Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 12.12.2018 16:10 Publikacja: 12.12.2018 16:10
Foto: AFP
W środę wieczorem Partia Konserwatywna ma zdecydować o przyszłości Theresy May. Jeśli May uzyska wotum zaufania, to oznaczałoby, że przez najbliższe 12 miesięcy nikt nie może podważyć jej pozycji jako liderki torysów. Jeśli tego wotum nie dostanie, to za kilka tygodni zostanie wybrany nowy lider. Mógłby on wówczas zostać nowym premierem lub doszłoby do rozpisania przedterminowych wyborów.
Pierwszy z tych scenariuszy daje nieco większą stabilność, ale nie gwarantuje, że brytyjska Izba Gmin zaakceptuje wynegocjowany przez Theresę May traktat o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Drugi to pogłębienie chaosu, bo żaden z kontrkandydatów May nie jest zwolennikiem tego porozumienia. - Jest problem z ratyfikacją w Izbie Gmin, czyli scenariusz braku umowy jest coraz bardziej prawdopodobny. Naszym obowiązkiem jest przyspieszyć przygotowania na taką ewentualność - mówił w środę po południu wysoki rangą unijny dyplomata. W czwartek wieczorem w Brukseli w ramach szczytu UE spotkają się przywódcy 27 państw i brytyjska premier. - Theresa May powie, jakie są jej problemy i oczekiwania i na tej podstawie przywódcy zdecydują co dalej - wyjaśnia dyplomata. A równolegle zarówno państwa członkowskie, jak i Komisja Europejska, będą intensywniej pracować nad planem awaryjnym. Czyli nad tym, jak poradzić sobie z chaosem po 29 marca 2019 roku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA zdecydowały o przekazaniu Ukrainie kolejnego pakietu pomocy wojskowej, tym razem o wartości 500 mln dolarów.
Szwajcaria chce zmodernizować swoją sieć starzejących się schronów nuklearnych. Już teraz system przygotowany jest na to, by w przypadku globalnego konfliktu, schronienie w takich bunkrach znalazł każdy mieszkaniec kraju.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
Biznes płaci w zjednoczonej Europie o 80 proc. większe rachunki za energię niż w Ameryce i o 55 proc. większe niż w Chinach. Polska chce w pierwszym półroczu 2025 roku zacząć to zmieniać.
Nie było zaskoczeń. Magdalena Biejat, wicemarszałkini Senatu – wcześniej w partii Razem – będzie kandydatką Nowej Lewicy w wyborach prezydenckich. W niedzielę została ogłoszona jako „dziewczyna z sąsiedztwa”, która powalczy o Pałac Prezydencki.
Popierając Szymona Hołownię w wyborach prezydenckich, PSL może utracić budowaną od kilku miesięcy tożsamość, tracąc szanse zagospodarowania elektoratu umiarkowanie konserwatywnego i wolnorynkowego. W najbliższym czasie może być im ciężej odcinać się od bardziej progresywnych zmianach forsowanych przez rząd Donalda Tuska, szczególnie tych popieranych przez marszałka Hołownię.
Każda platforma internetowa będzie musiała dokonać analizy ryzyka pod kątem treści przeznaczonych nie dla dzieci. Jeśli ryzyko jest znaczące, to trzeba będzie wprowadzić skuteczny system weryfikacji wieku. Strony, które tego nie zrobią, będą blokowane – zapowiada Ministerstwo Cyfryzacji.
Brytyjska armia rozpoczęła testowe strzelanie z nowej broni - mowa o systemie laserowym wysokiej energii (HELWS) firmy Raytheon. Niszczył całe roje dronów.
Wicemarszałkini Senatu Magdalena Biejat będzie kandydatką Lewicy w wyborach prezydenckich. Decyzję przez aklamację podjęła Rada Krajowa Nowej Lewicy.
Dariusz Wieczorek, minister nauki jest w kolejnych politycznych kłopotach. W Warszawie pojawiają się nawet nazwiska jego potencjalnych następczyń. Czy jednak wniosek PiS o wotum nieufności paradoksalnie nie poprawi jego sytuacji?
Choć 2024 r. powoli przechodzi do przeszłości, to spora część uruchomionych w nim przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości programów wsparcia firm z wykorzystaniem Funduszy Europejskich jest wciąż dostępna.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas