Członek komitetu politycznego en Marche!, przedsiębiorca i rzecznik Emmanuel Marcona w czasie kampanii prezydenckiej Sylvain Maillard uzyskał 50,8 proc. głosów w jednym z okręgów paryskich. Wygrał m.in. z dotychczasowym deputowanym, Republikaninem Jean-Françoisem Legaretem, który zebrał tylko 17,76 proc. głosów.
Drugim kandydatem partii prezydenta Macrona, mającym już pewne miejsce w parlamencie, jest Paul Molac, który mandat uzyskał w departamencie Morbihan na zachodzie Francji. Zdobył 54 proc. głosów, czyli ponad dwukrotnie więcej, niż kandydatka Republikanów Marie-Hélene Herry.
Miejsce w parlamencie zachował deputowany Napole Polutélé, który swój mandat obronił w... Oceanii. Wybierany był na wyspach Wallis i Futuna, położonych na północny wschód od Fidżi i na zachód od Samoa, które od Paryża dzieli w linii prostej ponad 16 tys. kilometrów i 10 stref czasowych. Próg przekroczył minimalnie - zdobył 50,24 proc. głosów, wygrywając z innym niezależnym kandydatem lewicowym Sylvainem Brialem 277 głosami. W okręgu tym absencja była wyjątkowo niska - do urn nie poszło tylko 18,73 proc. wyborców.
Ostatnim kandydatem pewnym miejsca w Zgromadzeniu Narodowym już po pierwszej turze jest Republikanin Stéphane Demilly. Zdobył on 53,85 proc. głosów w okręgu w Sommie na północy kraju.
Do drugiej tury nie przeszedł za to kandydat socjalistów w ostatnich wyborach prezydenckich Benoît Hamon. W podparyskim departamencie Yvelines zajął on trzecie miejsce, przegrywając z drugim - Republikaninem Jeanem-Michelem Fourgousem różnicą ledwie 165 głosów. Jako, że zdobył tylko 10,93 proc. głosów wszystkich wyborców, nie zakwalifikował się do następnej tury.