Polskie szpadzistki zdobyły złoty medal mistrzostw świata

Reprezentacja polskich szpadzistek zdobyła złoty medal mistrzostw świata, które odbywają się w Mediolanie. W finale Polki wygrały z Włoszkami wygrały 32:28.

Publikacja: 28.07.2023 18:10

Martyna Swatowska-Wenglarczyk (POL) kontra Navarria Mara (ITA)

Polska ekipa wystąpiła w składzie Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Magdalena Pawłowska i Ewa Trzebińska.

Polki pokonały kolejno: w 1/16 finału Gruzinki (45:33), w meczu o awans do ćwierćfinału Egipcjanki (45:28).

W piątek pokonały w ćwierćfinale zawodniczki z Izraela 45:34.

W półfinale wygrana Polek z liderkami światowego rankingu i mistrzyniami świata Koreankami, 33:32, uznana została za sensację.

W finale polskie zawodniczki spotkały się z  Włoszkami, które w półfinale pokonały reprezentantki Szwajcarii 40:36 i to one były faworytkami.

Ostatecznie Polki wygrały 32:28, zdobywając tytuł mistrzyń świata i 89. medal dla Polski w historii szermierczych mistrzostw świata. Dorobek ten składa się z 52 medali drużynowych i 32 indywidualnych.