W progu muzeum gości wita znany z „Przekroju" Profesor Filutek Zbigniewa Lengrena oraz rysunki Jerzego Flisaka, Bohdana Butenko, Karola Ferstera „Charliego", Zygmunta Zaradkiewicza, Juliana Bohdanowicza i Jacka Fedorowicza. Jest portret Eryka Lipińskiego, zalożyciela Muzeum Karykatury które zainaugurowało działalność 15 września 1978 r. Początkowo było oddziałem Muzeum Literatury. Od 1983 r. zyskało status jednostki samodzielnej i wprowadziło się do siedziby przy ulicy Koziej 11.
Jeden z ekranów umieszczonych w holu wejściowym prezentuje rysunki założyciela, drugi plakaty dostępne w sprzedaży. Obok na stoliku leży księga, można w niej wpisać swoje żarty I rysunki.
Najlepsze z najlepszych
Publiczność, która przybyła na otwarcie dwóch najnowszych wystaw, wypełniła dużą salę ekspozycyjną po brzegi. Na jej ścianach znalazły się prace Witolda Mysyrowicza – artysty grafika, designera i karykaturzysty. W części zatytułowanej „Trochę historii ..." umieścił portrety polityków, wśród nich Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Jerzego Buzka, Tadeusza Mazowieckiego i Bronisława Geremka. Dodał im atrybuty - Leszek Balcerowicz trzyma kosę, a Marian Krzaklewski ma na brodzie piersi. W sekcji „>>Plakaty
- Tu w Muzeum Karykatury na Koziej bije serce polskiej satyry - powiedział na wernisażu Witold Mysyrowicz. Jego prace można oglądać również na drugiej wystawie - „Najlepsze z najlepszych – najlepsze rysunki satyryczne 2012 roku". Artysta jest wielokrotnym laureatem wręczanych przez Muzeum co miesiąc nagród. Pierwsze miejsce zajął ex equo z Jackiem Frąckiewiczem i Jackiem Fedorowiczem w konkursie "Rysunek Miesiąca / Rysunek Roku 2012". Jego praca przedstawia energiczną staruszkę z laską, która tańczy w sukni baletnicy, towarzyszy jej podpis „Na rok przed emeryturą...". Jacek Fedorowicz narysował witrynę sklepu obuwniczego z napisem „Tu możesz obuć się Polsko", a Jacek Frąckiewicz cztery biało-czerwone flagi na niebieskim tle - jedna z nich jest zwinięta, a na murawie widnieje napis STRAJK.