00:05
03.06.2023

Kontynuacja relacji

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 466
23:59
03.06.2023

Jermak: Holandia pomoże zwiększyć liczbę systemów Patriot dla Ukrainy

„Rząd Holandii będzie dążył do zwiększenia liczby systemów Patriot dla Ukrainy. Pracujemy nad odpowiednią koalicją” – napisał na Telegramie szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak.

Premier Holandii Mark Rutte powiedział pod koniec maja, że kraj poważnie rozważa możliwość dostarczenia Ukrainie myśliwców F-16, ale nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

23:46
03.06.2023

Estonia jako pierwsza uruchomiła projekty odbudowy na Ukrainie

Premier Ukrainy Denys Szmyhal spotkał się w Kijowie z prezydentem Estonii Alarem Karisem.

„Cieszę się, że mogę powitać na Ukrainie prezydenta Estonii Alara Karisa. Podczas naszego spotkania omawiano współpracę dwustronną między oboma krajami. Estonia jako pierwsza rozpoczęła praktyczne projekty odbudowy na Ukrainie. W szczególności otwarto przedszkole w Owruchu pod Żytomierzem. Dziękuję naszym partnerom za te pierwsze kroki” – zaznaczył Shmyhal.

Zwrócił też uwagę na przywództwo Estonii w opracowaniu narodowego mechanizmu konfiskaty rosyjskich aktywów w celu przeznaczenia ich na powojenną odbudowę Ukrainy.

23:26
03.06.2023

Zełenski: nie zapomnijcie podziękować naszym obrońcom

Wszyscy powinniśmy pamiętać, że nasza obrona, nasze aktywne działania i niepodległość Ukrainy nie są czymś abstrakcyjnym. To są bardzo konkretni ludzie, konkretne działania konkretnych bohaterów, dzięki którym Ukraina istnieje i Ukraina będzie istnieć. Tysiące naszych najsilniejszych, najodważniejszych, najdokładniejszych ludzi - powiedział Wołodymyr Zełenski w codziennym wystąpieniu.

- I proszę was wszystkich: nie zapomnijcie osobiście podziękować naszym wojownikom. Podziękuj tym, których znasz osobiście. Podziękuj tym, których możesz po prostu obserwować w sieciach społecznościowych. Podziękuj tym, o których właśnie usłyszałeś – i możesz opowiedzieć o nich innym. Wdzięczność jest zawsze ważna i ważne jest, aby usłyszeć słowa wdzięczności, kiedy walczysz o swoich ludzi w ten sposób - zaapelował prezydent.

23:02
03.06.2023

Siły rosyjskie zaatakowały dzielnicę mieszkaniową w pobliżu Dniepru

W rosyjskim ataku na dzielnicę mieszkaniową w pobliżu Dniepru rannych zostało 20 cywilów, w tym pięcioro dzieci - poinformował gubernator Serhij Łysak. W atakach rannych zostało min.  trzech chłopców - sześciolatek, 11-latek i 15-latek.

22:46
03.06.2023

Prigożyn: Ministerstwo Obrony nie jest w stanie nic zrobić, ponieważ de facto nie istnieje

Czytaj więcej

Prigożyn ponownie krytykuje rosyjskie wojsko i mówi, że jego najemnicy mogą udać się do Biełgorodu
22:11
03.06.2023

Dziewczynka, która straciła nogę w rosyjskim ataku, wraca do gimnastyki

Siedmioletnia Oleksandra Paskal, która w zeszłym roku straciła nogę podczas rosyjskiego ataku rakietowego na Odessę, wzięła udział w swoich pierwszych zawodach gimnastycznych. Dziewczynka opanowała posługiwanie się protezą - poinformowała Daria Herasymczuk, doradca prezydenta ds. praw dziecka i rehabilitacji.

"Właśnie otrzymałam wiadomość od Maszy, mamy Oleksandry Paskal: 'Dzisiaj były nasze pierwsze zawody!' Oglądałam to i nie mogłam uwierzyć, jak szybko wróciła do zdrowia! A co najważniejsze, jaką silną motywację musi mieć dziewczynka, żeby wrócić do gimnastyki artystycznej z protezą nogi w tak szybkim czasie” – napisała Herasymczuk.

Podkreśliła, że „żaden Rosjanin ze swoimi pociskami, żadne obrażenia ani amputacje nigdy nie złamią Ukraińców”.

21:45
03.06.2023

Siły rosyjskie zaatakowały cztery społeczności w obwodzie sumskim

Siły rosyjskie zaatakowały północny region obwodu sumskiego 10 razy, raniąc jednego cywila i niszcząc infrastrukturę - poinformowała regionalna administracja wojskowa 3 czerwca.

21:27
03.06.2023

Co najmniej osiem wybuchów w Berdiańsku

W tymczasowo okupowanym Berdiańsku w obwodzie zaporoskim doszło do co najmniej ośmiu eksplozji.

„W Berdiańsku doszło do co najmniej ośmiu eksplozji. Dzisiaj zadziałały rosyjskie systemy obrony powietrznej, więc czekamy na bardziej szczegółowe informacje o trafieniach” – poinformowała na Telegramie Miejska Administracja Wojskowa w Berdiańsku.

Administracja wojskowa wezwała mieszkańców Berdiańska do powstrzymania się od przebywania w miejscach publicznych i trzymania się z dala od miejsc najeźdźców.

20:55
03.06.2023

Co najmniej sześć eksplozji słyszano w pobliżu okupowanego Melitopola

Co najmniej sześć eksplozji było słyszanych w pobliżu okupowanego przez Rosję Melitopola w obwodzie zaporoskim - poinformował przebywający na wygnaniu burmistrz miasta Iwan Fiodorow. Jedna z eksplozji została zgłoszona na linii kolejowej w pobliżu Melitopola, którą według doniesień siły rosyjskie wykorzystywały do transportu wojska, sprzętu i personelu. Fiodorow nie podał dalszych szczegółów.

20:34
03.06.2023

Brzeziński: rosyjska inwazja na pełną skalę na Ukrainę była „strategiczną porażką”

Czytaj więcej

Ambasador Brzeziński: Rosyjska inwazja na Ukrainę jest „strategiczną porażką”
20:01
03.06.2023

W wojnie Rosji z Ukrainą nawet przestępcy okazują uczucia patriotyczne

Czytaj więcej

Wojna w Ukrainie zakłóca powiązania mafijne
19:31
03.06.2023

Holenderska minister obrony: opinia chińskiego dyplomaty o Ukrainie jest „bardzo, bardzo fałszywa"

 W rozmowie z Politico holenderska minister obrony Kajsa Ollongren odrzuciła twierdzenie chińskiego dyplomaty, że wojna Rosji z Ukrainą była spowodowana fiaskiem architektury bezpieczeństwa Europy.

19:10
03.06.2023

Ukraińskie MSZ krytykuje węgierski rząd za mapę Ukrainy bez Krymu

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zganiło węgierski rząd za wideo, które pokazuje mapę Ukrainy bez Krymu.

30-sekundowy klip wzywa do zakończenia rosyjskiej wojny na Ukrainie, jednocześnie pokazując eksplozję nałożoną na mapę Ukrainy, na której brakuje Krymu. Oficjalnie Węgry nie uznały aneksji półwyspu przez Rosję w 2014 roku.

„Identyfikowanie Półwyspu Krymskiego jako terytorium, które nie jest częścią Ukrainy, jest sprzeczne z powtarzającym się stanowiskiem Budapesztu popierającym suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy w jej granicach uznanych przez społeczność międzynarodową” – stwierdziło MSZ Ukrainy.

18:39
03.06.2023

Ukraiński piłkarz Mykoła Żydkow zginął w obronie ojczyzny

Mykoła Żydkow grał w polskim klubie piłkarskim LKS Węgrzcanka Węgrzce Wielkie, ale jesienią 2022 roku wrócił na Ukrainę i wstąpił w szeregi sił obronnych.

18:20
03.06.2023

London Design Biennale: Medal dla Polskiego Pawilonu za projekt solidaryzujący się z Ukrainą

Czytaj więcej

London Design Biennale: Medal dla Polskiego Pawilonu za projekt solidaryzujący się z Ukrainą
17:58
03.06.2023

Wywiad wojskowy: możliwy konflikt wewnętrzny w rosyjskiej armii

Rzecznik wywiadu wojskowego Andrij Jusow powiedział 3 czerwca w talk show w telewizji Suspilne, że „w wyniku pomyślnych działań ukraińskich sił obronnych i bezpieczeństwa oraz deokupacji naszego terytorium możliwe są konflikty wewnętrzne w Moskwie”.

17:20
03.06.2023

Maliar: Rosja rotuje oddziałami frontowymi, ale Grupa Wagnera wciąż w Bachmucie

Według wiceminister obrony Ukrainy Hanny Maliar sytuacja na linii frontu zmienia się niepostrzeżenie, Rosja przegrupowuje się i wymienia wysłużone wojska, które atakują w sześciu kierunkach w Donbasie.

16:57
03.06.2023

SBU aresztowała funkcjonariusza chersońskiej regionalnej administracji wojskowej podejrzanego o współpracę z rosyjskim okupantem

Czytaj więcej

Urzędnik administracji wojskowej Chersonia oskarżony o kolaborację
16:24
03.06.2023

Waszyngton bardziej koncentruje się na pomocy wojskowej niż na przystąpieniu Ukrainy do NATO

 Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre uniknęła  pytania o poparcie USA dla przystąpienia Ukrainy do NATO, mówiąc, że Waszyngton wierzy w politykę otwartych drzwi dla sojuszu, ale obecnie koncentruje się bardziej na zapewnieniu Ukrainie namacalnej pomocy.

15:58
03.06.2023

Ukraińcy nie czekają już w kolejce po pracę w Polsce 

Sąsiedzi zza wschodniej granicy zaczęli szukać pracy gdzie indziej, zwłaszcza w Europie zachodniej i Kanadzie.  

Czytaj więcej

Przedsiębiorcy już wkrótce mogą odczuć brak pracowników z Ukrainy
15:37
03.06.2023

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych: 20% schronów przeciwlotniczych na Ukrainie nie nadaje się do użytku

Minister spraw wewnętrznych Ihor Klymenko powiedział 3 czerwca, że organy państwowe sprawdziły ponad 4800 schronów przeciwlotniczych na Ukrainie, a około 20% okazało się nienadających się do użytku.

15:16
03.06.2023

Węgry powoli odchodzą od rosyjskiego gazu. Jest nowy dostawca

Rząd Viktora Orbána twierdzi, że to, co udało się innym krajom Unii w pół roku, czyli zastąpienie gazu z Rosji surowcem od innych dostawców, na Węgrzech nie jest możliwe tak szybko. Na razie zakupił gaz w Azerbejdżanie, negocjuje też z Katarem i Omanem.

Czytaj więcej

Węgry kupiły gaz z Azerbejdżanu. Negocjują też z Katarem i Omanem
14:57
03.06.2023

Wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow o "upadających filarach bezpieczeństwa"

Rozmowy z Federacją Rosyjską w języku ultimatum po prostu nie działają - powiedział Siergiej Riabkow.

Czytaj więcej

Rosja ostrzega USA: Nie wymachujcie ultimatum w sprawie kontroli zbrojeń
14:35
03.06.2023

Płoną domy w obwodzie biełgorodzkim

14:15
03.06.2023

Kreml: Dziennikarze z „nieprzyjaznych krajów” nie dostaną akredytacji

Kreml powiedział w sobotę, że dziennikarze z „nieprzyjaznych krajów” nie dostaną akredytacji na Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Petersburgu.

Reuters, który otrzymał potwierdzenie akredytacji w czwartek,dziś dowiedział się o jej anulowaniu.

13:55
03.06.2023

Deputowany partii Putina „Jedna Rosja”: Nie osiągnęliśmy żadnego celu "specjalnej operacji wojskowej"

Rosji nie udało się osiągnąć żadnego z celów, które Putin wyznaczył na początku „Specjalnej Operacji Wojskowej” (jedyna dopuszczalna w Rosji definicja rosyjskiej napaści - red.) - uważa wiceprzewodniczący Komisji Dumy Państwowej ds. WNP, Integracji Eurazjatyckiej i Stosunków z Rodakami Konstantin Zatulin

- Jakie cele zostały oficjalnie zadeklarowane na początku Specjalnej Operacji Wojskowej? Denazyfikacja, demilitaryzacja, neutralność Ukrainy i ochrona cierpiących przez cały czas obywateli Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej. W którym z tych punktów osiągnęliśmy wyniki? W żadnym - ocenił polityk partii Putina.

13:37
03.06.2023

Indonezja proponuje warunki pokoju na Ukrainie

Na międzynarodowej konferencji bezpieczeństwa Shangri-La Dialogue w Singapurze minister obrony Indonezji Prabowo Subianto zaproponował szczegółowy plan pokojowy dla Ukrainy.

Czytaj więcej

Indonezja prezentuje plan pokojowy dla Ukrainy. "Przynajmniej spróbujmy"
13:14
03.06.2023

Legion "Wolność Rosji" ma propozycję dla mieszkańców obwodu biełgorodzkiego

"Dostaniecie azyl" - twierdzą.

Czytaj więcej

Legion "Wolność Rosji" proponuje Rosjanom azyl na Ukrainie
12:57
03.06.2023

Gen. Petraeus: Kontrofensywa Ukrainy będzie „bardzo efektowna”

Generał David Petraeus powiedział, że kontrofensywa Ukrainy jest „bardzo imponująca” i może odnieść sukces, dodając, że Ukraińcy są „zdeterminowani, by wyzwolić swój kraj”.

Petraeus, który wcześniej był dyrektorem CIA i dowodził siłami międzynarodowymi w Iraku i Afganistanie, był ostatnio w Kijowie, gdzie spotkał się m.in. z prezydentem Zełenskim

Pytany o możliwość odbicia przez Ukrainę Krymu, generał powiedział, że Ukraina, odcinając Rosji drogę do zaopatrzenia Krymu, prawdopodobnie będzie chciała go od niej odizolować. Ale ocenił, że jeśli Ukraina zajmie Krym, to jeszcze nie podczas tej kontrofensywy.

12:36
03.06.2023

Kliczko osobiście sprawdza schrony

Mer Kijowa Witalij Kliczko przybył niezapowiedziany do schronu, zamkniętego podczas nalotu z 31 maja na 1 czerwca.

Kliczko podkreślił, że w aplikacji Kyiv Digital został uruchomiony mechanizm informacji zwrotnej, w którym obywatele mogą zostawiać informacje o stanie schronisk.

- Proszę dołączyć. Idźcie sprawdzić, zrobić zdjęcia stanu schronów i tego, czy są one dostępne w waszej dzielnicy, domu lub w pobliżu. I wyślijcie informacje. Grupy kontrolne szybko zareagują, a my naprawimy sytuację –  powiedział mer.

12:12
03.06.2023

Putin aktywnie zabiega o względy Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, aby usprawiedliwić swoją inwazję

Putin nakazał przeniesienie jednego z najświętszych dzieł sztuki w Rosji z galerii do moskiewskiej katedry. „Trójca” Andrieja Rublowa zostanie wystawiona w Soborze Chrystusa Zbawiciela w Niedzielę Trójcy Świętej.

 - Putin ma interes w utrzymaniu Kościoła po swojej stronie w tej wojnie – powiedziała Regina Elsner, badaczka Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej w Centrum Studiów Wschodnioeuropejskich i Międzynarodowych. - Musi pokazać, że wojna nie jest jego osobistą działalnością wojskową, ale że w Rosji istnieje wyższa, metafizyczna misja, którą stara się wypełnić.

11:50
03.06.2023

Rosja zwiększyła eksport diesla. Sankcje nie zadziałały

Mimo unijnego embarga eksport oleju napędowego z Rosji… wzrósł. Stało się tak m.in. za sprawą Arabii Saudyjskiej, która dzięki niemu osiąga dodatkowe niemałe zyski.

Czytaj więcej

Mimo embarga UE eksport rosyjskiego diesla wzrósł. Pomogła Arabia Saudyjska
11:26
03.06.2023

Amerykanie wygrali. Chińskie linie redukują przeloty nad Rosją

Amerykańskie linie lotnicze mogą mówić o sukcesie. Ich chińska konkurencja w rejsach do USA w większości rejsów będzie omijać Rosję. To był warunek wznowienia na pełną skalę połączeń między oboma krajami.

Czytaj więcej

Sukces USA. Chińskie linie ograniczają przeloty nad Rosją
11:08
03.06.2023

Indonezja ma pomysł na pokój na Ukrainie

Na międzynarodowej konferencji bezpieczeństwa Shangri-La Dialogue w Singapurze plan pokojowy dla Ukrainy przedstawił minister obrony Indonezji Prabowo Subianto.

10:43
03.06.2023

Kontrola schronów na Ukrainie

Na Ukrainie sprawdzono już ponad 4800 schronów. Według szefa MSW Jehora Kłymenki zamknięte okazały się 252 obiekty, a 893 nie nadawały się do użytku.

- Wszystkie naruszenia zostały odnotowane. Projekty ustaw zostały przekazane właściwym organom w celu wyeliminowania uchybień. Kontrole trwają – powiedział Kłymenko.

Kontrola ma związek ze zdarzeniem podczas nocnego ataku na Kijów w nocy z 31 maja na 1 czerwca. Mieszkańcy nie mogli dostać się do schronu, ponieważ był zamknięty. Zginęła wówczas młoda kobieta, jej córka została ranna.

10:18
03.06.2023

Łukaszenko o błędach popełnionych przez państwa WNP

Wypowiedzi Łukaszenki  wskazują, że w pełni pogodził się ze swoją przemianą w marionetkę prezydenta Rosji Władimira Putina - pisze Politico.

Czytaj więcej

Łukaszenko: W sprawie Ukrainy popełniliśmy tylko jeden błąd
09:58
03.06.2023

Legion "Wolność Rosji" ma propozycję dla Moskwy

Propozycja dotyczy mieszkańców rejonów przygranicznych.

09:41
03.06.2023

Do czterech wzrosła liczba ofiar śmiertelnych w rosyjskim obwodzie biełgorodzkim

Przyczyna śmierci jest sporna, a gubernator regionu obwinia ukraiński ostrzał, podczas gdy Legion Wolności Rosji twierdzi, że armia rosyjska zabiła dwóch cywilów po tym, jak pomylono ich z członkami antykremlowskich oddziałów.

09:16
03.06.2023

Czy pojednanie Polski z Rosją jest możliwe?

Wielkim ryzykiem dla Europy Środkowo-Wschodniej są próby podejmowane przez Paryż i Berlin dogadywania się z Moskwą – niejako ponad głowami krajów naszego regionu - pisze politolog i socjolog Tomasz Grzegorz Grosse.

Czytaj więcej

Tomasz Grzegorz Grosse: Pojednanie z Rosją
08:47
03.06.2023

Lokalizacje nowych bitew we wschodniej Ukrainie

W ciągu ostatniej doby doszło do 29 starć między wojskami ukraińskimi i rosyjskimi – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

W swoim porannym raporcie Sztab infromuje, żw wróg podjął próby działań ofensywnych w rejonie Maryinki w okolicach Doniecka, Nowoiwanowskoje pod Bachmutem, a także w obwodzie ługańskim - w okolicach Makiewki i Nowosełowskiego.

Pod ostrzałem z terytorium Rosji znalazło się także kilka osiedli przygranicznych w obwodzie czernihowskim, sumskim i charkowskim.

08:32
03.06.2023

Zełenski: Ukraina jest gotowa do rozpoczęcia kontrofensywy

W ostatnich tygodniach Ukraina nasiliła ataki na rosyjskie składy amunicji i szlaki logistyczne.

Czytaj więcej

Prezydent Zełenski: Jesteśmy gotowi do kontrofensywy
08:05
03.06.2023

Ustawowy zakaz zmiany płci. Deputowana rosyjskiej Dumy wyjaśnia powód

Deputowani wszystkich pięciu frakcji Dumy Państwowej złożyli do rozpatrzenia w izbie projekt ustawy zakazującej interwencji medycznych mających na celu zmianę płci.

Czytaj więcej

Rosyjska Duma uchwali zakaz zmiany płci? "Unikanie mobilizacji"
07:44
03.06.2023

Węgry nawołują do zakończenia wojny. Kontrowersyjny spot

Wideo zwróciło uwagę węgierskich mediów opozycyjnych. Portal Telex zauważył, że pokazana w spocie zaznaczona na czerwono mapa Ukrainy nie obejmuje Krymu.

Czytaj więcej

"Pokojowy" spot rządu Orbana. Ukraina bez Krymu
07:20
03.06.2023

Wagnerowcy publikują zdjęcia domu kultury w Bachmucie

07:00
03.06.2023

Rosjanie werbują przedterminowo zwolnionych więźniów

Według informacji Sztabu Generalnego, w mieście Zoryńsk na Terytorium Ałtajskim przedstawiciele organów ścigania prowadzą działania werbunkowe wśród osób, które zostały warunkowo zwolnione z odbywania kary.

Byli więźniowie są namawiani do podpisania kontraktu na 3-5 miesięcy służby wojskowej.

06:37
03.06.2023

Sztab Główny armii Ukrainy o stratach Rosjan

Według strony ukraińskiej Rosjanie stracili już ponad 209 tys. żołnierzy.

Sztab Główny

06:22
03.06.2023

ISW: Sytuacja w Biełgorodzie wywołuje w Rosji niepokoje

W swojej codziennej analizie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego Instytut Studiów nad Wojną (ISW)zauważa, że Kreml próbuje wykorzystać naloty do szerzenia idei, że prowadzona wojna jest kwestią istnienia Rosji i zwiększyć dla niej poparcie.

Tymczasem, piszą analitycy z ISW, wśród rosyjskich blogerów i innych komentatorów pojawia się coraz więcej krytyki pod adresem przywódców w Moskwie.

Padają opinie, że niepowodzenia sprawiły, że Ukraina zrozumiała względne słabości FR i że ośmieliły one siły ukraińskie do prowadzenia operacji w samej Rosji.

06:03
03.06.2023

Ukraińscy żołnierze rozpoczynają szkolenie na czołgach Abrams

Około 200 ukraińskich żołnierzy rozpoczęło w weekend w Niemczech 12-tygodniowe szkolenie.

Przemawiając we Francji, gdzie obchodzi 79. rocznicę D-Day, generał armii amerykańskiej Mark Milley powiedział, że „czołgi są bardzo ważne, zarówno w obronie, jak i w ataku”.

Powiedział, że „zmodernizowane nowoczesne czołgi” i towarzyszące im szkolenie „będą miały fundamentalne znaczenie dla ukraińskiego sukcesu”

05:55
03.06.2023

Rosjanie przeprowadzili prawie 70 nalotów w ciągu doby

W ciągu ostatnich 24 godzin Siły Obronne Ukrainy przeprowadziły 15 nalotów na rosyjskie stanowiska wojsk  i dwa kolejne na systemy rakietowe obrony powietrznej wroga.

Wojska rosyjskie przeprowadziły w ciągu ostatniego dnia 67 nalotów i 17 ataków rakietowych, a także 91 razy otworzyły ogień z wielu systemów rakietowych (MLRS). Zagrożenie rosyjskimi atakami rakietowymi i powietrznymi utrzymuje się na całej Ukrainie.

05:47
03.06.2023

Rosjanie przenoszą więźniów z Krymu do obwodu chersońskiego

Jak donosi Krymska Grupa Praw Człowieka, powołując się na poinformowane źródła, część więźniów politycznych przebywających w areszcie śledczym nr 2 w Symferopolu została przeniesiona do nowego zakładu karnego we wsi Chonhar w obwodzie chersońskim.

05:42
03.06.2023

Dwoje dzieci rannych w wyniku ostrzału obwodu chersońskiego

Dwoje dzieci w wieku 10 i 13 lat zostało poważnie rannych we wsi Zahorianiwka w obwodzie chersońskim, kiedy nieznany obiekt eksplodował na placu zabaw dla dzieci.

13-letnie dziecko doznało ran odłamkowych kończyn. Młodszy, 10-latek, został ranny w brzuch.

05:36
03.06.2023

Wallace: Ukraińcy do końca roku mogą odzyskać Krym

Brytyjski sekretarz obrony wierzy w duży sukces ukraińskiej kontrofensywy. Do tej pory wielu zachodnich polityków nie wypowiadało się z tak dużym optymizmem.

Czytaj więcej

Brytyjski minister: Ukraina może zająć Krym do końca roku
05:31
02.06.2023

Piątkową relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 464