Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 24.02.2017 17:48 Publikacja: 24.02.2017 17:30
Foto: 123RF
Od początku 2017 roku obsługa środków z pomocy społecznej została przeniesiona z samorządów do centralnej instytucji Kela (odpowiednik polskiego ZUS-u). Władze lokalne mogą jednak wciąż udzielać nagłej pomocy w postaci świadczeń społecznych - zaznacza yle.fi.
W związku z tym Helsinki będą nadal pomagać osobom, których wnioski o azyl albo prawo pobytu w Finlandii zostały odrzucone. Osoby takie będą przede wszystkim dostawać vouchery na jedzenie. - To również forma świadczenia pieniężnego. Jeśli taka osoba nie będzie mogła skorzystać z vouchera, wówczas może otrzymać pieniądze - przyznała Sari Karisto, szefowa jednostki odpowiedzialnej za imigrantów w departamencie spraw społecznych miasta Helsinki.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA zdecydowały o przekazaniu Ukrainie kolejnego pakietu pomocy wojskowej, tym razem o wartości 500 mln dolarów.
Szwajcaria chce zmodernizować swoją sieć starzejących się schronów nuklearnych. Już teraz system przygotowany jest na to, by w przypadku globalnego konfliktu, schronienie w takich bunkrach znalazł każdy mieszkaniec kraju.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
Za dwa lata w stolicy Finlandii, Helsinkach, powinna zacząć działać największa na świecie pompa ciepła. Jednostka ogrzewać ma w przyszłości aż 30 tysięcy gospodarstw domowych i zmniejszyć emisję CO2 fińskiej stolicy o 26 tys. ton rocznie.
Komisja Europejska skierowała do państw członkowskich zatwierdzony 12 pakiet antyrosyjskich sankcji. Zawiera m.in. długo oczekiwane embargo na rosyjskie diamenty. Pozwoli też Finlandii odzyskać największą arenę hokejową należącą do ludzi Putina.
Taki status chcą wypracować dla swojego miasta władze Helsinek. I kluczem do niego ma być rozbudowa ścieżek rowerowych w fińskiej metropolii.
Samorząd stolicy Finlandii nie chce u siebie „centrum duchowego oraz świątyni” Rosyjskiej Prawosławnej Cerkwi. Oficjalny powód rozwiązania umowy dzierżawy działki miejskiej to zaplanowane tam budownictwo mieszkaniowe. Nieoficjalnie Finowie nie chcą u siebie instytucji wyznaniowej, która wspiera krwawą wojnę Putina.
Uniwersytet Helsiński przedstawił listę osób, którym ma przyznać doktorat honoris causa w dziedzinie teologii. Jedną z nagrodzonych jest Greta Thunberg, szwedzka, 20-letnia aktywistka klimatyczna.
Fińscy sejsmologowie wykryli pięć podwodnych eksplozji na rosyjskich wodach na Morzu Bałtyckim w ubiegłym tygodniu - poinformował Instytut Sejsmologii Uniwersytetu Helsińskiego.
Premier Finlandii Sanna Marin, ze łzami w oczach, przekonywała na rynku w Lahti, że "jest człowiekiem i czasem tęskni za zabawą, światłem i radością w czasie, gdy nad światem gromadzą się czarne chmury".
Sanna Marin, premier Finlandii i przewodnicząca fińskich socjaldemokratów, przeprosiła za "niestosowne" zdjęcia i nagrania, wykonane przez jej przyjaciół w czasie przyjęcia w oficjalnej rezydencji szefowej fińskiego rządu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas