Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 11.07.2025 09:47 Publikacja: 24.11.2022 03:00
Foto: JULIAN STRATENSCHULTE/dpa
Pięć milionów obywateli RFN doświadczy już od początku przyszłego roku szczególnych dobrodziejstw ze strony rządu, a właściwie SPD, partii kanclerza Olafa Scholza. Otrzymają wyższe świadczenia, lepsze warunki mieszkaniowe i nie będą musieli sięgać do własnych oszczędności w wypadku utraty pracy.
SPD zwraca obywatelom w zasadzie wszystko, co im zabrała niemal dwie dekady temu, wprowadzając drastyczne cięcia w systemie zasiłków, aby skłonić obywateli do pracy zamiast życia na koszt państwa. Był to jeden z elementów sanacji Niemiec, określanych wtedy mianem chorego człowieka Europy. SPD zapłaciła za to utratą władzy na niemal dwie dekady. Po jej odzyskaniu w wyniku ubiegłorocznych wyborów partia kanclerza Scholza uznała, że realizacja zapisanej w partyjnym statucie idei „demokratycznego socjalizmu” wymaga większej troski o los tych, którzy nie mają pracy.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Szwedzka Komisja ds. Adopcji opisała afery z oszustwami i handlem dziećmi. Szwecja może teraz odejść od międzyna...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Dla co trzeciego mieszkańca naszego kraju z pokolenia Z (16–26 lat ) jest obojętne, czy żyje w wolności, czy aut...
Julian McMahon, australijski aktor, najbardziej znany z występów w „FBI: Most Wanted”, „Czarodziejkach”, „Nip/Tu...
Władze Holandii chcą zakazu pirotechniki w Nowy Rok – jak zdecydowała wyższa izba parlamentu tego kraju, nadchod...
Tylko 6 tygodni w Niemczech, 9 tygodni w Czechach, ale nawet 14 tygodni we Włoszech – tak długo odpoczywają uczn...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas