"Kusicielka" belgijskiej artystki Charlotte Beaudry, która w odważny sposób prowokuje do myślenia o kobiecej tożsamości. Druga propozycja to wystawa różnorodnych prac Piotra Lutyńskiego, wykorzystującego w swojej twórczości żywe zwierzęta. "Terytorium" przemieni fragment muzeum m.in. w pokój „zamieszkały przez jelenia".
Prowokujące obrazy Charlotte Beaudry przywołują na myśl sposoby jakimi posługują się kobiety uwodząc mężczyzn. Choć malarstwo uważane jest w świecie sztuki współczesnej za anachroniczne, stanowi główne medium odważnej ekspresji artystki. Jak zauważa dr Petra Van Brabandt z Sint Lucas University College of Art&Design w Antwerpii w tekście opisującym wystawę: artystki zazwyczaj wolą wykorzystywać inne media i strategie, niż malarstwo.
Dzieje malarstwa bowiem to nieopowiedziana historia wykluczenia i uprzedmiotowienia kobiet, uciszanych z każdym pociągnięciem pędzla i na każdym czystym płótnie. Z tym uprzedmiotowieniem Beaudry walczy poprzez swoje dzieła. Wśród prac znajdują się przedstawienia włosów, sukienek, pomalowanych na kolorowo paznokci, wyrwanych z kontekstu, uwolnionych i prowokujących do myślenia o tym czym posługują się kobiety uwodząc. Na wystawie Kusicielka zaprezentowanych zostanie kilkanaście prac malarskich, a także wideo oraz rzeźba.
Wernisaż wystawy Kusicielka o godz. 19 uświetni performance Grupy TALE.
Piotr Lutyński, za pomocą nagrań i fotografii, dokumentuje m.in. akcje z gatunku performance w przestrzeni publicznej. Artysta wierzy, że żywe zwierzęta pomagają otworzyć się widzom na pokazywane obiekty, przekazując im swoją naturalność.