Reklama

FAZ o decyzji SN ws. wyborów prezydenckich: Brak kontroli

- Nie może mieć żadnych poważnych wątpliwości co do zwycięstwa Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich 12 lipca 2020. Sąd Najwyższy w Warszawie uznałby zapewne wybory za ważne także wtedy, gdyby izba orzekająca nie składałaby się tylko z sędziów wyznaczonych przez narodowo-konserwatywny rząd – pisze Reinhard Veser w „Frankfurter Allgemeine Zeitung", czytamy na Deutsche Welle.

Aktualizacja: 04.08.2020 12:56 Publikacja: 04.08.2020 09:24

FAZ o decyzji SN ws. wyborów prezydenckich: Brak kontroli

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

Zdaniem komentatora do sukcesu Andrzeja Dudy przyczyniła się przede wszystkim polityka socjalna, a nie manipulacja czy nadużycie władzy.

Zaznacza jednak, że kluczową rolę po wyborach odegrała Izba Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego, która zajęła się rozpatrywaniem licznych protestów wyborczych. Izba uznała ponad 90 zgłoszonych protestów za zasadne, chociaż finalnie nie miały mieć wpływu na wynik wyborów.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Matura i egzamin ósmoklasisty
Nadchodzi najpoważniejsza zmiana w polskiej ortografii od kilkudziesięciu lat
Nieruchomości
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok ws. zasiedzenia służebności przesyłu
Dobra osobiste
Dziennikarka TVP ofiarą pomówień wspomaganych przez AI. Jak walczyć z oczernianiem?
Zawody prawnicze
Nowość w aplikacji mObywatel. Przyda się nie tylko komornikom
Matura i egzamin ósmoklasisty
CKE podała terminy egzaminów w 2026 roku. Zmieni się też harmonogram ferii
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama