Każdy więc powinien znaleźć coś dla siebie. Szczególnie że w „The Promised City” twórcy z Polski, Niemiec i Indii próbują opowiedzieć o swoich miastach.
Nie będą się jednak zanurzać w wydarzenia historyczne, ich zadaniem jest patrzenie w przyszłość. W pasażu przy tymczasowej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej już otwarto ekspozycję pt. „Wystawa” składającą się z aranżacji dziesięciu witryn sklepowych przygotowanych przez młodych niemieckich artystów.
– W ten sposób oknom byłego sklepu meblowego przywrócona zostanie ich pierwotna funkcja – mówi Susanne Pfeffer, kurator. – Jednocześnie prace artystów będą dostępne dla zwykłych przechodniów przez 24 godziny na dobę, bez kupowania biletów, bez przekraczania progu budynku.
6 maja w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat – kolejne wydarzenia cyklu, czyli seria wykładów „If I can make it there... Obietnice miast”. W tym tygodniu spotkanie „Berlin miastem pożądania” poprowadzi Tobias Rapp, redaktor tygodnika „Der Spiegel”.
Od 7 do 16 maja artystyczne filmy „The Promised City” obejrzą widzowie festiwalu Planete Doc Review (w programie m.in. „Europolis. Miasto w delcie”, „Kair w śmieciach”, „Zmiany w Bogocie”, „Miasto na morzu”).