Aktualizacja: 11.07.2025 16:13 Publikacja: 10.07.2024 04:32
Premier Donald Tusk
Foto: PAP/Piotr Nowak
Pamiętają Państwo protesty w 2021 r. przeciwko forsowanej przez Prawo i Sprawiedliwość ustawie zwanej lex TVN? Mieliśmy tłumy na ulicach dziesiątek miast, zaczernione ekrany na komputerach czy zadrukowane na czarno pierwsze strony gazet. Wówczas wielu polityków opozycji nie szczędziło krytyki rządzącej formacji, grzmiąc, że stawką jest nie tylko niezależność największej stacji telewizyjnej, ale też demokracja. Bo wolne media to jej podstawa.
W ubiegłym tygodniu czytelnicy i widzowie znów zobaczyli na czołówkach „czarność”. Tym razem media ostrzegały – i wciąż to robią – jak dramatyczne skutki będzie miała dla nich przyjęta już przez Sejm nowelizacja prawa autorskiego, która stawia wydawców w dużo gorszej pozycji wobec big techów korzystających z ich treści. Nie, tym razem ustawa nie uderza w konkretną stację. Ona sprawi, że wszystkie media, jak obrazowo ujęła to jedna z posłanek Lewicy, zostaną zagłodzone.
Cóż politycy zrobiliby bez zdolnych prawników, którzy w przepisach znajdą to, czego w nich nie ma – albo być nie...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Dla dobra publicznej debaty warto, przedstawiając prawnika, wspomnieć, w którym kapeluszu występuje. Warto równi...
Etat dla adwokata? Dostrzegam argumenty natury bytowej, które skłoniły kolegów do próby zmian. Zakładam, że możn...
Wiele praw obywatelskich, którymi dziś się cieszymy, wywalczyły związki zawodowe czy szerzej – ludzie pracy. Nie...
Wolność ma swoją cenę. Warto o tym pomyśleć, wybierając profesję adwokata.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas