USA twierdzą, że Rosja umieściła broń antysatelitarną na niskiej orbicie Ziemi

- Ma ona cechy przypominające wcześniej umieszczone przez Rosję na orbicie systemy — w 2019 i 2022 roku — mówił rzecznik Pentagonu, gen. Patrick Ryder. 

Czytaj więcej

USA: Rosja w ubiegłym tygodniu umieściła broń na orbicie
04:36
22.05.2024

W nocy rosyjskie drony pojawiły się nad obwodem mikołajowskim

Informację o dronach, często zmieniających kierunek lotu, przekazało Dowództwo Sił Powietrznych Ukrainy.

04:33
22.05.2024

Ukraiński wywiad wojskowy publikuje nagranie ze zniszczenia rosyjskich ciężarówek z żołnierzami i wyposażeniem

Atak został przeprowadzony w obwodzie zaporoskim przez żołnierzy specjalnej jednostki Głównego Wydziału Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

04:31
22.05.2024

Sumy zostały pozbawione prądu w wyniku rosyjskiego ataku

Informacje o przerwie w dostawach energii elektrycznej do miasta przekazał na swoim kanale w serwisie Telegram Ołeksij Drozdenko, szef miejskich władz.

04:30
22.05.2024

Ukraińska Straż Graniczna publikuje nagranie ze zniszczenia rosyjskiego bojowego wozu piechoty w pobliżu Wołczańska

Ukraińscy pogranicznicy zniszczyli bojowy wóz piechoty przy użyciu trzech dronów.

04:28
22.05.2024

We wtorek wieczorem rosyjska obrona przeciwlotnicza strącała drony nad obwodem briańskim i biełgorodzkim

Nad obwodem briańskim dron został strącony ok. 22:20, a nad obwodem biełgorodzkim — o 21:45.

04:26
22.05.2024

W nocy w obwodzie kurskim ogłoszono alarm powietrzny

Alarm został ogłoszony w związku z groźbą ataku ukraińskich dronów.

04:25
22.05.2024

Tak wyglądała sytuacja na froncie na Ukrainie w 818 dniu wojny

Tak wyglądała sytuacja na froncie na Ukrainie w 818 dniu wojny

Tak wyglądała sytuacja na froncie na Ukrainie w 818 dniu wojny

PAP

04:24
22.05.2024

Wczorajszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 818