Aktualizacja: 01.05.2025 04:51 Publikacja: 31.05.2022 10:19
Foto: Adobe Stock
Prawie surrealistyczny przebieg wydarzeń na Norrmalmstorg w Sztokholmie w sierpniu 1973 r. paraliżował kraj ponad pięć dób. I do tej pory fascynuje świat. O dramacie, który zrodził słynny syndrom, powstały filmy, inscenizacje i opera. Specjalną ekspozycję stworzono też o nim w sztokholmskim Muzeum Policji. Ostatnio zaś szwedzka telewizja wyemitowała dziesięcioodcinkowy program z serii true crime, poświęcony najbardziej znanemu rabunkowi w kryminalnej historii kraju.
W tym programie dziennikarze Andre Pops i Lasse Lampers odtwarzają kolejność historycznych zdarzeń niemalże minuta po minucie i widzowie mają możliwość zapoznać się z materiałem z telewizyjnego archiwum nigdy niepublikowanym.
W sprawie ustawy dotyczącej neosędziów rządowi zabrakło wyczucia czasu.
Za rządów PiS i neo-KRS zdarzały się delegacje np. z rejonu do apelacji. W środowisku sędziowskim wrzało, bo to...
Czasy wyższości prawa nad polityką to przeszłość. Obie te dziedziny wyglądają jak bokser po nokaucie, którego tr...
Przed laty nie tylko wyborcze, ale i coroczne zgromadzenia izbowe adwokatów wywoływały poruszenie środowiska.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Obecny brak jasno ustalonych procedur i wymogów w kwestii przerywania ciąży nie licuje z zasadą demokratycznego...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas