Powstał raport o politycznej strategii homoseksualistów

Fundacja Mamy i Taty na swojej stronie internetowej (www.mamaitata.org.pl) opublikowała wczoraj 47-stronicowy raport „Przeciw wolności i demokracji”, poświęcony „strategii politycznej” środowisk homoseksualnych.

Publikacja: 16.11.2010 02:29

– Dziś nie jest ważne, kto ma rację, ważne, kto ma większość. Dlatego chcieliśmy pokazać mechanizm urabiania polskiego społeczeństwa. Bo wiedza o strategii pozwala się bronić – mówi „Rz” prezes fundacji Paweł Woliński.

Według raportu dobiega końca „etap znieczulenia”, a nadszedł czas zabiegów o zmianę polskiego prawa: od wprowadzenia konkubinatu dla par tej samej płci przez zrównanie ich związków z małżeństwami aż po – w perspektywie najbliższych lat – przyznanie prawa do „nieograniczonej adopcji dzieci”.

W raporcie czytamy, że mechanizm działania środowisk homoseksualnych został nakreślony w artykule, który ukazał się w 1987 r. w gejowskim czasopiśmie „Guide Magazine” (tłumaczenie opublikowała „Rz” w 2007 r.): „Mówcie o homoseksualistach i homoseksualizmie tak często i tak głośno, jak to możliwe, bo niemal każde zachowanie zaczyna wyglądać normalnie, jeśli stykasz się z nim dość często w swoim bliskim otoczeniu. (...) Z gejów należy uczynić ofiary potrzebujące ochrony, przez co heteroseksualiści będą odruchowo skłonni przybrać rolę obrońcy”.

Autorzy raportu twierdzą, że ta strategia wcielana jest także w Polsce i przynosi efekty, na co ma mieć wpływ obecność tematu w mediach.

Fundacja Mamy i Taty zleciła badania w tej sprawie. Wykonała je telefonicznie firma IQS na 500-osobowej próbie 31 maja, 22 lipca i 11 października – czyli przed, tuż po i w trzy miesiące po Paradzie Równości.

Wynika z nich, że gdy temat był obecny na czołówkach serwisów informacyjnych, poparcie dla przyznania homoseksualistom prawa do zawierania związków (bez adopcji dzieci) wzrosło z 53 do 63 proc., a po trzech miesiącach wynosiło 58 proc., czyli więcej niż przed paradą.

W porównaniu z pierwszym badaniem największy wzrost akceptacji zanotowano wśród mieszkańców wsi (o 10 pkt proc.) i małych miast (o 11) oraz osób starszych (o 6).

– Ten raport to żadne odkrycie – ocenia Tomasz Szypuła, prezes Kampanii przeciw Homofobii. – Czerpiemy wzorce z USA, gdzie w latach 60. powstał ruch gejów i lesbijek. Doświadczenia krajów zachodnich pokazują, że edukacja połączona ze wzrostem widoczności, np. poprzez udział w serialach czy coming-out znanych osób, przyczyni się do wzrostu akceptacji dla homoseksualizmu. Stąd wierzę, że w Polsce także pod tym względem będzie niedługo tak jak w krajach UE.

Fundacja Mamy i Taty działa od maja, kiedy wystosowała list otwarty przed Paradą Równości „Cała Polska chroni dzieci”.

Społeczeństwo
Kolejny incydent w szpitalu. „Agresywny i wulgarny pacjent”
Społeczeństwo
Władysław Kosiniak-Kamysz w Dniu Flagi: Bądźmy dumni z Biało-Czerwonej
Społeczeństwo
Cudzoziemcy na potęgę kupują mieszkania w Polsce. Zachęcił ich kredyt 2 procent
Społeczeństwo
Nie żyje Sławomir Wałęsa. Syn byłego prezydenta miał 52 lata
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Społeczeństwo
Nie żyje Tomasz Jakubiak. Znany kucharz miał 41 lat
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne