Maciej Nawacki: Nie powinienem mówić tych słów w kuluarach

Żadne z moich słów kierowanych do Pani Poseł oprócz ładunku emocjonalnego nie zawierało nic więcej poza zapowiedzią ochrony dóbr osobistych moich i mojej rodziny - mówi o wczorajszej awanturze z Kamilą Gasiuk-Pihowicz sędzia Maciej Nawacki, członek KRS, prezes SO w Olsztynie.

Publikacja: 23.11.2023 16:00

Maciej Nawacki

Maciej Nawacki

Foto: PAP

Jest konflikt pomiędzy panem a panią poseł Kamilą Gasiuk-Pihowicz ? 

Konflikt niewątpliwe jest. Broniłem się przed nieuzasadnioną agresją pani poseł na twitterze. Wpisy o tym, że byłem członkiem afery hejterskiej, nie wykonywałem wyroków sądu nie mają potwierdzenia. Jest wręcz inaczej. Mam prawomocny wyrok w sprawie przeciwko redaktor Ewie Siedleckiej , która została uznana została za sprawcę czynu zabronionego właśnie za pomówienie mnie o uczestnictwo w grupy hejterskiej? 

Użył Pan słów wobec Pani poseł, "że odszczeka to co napisała, i że wciśnie jej pan te słowa  w gardło" ?

Tak. Użyłem takich słów. 

Czytaj więcej

Awantura w KRS. Gasiuk-Pihowicz miała usłyszeć "Wcisnę to pani w gardło"

Nie lepiej było przeprosić i przyznać się do nieeleganckiego zachowania?

Oczywiście nie powinienem był wdawać się w niepotrzebną rozmowę w kuluarach. Było to zbyteczne. W kuluary przeniosła się ostra dyskusja dotycząca opiniowanego sędziego, który był obrażany. Protestowałem w trakcie posiedzenia przeciwko tego rodzaju zachowaniom, które także mnie dotykają. Nie powinienem też używać potocznych zwrotów jak Pani Poseł, która mówi o "spijaniu z dzióbków". Ale podkreślam, żadne z moich słów kierowanych do Pani Poseł oprócz ładunku emocjonalnego nie zawierało nic więcej poza zapowiedzią ochrony dóbr osobistych moich i mojej rodziny. Odpowiedź Pani poseł znalazłem w necie - nazwała mnie zerem. Dziś także w trakcie posiedzenia zwrócono uwagę Pani poseł, że znowu obraża członków KRS. 

Wyobraża Pan sobie współpracę z nowymi członkami KRS - posłami i senatorem Krzysztofem Kwiatkowskim? 

Przez 4 lata współpracowaliśmy z Panem Senatorem Krzysztofem Kwiatkowskim. Oczywiście różniliśmy się co do ocen niektórych kandydatów, była to jednakże współpraca czysto merytoryczna. Wydawało mi się, że odnosi się z sympatią do sędziów członków KRS. Teraz się zmieniło... Zawiodłem się. Mamy obraz obstrukcji prac KRS. Pod pozorem wniosków formalnych przeciąga się obrady, narusza się także porządek posiedzenia, przymusza się kandydatów do rezygnacji. Zakładam jednak, że ten okres powyborczy minie i wrócimy do normalnej pracy. Wrócimy do  pracy w chwili, w której polityczni członkowie Rady uświadomią sobie, że będą współpracowali z sędziami do końca naszej kadencji, tj. do maja 2026 roku. 

Czytaj więcej

Gasiuk-Pihowicz: Nawacki wyglądał na nieobliczalnego i bardzo zdenerwowanego

Ta współpraca jest więc możliwa? 

Niewątpliwie klasę pokazuje Pani Poseł Anna Maria Żukowska, która pozytywnie wyróżnia się na tle innych politycznych członków KRS i nie bierze udziału w próbach paraliżowania prac Rady. 

Czytaj więcej

Znów ciekawie w KRS: poseł Zimoch dostał propozycję-pułapkę
Sądy i trybunały
Sędzia Piebiak może stracić immunitet. Oskarża go były lider KOD
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Konsumenci
Frankowicze mają nowy sposób na banki. Donoszą do prokuratury
Podatki
Ryczałtowcy chcą dzielić biznes, by obniżyć składkę zdrowotną
Praca, Emerytury i renty
Będzie dodatkowa waloryzacja emerytur i rent. Rząd odsłania karty
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Nieruchomości
Mieszkania społeczne. Koniec wyodrębniania na własność