Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 20.06.2018 12:36 Publikacja: 20.06.2018 12:30
Foto: Fotolia.com
Według raportu opublikowanego przez Instytut niemieckiej Gospodarki (IW) na niemieckim rynku pracy brakuje ok. 440 tys. fachowców. "Jeśli przedsiębiorstwom udałoby się pokryć brak wykwalifikowanych rąk do pracy, mogłoby to zwiększyć niemiecki PKB o 0,9 procent, czyli o 30 mld euro" – napisali autorzy raportu. Braki na tym polu są jednym z powodów niższych inwestycji oraz niższej podaży.
Na podstawie ankiety, w której udział wzięli przedstawiciele 24 tys. firm, Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (DIHK) obliczyła, że w dalszej perspektywie czasowej nieobsadzonych pozostanie 1,6 mln etatów. Przedstawiciele niemieckiej gospodarki już od dawna skarżą się na ten problem. Z tego powodu rządząca Niemcami koalicja partii chadeckich i socjaldemokratów zobowiązała się uatrakcyjnić warunki pracy dla wykwalifikowanych pracowników z zagranicy, którzy chcieliby podjąć pracę w Niemczech.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Większość z Polek i Polaków uważa, że ich praca ma sens. Jednak połowa odczuwa w niej codzienny stres, a co czwa...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Choć niewiele firm w Polsce uregulowało korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji, to coraz częściej oczekuj...
Pracownicy z krajów Europy Środkowo-Wschodniej byli przez długi czas podporą niemieckiego rynku pracy, łagodząc...
W czerwcu stworzono w USA 147 tys. nowych etatów (licząc poza rolnictwem), podczas gdy średnio prognozowano, że...
Wdrażanie sztucznej inteligencji nie jest tylko kwestią technologii, ale też zarządzania zmianą i przekwalifikow...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas