Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 19.07.2017 15:11 Publikacja: 19.07.2017 15:08
Foto: 123RF
Jak rozwiązać problem niedoboru kandydatów do pracy – najlepiej przyciągnąć do kraju Polaków będących na emigracji. Taki pomysł popiera aż 73 proc. osób, które wzięły udział w ankiecie agencji zatrudnienia Work Service. Jak jednak zaznacza jej prezes,. Maciej Witucki, przyciągniecie Polaków przebywających poza granicami nie będzie łatwe. Powód jest prosty-różnice w zarobkach na niekorzyść Polski.
- Wciąż wielu firmom trudno bowiem konkurować pod względem poziomu wynagrodzeń z pracodawcami na Zachodzie, którzy mogą zaoferować kilka razy więcej. Większe szanse powodzenia ma dalsze zmniejszanie poziomu emigracji poprzez poprawianie sytuacji na rodzimym rynku- ocenia Witucki. Według niego, zaledwie 4 proc. grupa badanych, którzy nie widzą potrzeby przyciągania dodatkowych pracowników do naszego kraju, dowodzi, że Polacy zdają sobie sprawę, że bez przyciągnięcia na nasz rynek pracy dodatkowych osób, polska gospodarka wyhamuje. Co zresztą przewiduje Komisja Europejska w raporcie, który niedawno opisała „Rzeczpospolita”.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Kobiety z pokolenia milenialsów najmniej są pewne stabilności swojej pracy. Najwięcej z nich ma także poczucie j...
Pracownicy mają sprecyzowane wyobrażenie, jakie cechy powinien mieć idealny pracodawca. Nie zawsze udaje się go...
Większość z Polek i Polaków uważa, że ich praca ma sens. Jednak połowa odczuwa w niej codzienny stres, a co czwa...
Choć niewiele firm w Polsce uregulowało korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji, to coraz częściej oczekuj...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Pracownicy z krajów Europy Środkowo-Wschodniej byli przez długi czas podporą niemieckiego rynku pracy, łagodząc...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas