Reklama

Waldemar Żurek o wyborach do KRS: dziękuję, nie kandyduję…

Wybory do nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

Publikacja: 04.02.2018 07:30

Waldemar Żurek o wyborach do KRS: dziękuję, nie kandyduję…

Foto: Fotolia.com

Kolejny raz pytany przez media, czy nie zmieniłem zdania i dlaczego uważam, że sędziowie nie powinni kandydować do „nowej" Krajowej Rady Sądownictwa, odpowiadam stanowczo: nie powinni kandydować do organu, który powstaje wskutek rażącego łamania konstytucji.

Na uwagi, że przecież są kandydatury i właściwie nic nadzwyczajnego się nie dzieje, odpowiadam: w każdej grupie zawodowej znajdziemy takich, którzy dla stanowiska, czasem dodatków, domniemanego splendoru czy wręcz podlizania się, a może świętego spokoju, gotowi są zrobić różne rzeczy. Mnie osobiście cieszy, że środowisko sędziów w przytłaczającej większości zachowuje się bardzo przyzwoicie.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Prawo karne
Sprawa Sławomira Nowaka umorzona. „To niecodzienne, bulwersujące, ale zgodne z prawem”
Nieruchomości
Rząd chce ukrócić handel danymi z ksiąg wieczystych. Jest zapowiedź ustawy
Podatki
Kiedy spadkową nieruchomość można od razu sprzedać bez PIT? Ważny wyrok
Nieruchomości
Rząd zmienia przepisy o spółdzielniach i wspólnotach. Oto szczegóły
Prawo w Polsce
Kto w razie wojny może w pierwszej kolejności trafić do wojska?
Reklama
Reklama