Reklama
Rozwiń

Jak zlikwidować szkołę

Od 23 stycznia 2016 r., likwidacja prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego szkoły jest możliwa jedynie wówczas, gdy kurator oświaty wyrazi pozytywną opinię na ten temat.

Publikacja: 15.11.2016 04:29

Jak zlikwidować szkołę

Foto: 123RF

Procedura likwidacji szkoły jest uregulowana w art. 59 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty. Przepis ten stawia trzy warunki, które muszą zostać spełnione, aby likwidacja szkoły prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego mogła zostać uznana za prawidłową. Pierwszym jest uzyskanie pozytywnej opinii właściwego kuratora oświaty. Drugim jest powiadomienie rodziców (opiekunów prawnych) uczęszczającej do tej szkoły uczniów (albo pełnoletnich uczniów) o planowanej likwidacji. Powiadomienie to powinno dotrzeć do wszystkich zainteresowanych, co najmniej na sześć miesięcy przed planowaną likwidacją szkoły. Trzecim jest zapewnienie uczniom likwidowanej placówki możliwości kontynuowania nauki w innej szkole publicznej tego samego typu, a także kształcącej w tym samym lub zbliżonym zawodzie.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Praca, Emerytury i renty
Prawdziwy szał na świadczenie dla seniorów
Prawnicy
Kto najlepiej uczy przyszłych prawników w Polsce? Ranking „Rzeczpospolitej”
Prawo w Polsce
Sąd Najwyższy zdecydował. Zwycięstwo Karola Nawrockiego w wyborach zatwierdzone
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono