Wielka fuzja amerykańskich operatorów telefonii komórkowej

T-Mobile US Inc. i Sprint Corp. są gotowe do połączenia się w jedną spółkę. W wyniku połączenia powstanie gigant sieci komórkowej, który będzie konkurować z liderami branży - AT & T Inc. i Verizon Communications Inc.

Publikacja: 29.04.2018 19:48

Wielka fuzja amerykańskich operatorów telefonii komórkowej

Foto: AFP

T-Mobile i Sprint to trzeci i czwarty największy operator sieci komórkowej w Stanach Zjednoczonych. Po połączeniu trzy firmy będą kontrolować prawie całą amerykańską branżę bezprzewodową.

Jak donosi Reuters, rozmowy o fuzji trwały łącznie cztery lata. Miały one przygotować scenariusz stworzenia operatora, który dysponowałby portfelem 127 milionów klientów. Po połączeniu nowy operator, który zachowa nazwę T-Mobile, będzie największym graczem na rynku.

Umowa będzie wymagała zgody amerykańskiego regulatora FCC/FTC, który wcześniej zakwestionował w sądzie wart 85 mld dolarów zakup firmy medialnej Time Warner Inc.

Przełom w negocjacjach spółek nastąpił według agencji Reuters w czwartek, po tym, gdy Deutsche Telekom AG i Japan SoftBank Group Corp, kontrolujący Sprint, uzgodnili strukturę, która pozwoli DT kontynuować konsolidację połączonej firmy w swoich księgach.

Połączenie obu firm telekomunikacyjnych odbędzie się w całości. Sprint wyceniany jest w tej chwili na 59 mld dolarów, a T-Mobile na 146 mld dolarów.

Deutsche Telekom będzie właścicielem 42 procent połączonej firmy i będzie kontrolował zarząd połączonego operatora, nominując dziewięciu z 14 dyrektorów.

Siedzibą spółki będzie Bellevue w stanie Waszyngton, gdzie obecnie znajduje się centrala T-Mobile.

Społeczeństwo
Wściekłość skrajnej lewicy w Lipsku
Społeczeństwo
Anglia: 30 osób dostanie równowartość 8,3 tys. zł miesięcznie za to, że są
Społeczeństwo
Australia: Matka, oskarżona o zabicie dzieci, ułaskawiona po 20 latach w więzieniu
Społeczeństwo
Utah: Biblia usunięta ze szkół za "wulgaryzmy i przemoc"
Społeczeństwo
Rodzice poszli na nabożeństwo, zostawili dziecko w samochodzie. Niemowlę zmarło z przegrzania
Społeczeństwo
Japonia: Zakaz zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci niekonstytucyjny