„Post: notes on modern and contemporary art around the Globe" to internetowa platforma, pełniąca rolę magazynu, archiwum online i forum dyskusyjnego o sztuce nowoczesnej ze wszystkich regionów świata.Działa od lutego w ramach projektu badawczego C-MAP (Contemporary and Modern Art Perspectives, prowadzonego przez MoMA i międzynarodową sieć partnerów, do których dołączyło także Muzeum Sztuki w Łodzi.
Dzięki łódzko-nowojorskiego współpracy „post" poszerzy informacje o sztuce eksperymentalnej XX i XXI wieku w Europie środkowo-wschodniej.
Witryna zawiera artykuły, wywiady i nagrania i zachęca internautów do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu treści na stronie. Każdy odwiedzający – zarówno profesjonaliści, jak i zwykli miłośnicy sztuki – mogą stworzyć własny profil i śledzić aktualizacje, oraz brać udział w dyskusjach poprzez dodawanie swoich tekstów, zdjęć, czy nagrań na poruszane tematy.
Pierwszym efektem współpracy Muzeum Sztuki i MoMA jest publikacja „POLISH RADIO EXPERIMENTAL STUDIO: A CLOSE LOOK", zredagowana przez Magdalenę Moskalewicz i Daniela Muzyczuka. Omawia fenomen Eksperymentalnego Studia Polskiego Radia, które powstało w 1957 roku w Warszawie i stało się inkubatorem współpracy artystów wizualnych i kompozytorów.
Założycielem studia i jego szefem przez 28 lat był Józef Patkowski (1929-2005) - wybitny muzykolog, akustyk, animator życia muzycznego, Prezes Związku Kompozytorów Polskich. Studio było pomyślane jako „laboratorium dźwięku", jedno z pierwszych tego typu na świecie. Tworzyli w nim m.in. Eugeniusz Rudnik, Włodzimierz Kotoński, Andrzej Dobrowolski, Krzysztof Penderecki, Bogusław Schaeffer.