Aktualizacja: 25.10.2015 09:00 Publikacja: 25.10.2015 09:00
Foto: AFP
Protest zorganizowali przeciwnicy planu pokojowego proponowanego przez ONZ, który zakłada utworzenie nowego rządu jedności narodowej. Ostrzał przeprowadzono z obszaru kontrolowanego przez islamistów.
W ciągu ostatniego roku w Bengazi doszło już wielokrotnie do gwałtownych starć między różnymi zbrojnymi grupami islamskimi. Wśród nich jest m.in Ansar al-Szaria oraz grupy lojalne wobec Panstwa Islamskiego (IS).
Plan utworzenia nowego rządu został podjęty po prawie roku negocjacji między parlamentem islamistów w Trypolisie i uznawaną przez społeczność międzynarodową izbą reprezentantów na wschodzie kraju.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA informują, że w obwodzie kurskim nadal są żołnierze z Korei Północnej, gotowi wziąć udział w walce z Ukraińcami.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z niedzieli na poniedziałek rosyjskie drony-kamikadze znów atakowały Ukrainę. Alarm ogłoszono m.in. dla Kijowa.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Najtańszym miastem, mimo lokalnego wzrostu cen, wciąż pozostaje Damaszek. Twórcy rankingu zwracają uwagę na rosnące koszty życia na całym świecie.
Syryjska agencja informacyjna SANA podała, że przed świtem w piątek Izrael zaatakował z powietrza cele w pobliżu położonego na zachodzie Syrii miasta Hama.
Przewodniczący parlamentu urzędującego we wschodniej części Libii Aguila Saleh stwierdził, że interwencja wojskowa Egiptu w Libii "byłaby legalna, gdyby terroryści i zbrojne milicje przekroczyły czerwoną linię", wyznaczoną przez prezydenta Egiptu, Abdela-Fattaha el-Sisiego.
Afryka kojarzyła się z epidemiami. Teraz na całym kontynencie, zamieszkanym przez 1,3 miliarda ludzi, ofiar śmiertelnych koronawirusa jest tyle co w 8-milionowej Szwajcarii, która jak na Europę Zachodnią poradziła sobie z zarazą całkiem nieźle.
Nieuznawany przez społeczność międzynarodową rząd kontrolujący wschodnią część Libii, powiązany z marszałkiem Chalifą Haftarem, który od kwietnia 2019 roku bezskutecznie stara się zająć Trypolis, otworzył ambasadę w Damaszku i wezwał oba kraje do zjednoczenia się w walce przeciwko wspieranym przez Turcję grupom zbrojnym.
Marszałek Chalifa Haftar, dowódca wojsk kontrolujących wschodnią część Libii oświadczył, że będzie gotów na zawieszenie broni, jeśli tureccy i syryjscy najemnicy opuszczą kraj, a Ankara przestanie dostarczać broni uznawanemu przez społeczność międzynarodową rządowi w Trypolisie, z którym Haftar walczy o kontrolę nad krajem.
Przedstawiciele sześciu libijskich rodzin złożyli przed amerykańskim sądem pozew przeciw marszałkowi Chalifie Haftarowi oraz władzom Zjednoczonych Emiratów Arabskich, domagając się miliarda dolarów odszkodowania za zbrodnie wojenne w Libii.
Marszałek Chalifa Haftar, stojący na czele sił walczących z uznawanym przez społeczność międzynarodową rządem w Trypolisie, spotkał się w Atenach z szefem MSZ Grecji Nikosem Dendiasem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas