06:30
16.03.2024

Najnowszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 752
00:00
16.03.2024

Na tym kończymy dzisiejszą relację

Kolejne doniesienia z Ukrainy będziemy zamieszczać od rana w sobotę.

23:47
15.03.2024

170 tys. ton ukraińskiego zboża dla krajów w trudnej sytuacji żywnościowej

W trzecim roku inwazji na pełną skalę Ukraina w dalszym ciągu nie tylko walczy o swoje życie, ale także pomaga światu, pomimo ogromnych strat i zniszczeń – napisał szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak w brytyjskim wydaniu The Telegraph. „Do końca 2023 r. ponad 170 tys. ton zboża trafiło do krajów znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji żywnościowej, m.in. do Etiopii, Somalii, Kenii i Jemenu. W pierwszych miesiącach 2024 r. do tej listy dołączyły kolejne dwa kraje – Nigeria i Sudan” – podkreślił Yermak w publikacji.

23:12
15.03.2024

Zagrożenie atakiem dronów w regionie Woroneża

Gubernator obwodu woroneskiego w Rosji Aleksander Gusiew ostrzegł, że w piątkowy wieczór w regionie istniało zagrożenie atakiem dronów. „Drodzy mieszkańcy obwodu Woroneża, w regionie wprowadzono tryb zagrożenia atakiem UAV” – napisał Gusiew na swoim kanale Telegram. Wcześniej groźba ataków dronów została wprowadzona w regionie w czwartek wieczorem i obowiązywała do piątkowego poranka.

22:54
15.03.2024

Tusk: Pomoc dla Ukrainy musi być natychmiastowa

Aby sytuacja na Ukrainie uległa poprawie, pomoc musi być natychmiastowa – powiedział polski premier Donald Tusk. „Za bezpieczeństwo i przyszłość stosunków transatlantyckich odpowiedzialna jest Europa i Trójkąt Weimarski. Im silniejsza i bardziej zjednoczona jest Europa, tym większe możliwości ma Ukraina” – powiedział Tusk podczas konferencji prasowej z kanclerzem Republiki Federalnej Niemiec Olafem Scholzem i prezydentem Francji Emmanuelem Macronem w Berlinie.

22:19
15.03.2024

W całym obwodzie Biełgorodu ogłoszono zagrożenie rakietowe

Główna Dyrekcja Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji w Obwodzie Biełgorodskim poinformowała o zagrożeniu rakietowym w całym regionie. „Na całym terytorium obwodu Biełgorodu jest zagrożenie rakietowe. Jeśli to możliwe, zostańcie w domu. Nie zbliżajcie się do okien” – przekazała w oświadczeniu instytucja. Wcześniej ogłoszono zagrożenie atakiem rakietowym w dwóch dzielnicach regionu.

21:51
15.03.2024

W Odessie w wyniku ataku rakietowego zostało rannych 75 osób

W wyniku rosyjskiego ataku rakietowego w Odessie 75 osób zostało rannych, w tym 20 zmarło, 55 osób trafiło do placówek medycznych – poinformował w piątkowy wieczór szef obwodowej administracji wojskowej Oleg Kiper.

21:15
15.03.2024

Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na Konotop

Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na Konotop. Jego celem był obiekt infrastruktury cywilnej – poinformowała o tym administracja obwodu sumskiego. „Rosyjscy terroryści w dalszym ciągu dopuszczają się zbrodni na ludności cywilnej obwodu sumskiego. W dniu dzisiejszym wróg przeprowadził atak rakietowy na infrastrukturę cywilną miasta Konotop. Na miejscu pracują wszystkie niezbędne służby” – czytamy w komunikacie.

20:36
15.03.2024

Siły obronne odparły 54 ataki wojsk rosyjskich

W ciągu dnia siły obronne Ukrainy odparły 54 ataki wojsk rosyjskich w kierunkach miejscowości: Kupian, Łyman, Awdiów i Nowopawłów oraz trzy ataki w kierunku Chersonia – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

20:16
15.03.2024

Prezes Narodowego Banku Litwy skomentował propozycję Andrzeja Dudy

Prezes Narodowego Banku Litwy Gediminas Šimkus ustosunkował się do propozycji polskiego prezydenta zwiększenia przez członków NATO wydatków na obronność. Jak zapowiedział, Litwa może zwiększyć wydatki na obronność, jeżeli zniesie ulgi podatkowe i bardziej się zadłuży.

Czytaj więcej

Szef Banku Litwy odpowiada na inicjatywę Andrzeja Dudy
19:57
15.03.2024

Liczba ofiar rosyjskiego ataku na Odessę wzrosła do 20

Liczba osób zabitych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Odessę wzrosła do 20 osób — poinformowała na Telegramie Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Rosyjscy najeźdźcy w piątek uderzyli w Odessę rakietami Iskander-M. Ukraińskie media informowały wcześniej, że w wyniku ataku 19 osób, a 73 zostały ranne. Wśród poszkodowanych są okoliczni mieszkańcy oraz lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego.

19:28
15.03.2024

Putin chce atomowego statku kosmicznego

Rosyjski przywódca wezwał swój rząd do znalezienia funduszy na projekt, który ma dać jego krajowi przewagę w kosmosie.

Czytaj więcej

Rosja traci pozycję w kosmosie. Putin chce atomowego statku kosmicznego
18:59
15.03.2024

Włoski minister przeciw wysłaniu żołnierzy krajów NATO na Ukrainę

— Uważam, że NATO nie powinno wkraczać na Ukrainę. To byłby błąd — ocenił Antonio Tajani, szef MSZ Włoch. 

Czytaj więcej

Wojska NATO na Ukrainie? Szef MSZ Włoch ostrzega przed III wojną światową
18:30
15.03.2024

Ukraiński rząd wybrał lokalizację narodowego cmentarza wojennego

Rząd Ukrainy przyjął dokument, który jasno lokalizację Narodowego Cmentarza Pamięci Wojskowej – w rejonie fastowskim na terenie obwodu kijowskiego. O decyzji poinformował premier Denys Szmyhal. Według niego utworzenie takiego cmentarza ma ogromne znaczenie dla kraju. — I dlatego znajduje się w centrum uwagi naszego rządu — wyjaśniał. — Musimy pamiętać o tych, którzy oddali życie za Ukrainę w wojnie o naszą wolność i niepodległość — zauważył.

Rząd przeznaczy w 2024 roku na budowę i funkcjonowanie Narodowego Cmentarza Wojskowego 515 mln hrywien (równowartość ponad 52 mln zł).

18:00
15.03.2024

Putin oddał głos w wyborach w Rosji

Obecny prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oddał głos w wyborach prezydenckich. Dokonał tego przez internet, zza biurka w swojej rezydencji w Nowo-Ogariowie pod Moskwą — przekazał Kreml.

17:31
15.03.2024

Alarm powietrzny w Biełgorodzie

W Biełgorodzie i obwodzie biełgorodzkim ogłoszony został alert powietrzny — informują rosyjskie agencje. Alarm, oprócz stolicy obwodu, dotyczy miasta Grajworon i okolic.

17:19
15.03.2024

Żałoba w Odessie

W rosyjskim ataku rakietowym na Odessę - według najnowszych danych ukraińskiego MSW - 16 osób zginęło, a 73 zostały ranne. Biuro mera miasta ogłosiło, że w związku z tragedią 16 marca będzie dniem żałoby w Odessie. Flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztów, zalecono ograniczenie w korzystaniu z muzyki i organizacji imprez rozrywkowych.

16:52
15.03.2024

Putin o atakach na terytorium Rosji

Władimir Putin powiedział, że na teren Rosji próbowały przedostać się wojska w sile ponad 2,5 tys. żołnierzy, 35 czołgów i ok. 40 pojazdów opancerzonych. Wcześniej mówił o próbach dywersji w obwodach biełgorodzkim i kurskim.

16:22
15.03.2024

Japonia uprości zasady transferu broni do innych krajów

Japonia planuje zmienić obowiązujące, rygorystyczne zasady eksportu broni, aby umożliwić sprzedaż myśliwców nowej generacji, opracowanych wspólnie z Wielką Brytanią i Włochami — poinformował nadawca NHK. Eksport będzie jednak ściśle kontrolowany. Każdy indywidualny przypadek będzie wymagał zgody rządu i będzie mógł dotyczyć wyłącznie myśliwca nowej generacji. Samoloty będzie można wysyłać wyłącznie do krajów, które podpisały odpowiednie umowy dotyczące bezpieczeństwa z Japonią i nie biorą udziału w konfliktach zbrojnych.

15:53
15.03.2024

Finlandia chce blokować wjazd z Rosji osobom ubiegającym się o azyl

Finlandia planuje wprowadzenie tymczasowych przepisów, pozwalających służbom granicznym blokować osoby ubiegające się o azyl, które chcą przedostać się na jej terytorium z Rosji — oznajmił w piątek rząd. Finlandia zamknęła wszystkie przejścia graniczne na swojej granicy z Rosją o długości 1340 km pod koniec ubiegłego roku, ze względu na rosnącą liczbę osób przybywających, nie posiadających ważnych dokumentów uprawniających do wjazdu do Unii Europejskiej. Jednak niewielka liczba osób ubiegających się o azyl w dalszym ciągu napływa i rząd uważa, że liczba ta może znacznie wzrosnąć wraz z nadejściem wiosny i wzrostem temperatur.

- Finlandia stała się celem zinstrumentalizowanej migracji (...) Władze rosyjskie nie tylko ingerowały w to zjawisko, ale nawet je ułatwiły – powiedział premier Petteri Orpo.

15:24
15.03.2024

Incydent w lokalu wyborczym w Soczi

W jednym z lokali wyborczych w Soczi kobieta wlała do urny wyborczej substancję barwiącą. Komitet Śledczy w związku z incydentem wszczął postępowanie karne. Jak głosi komunikat, sprawczyni „zostanie w najbliższym czasie doprowadzona do wydziału okręgowego Komitetu Śledczego, gdzie śledczy rozpoczną ją przesłuchiwać”.

14:54
15.03.2024

Electrolux ma dość nielegalnego importu do Rosji

Firma chce zablokować skutecznie sprzedaż swojego sprzętu do Rosji przez kraje trzecie.

Czytaj więcej

Electrolux nie wjedzie do Rosji przez Chiny
14:16
15.03.2024

Ostrzelano rosyjski Biełgorod. Przerwano wybory?

Jak informuje agencja RIA Novosti, z powodu ostrzału, do którego doszło w rosyjskim przygranicznym Biełgorodzie, przerwane miało zostać głosowanie w wyborach na prezydenta Rosji. Komisja Wyborcza Biełgorodu zaprzecza – twierdzi, że doniesienia te nie są prawdziwe.

Czytaj więcej

Rosja: Przez ostrzał przerwano wybory? Komisja Biełgorodu zaprzecza
13:45
15.03.2024

Atak rakietowy na Odessę. Jest wielu zabitych i rannych

14 osób zginęło, a 46 zostało rannych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Odessę na południu Ukrainy –  poinformowały wojskowe władze obwodowe. Celem uderzeń były obiekty infrastruktury cywilnej. Wśród ofiar jest ratownik medyczny.

13:22
15.03.2024

Ofiary ataku na Biełgorod

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w ataku rakietowym na Biełgorod, który przeprowadzili partyzanci. Rosyjskie ministerstwo obrony twierdzi, że nad obwodem biełgorodzkim zestrzelono 10 rakiet.

12:58
15.03.2024

Rosjanie głosują w wyborach prezydenckich, w których wygra Putin (WIDEO)

12:21
15.03.2024

Doniesienia o ataku w rejonie Kaługi

W nocy wojska ukraińskie za pomocą dronów uderzyły w rafinerię ropy naftowej w obwodzie kałuskim - podają ukraińskie media. Wcześniej rosyjskie Ministerstwo Obrony podawało, że obrona powietrzna zestrzeliła ukraińskie drony i pociski w tym rejonie.

11:55
15.03.2024

Doniesienia o ataku sił ukraińskich przy granicy ukraińsko-rosyjskiej  

Według Ministerstwa Obrony Rosji, ukraińscy żołnierze przeprowadzili desant w pobliżu granicy z Rosją, a następnie wkroczyli na teren obwodu biełgorodzkiego, gdzie zostali odparci.

Czytaj więcej

Rosja twierdzi, że odparła ukraiński atak w obwodzie biełgorodzkim
11:43
15.03.2024

ISW: Rosjanie mogą korzystać z rezerw  

W najnowszej analizie Instytut Studiów nad Wojną (ISW), think tank z USA, pisze, że Rosjanie mogą obecnie angażować rezerwy taktyczne i operacyjne do walk we wschodniej Ukrainie, starając się utrzymać i być może zintensyfikować tempo trwających operacji ofensywnych.

11:27
15.03.2024

SBU zatrzymała rosyjskiego agenta  

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy pod zarzutem zdrady zatrzymała w obwodzie zaporoskim agenta wywiadu wojskowego Rosji, który w pobliżu portu w Odessie miał prowadzić rozpoznanie miejsc rozmieszczenia i przemieszczania się okrętów ukraińskiej marynarki.

11:10
15.03.2024

Daniłow: Wojna dotrze głęboko na teren Rosji  

- Jeśli Putin wierzył, że wojna nie przyjdzie do Rosji, to głęboko się mylił. Nadejdzie i to dość głęboko. Jeśli dziś zaczynają cierpieć w odległości 800-900 kilometrów, to wierzcie mi, w niedalekiej przyszłości będą to tysiące kilometrów - powiedział Ołeksij Daniłow, sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.

10:50
15.03.2024

Raport Hindenburg Research. Zarzuty dot. sprzedaży przez LPP aktywów w Rosji

Kurs akcji odzieżowego giganta LPP spada na warszawskiej giełdzie.

Czytaj więcej

Właściciel Reserved ukrywał działalność w Rosji? Szokujący raport z USA
10:36
15.03.2024

Żona ukraińskiego żołnierza walczy o uwolnienie go z niewoli

10:20
15.03.2024

Eksplozje w Odessie

Ukraińskie media donoszą, że w Odessie doszło do dwóch eksplozji. Nieco wcześniej w mieście ogłoszono alarm powietrzny. Szef odeskiej administracji Ołeh Kiper apelował do mieszkańców, by udali się do schronów.

10:15
15.03.2024

Mężczyzna zginął w eksplozji miny

Szef charkowskiej administracji wojskowej Ołeh Syniehubow poinformował, że w Kupiańsku 43-letni mężczyzna został ranny w wyniku wybuchu miny i zmarł, gdy był transportowany do szpitala.

10:07
15.03.2024

Alarm w obwodzie biełgorodzkim  

W Biełgorodzie i obwodzie białogrodzkim po raz drugi w piątek ogłoszono alarm w związku z możliwością ataku rakietowego - poinformował gubernator Wiaczesław Gładkow, apelując do mieszkańców, by nie zbliżali się do okien.

09:59
15.03.2024

FSB zatrzymała Rosjanina, który miał pracować dla Legionu "Wolność Rosji"

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) podała, że w Moskwie pod zarzutem zdrady zatrzymany został obywatel Rosji, który przyznał się do działania na rzecz Ukrainy - składania i wysyłania dronów w celu tworzenia fałszywych celów w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów Ministerstwa Obrony Rosji. Z opublikowanych przez FSB materiałów wynika, że zatrzymany pracował dla Legionu "Wolność Rosji".

09:41
15.03.2024

Tusk: Mniej słów, więcej amunicji

"Prawdziwa solidarność z Ukrainą? Mniej słów, więcej amunicji" - napisał w serwisie X (dawniej Twitter) premier Donald Tusk, który w ramach Trójkąta Weimarskiego ma dziś spotkać się z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem i prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

09:25
15.03.2024

Wzrosła liczba ofiar w Doniecku

Przedstawiciele okupacyjnych władz obwodu donieckiego podawali, że pocisk wystrzelony przez ukraińskie wojsko uderzył w budynek mieszkalny w rejonie petrowskim, dzielnicy Doniecka. Według najnowszych doniesień, w ataku tym zginęło troje nieletnich: dziewczynka w wieku 3 lat, dziesięciolatek i 17-latka.

09:07
15.03.2024

Zmarła kobieta ranna w wyniku ataku drona  

W czwartek wieczorem ukraińskie władze informowały, że w wyniku uderzenia rosyjskiego drona w budynek mieszkalny kilka osób zostało rannych. Teraz szef obwodowej administracji Serhij Borzow przekazał, że jedna z hospitalizowanych osób, kobieta, zmarła w szpitalu.

08:50
15.03.2024

Ostrzał na północy Ukrainy

W ciągu ostatniej doby wojska rosyjskie 77 razy otwierały ogień w kierunku przygranicznych terenów obwodu sumskiego - podało biuro prasowe miejscowej administracji dodając, że odnotowano 450 eksplozji i że 5 osób zostało rannych.

08:35
15.03.2024

Mówiąc o Rosji, Macron nie użył słowa "wróg"

Prezydent Francji określił Rosję mianem "przeciwnika". Ocenił, że Ukraina potrzebuje mocniejszego wsparcia ze strony swych sojuszników.

Czytaj więcej

Macron: Wojna w Europie będzie winą Rosji
08:20
15.03.2024

W wyniku działań wojennych na Ukrainie śmierć poniosło 535 nieletnich

1 257 nieletnich zostało rannych — podaje prokuratura generalna Ukrainy. 14-lutego ranny w ostrzale Nikopola został 7-letni chłopiec.

08:19
15.03.2024

Rosjanie głosują w wyborach prezydenckich

Poziom poparcia dla Władimira Putina szacuje się nawet na 86 proc. - wynika  zbadań Centrum Lewady.

Czytaj więcej

W Rosji wybory, które w niedzielę wygra Putin. "Może toczyć wojnę jak długo chce"
07:50
15.03.2024

Siergiej Szojgu i gen. Walerij Gierasimow oddali głos w wyborach prezydenckich wraz z żołnierzami

Minister obrony Rosji i szef Sztabu Generalnego głosowali w jednym z lokali wyborczych na terenie Południowego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej.

07:27
15.03.2024

Szczątki zestrzelonego drona powodem pożaru traw w obwodzie kijowskim

Informacje takie przekazał Rusłan Krawczenko, szef Kijowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej.

07:06
15.03.2024

Nad obwodem biełgorodzkim strącono w nocy siedem rakiet

Do strącenia miało dojść ok. 6:15 czasu polskiego. Rakiety zostały wystrzelone przez zestawy RM-70.

07:00
15.03.2024

Dwoje dzieci zginęło w porannym ostrzale Doniecka - podają władze okupacyjne

O skutkach ukraińskiego ostrzału, który miał mieć miejsce o 4 rano, trafiony został budynek mieszkalny w Doniecku. W wyniku pożaru, który wybuchł po trafieniu, zginęło dwoje dzieci — chłopiec i dziewczynka — podał Denis Puszylin, szef władz okupacyjnych obwodu donieckiego.

06:59
15.03.2024

Rosjanie ewakuowali ok. 400 osób z rejonu grajworońskiego

O ewakuacji miejscowości znajdujących się na pograniczu obwodu biełgorodzkiego z Ukrainą poinformował gubernator obwodu, Wiaczesław Gładkow. Ewakuacja ma związek z „trudną sytuacją operacyjną” - wynika z komunikatu Gładkowa.

06:35
15.03.2024

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał nowe dane o rosyjskich stratach

Od 24 lutego 2022 roku Rosja miała stracić na Ukrainie ok. 428 420 żołnierzy, 6 758 czołgów, 12 949 pojazdów opancerzonych, 10 580 zestawów artyleryjskich, 1 017 wyrzutni rakiet, 717 zestawów przeciwlotniczych, 347 samolotów, 325 śmigłowców, 8 254 bezzałogowe statki powietrzne, 1 920 pocisków manewrujących, 26 jednostek nawodnych, 1 okręt podwodny, 13 993 pojazdy (w tym cysterny), 1 711 jednostek sprzętu specjalnego.

06:19
15.03.2024

W 2023 roku 54 proc. budżetu wojskowego Polski przeznaczono na zakup sprzętu wojskowego

Porównać się z Polską może tylko Finlandia, która wydała na to 51 proc.

Czytaj więcej

Polska liderem zbrojeń w NATO. Zakup sprzętu? Tylko Helsinki mogą równać się z Warszawą
06:10
15.03.2024

W nocy nad Ukrainą strącono 27 dronów-kamikadze

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informuje o strąceniu wszystkich dronów-kamikadze, którymi w nocy Rosja atakowała cele na Ukrainie. Rosjanie użyli też do ataków siedmiu rakiet wystrzelonych z zestawów S-300/S-400 i pocisku manewrującego Ch-59.

05:32
15.03.2024

Ministerstwo Obrony Rosji informuje o zniszczeniu pięciu dronów i dwóch rakiet nad obwodami biełgorodzkim i kałuskim

Drony i rakiety wystrzelone z zestawów BM-21 Grad miały zostać zniszczone w nocy przez rosyjską obronę przeciwlotniczą.

05:11
15.03.2024

Rosyjska obrona przeciwlotnicza strąciła cztery drony nad obwodem kałuskim

Informacje takie przekazał gubernator obwodu, Władysław Szapsza.

05:08
15.03.2024

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy publikuje nagranie ilustrujące przebieg 750 dnia wojny

Nagranie opublikowano na profilu Sztabu na Facebooku.

04:40
15.03.2024

Ukraińskie siły specjalne zapobiegły zaminowaniu jednego ze zbiorników w obwodzie chersońskim

W wyniku ataku dronów zniszczone zostały dwie łodzie i samochód, którym poruszali się rosyjscy saperzy.

04:37
15.03.2024

W nocy rosyjskie drony atakowały obwód kijowski

Kijowska Obwodowa Administracja Wojskowa informowała o aktywności obrony przeciwlotniczej.

04:36
15.03.2024

Dwa drony-kamikadze zestrzelone w nocy nad obwodem chmielnickim

Informacje taką przekazuje administracja obwodowa.

04:33
15.03.2024

Gubernator obwodu biełgorodzkiego zapewnia, że na terytorium obwodu nie ma ukraińskich sił

Według Gładkowa walki w rejonie obwodu biełgorodzkiego toczą się poza granicami Rosji. Jednocześnie Gładkow poinformował, że wieś Kozinka doznała poważnych zniszczeń w czasie walk w rejonie grajoworońskim i jej mieszkańcy zostali ewakuowani.

04:31
15.03.2024

Niemiecki koncern Rheinmetall chce zbudować co najmniej cztery fabryki broni na Ukrainie

W fabrykach tych miałyby być produkowane pociski, sprzęt wojskowy, proch i zestawy obrony przeciwlotniczej — informuje francuski „Le Monde”.

04:29
15.03.2024

Szef europejskiej dyplomacji: Bez pomocy Zachodu dla Ukrainy wojna skończy się w kilka miesięcy

Josep Borrell, szef unijnej dyplomacji, w czasie rozmowy z dziennikarzami w Waszyngtonie ostrzegał, że losy wojny Rosji z Ukrainą rozstrzygną się przed jesienią, a bez zachodniej pomocy wojna zakończy się w ciągu kilku miesięcy porażką Ukrainy. - Następne miesiące będą decydujące. Cokolwiek zrobimy, musimy działać szybko — podkreślił.

Czytaj więcej

Szef dyplomacji UE alarmuje. "Rosyjskie czołgi w Kijowie, Rosjanie na granicy Polski"
04:26
15.03.2024

Około północy Ukraińcy ostrzelali wieś w obwodzie biełgorodzkim

Gubernator obwodu, Wiaczesław Gładkow, informuje o ostrzelaniu wsi Gruzskoje. W wyniku ostrzału wybite zostały szyby w kilku oknach, a odłamki uszkodziły też ogrodzenie jednego z gospodarstw i trzy samochody.

04:24
15.03.2024

Rosyjscy żołnierze uczestniczący w wojnie na Ukrainie zakończyli głosowanie w wyborach prezydenckich

14 marca zakończyło się przedterminowe głosowanie w wyborach prezydenckich w rosyjskich siłach zbrojnych. Głosy oddali uczestnicy wojny na Ukrainie, żołnierze pełniący służbę w odległych zakątkach Federacji Rosyjskiej, a także żołnierze pełniący służbę w Syrii i w Górskim Karabachu.

04:22
15.03.2024

Tak wyglądała sytuacja na froncie na Ukrainie w 750. dniu wojny

Tak wyglądała sytuacja na froncie w 750 dniu wojny

Tak wyglądała sytuacja na froncie w 750 dniu wojny

PAP

04:21
15.03.2024

Wczorajszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 750