W praktyce będzie to oznaczać, że imieniem np. komunistycznego przywódcy nie mogą być nazwane prywatne sanatorium lub fundacja –

wyjaśnia senator Stanisław Piotrowicz, który uczestniczy w pracach nad projektem. Piotrowicz dodaje, że celem nowych przepisów nie jest zacieranie faktów z przeszłości, lecz wprowadzenie zakazu nobilitowania osób kojarzonych z totalitaryzmem. Nad tym, czy obiekty nie mają nazw związanych z komunizmem bądź faszyzmem, będzie czuwał wojewoda. Według autorów przepisów wojewoda może jednak nie mieć odpowiedniej wiedzy historycznej, dlatego powinien korzystać z pomocy Instytutu Pamięci Narodowej.


Internauci tak skomentowali ten pomysł (pisownia oryginalna):


bolek:

Razem z usunięciem tych nazw powinni być usunięci z Sejmu utrwalacze tamtej władzy czyli dawni ZNP jak Kalisz i jego koledzy razem Millerem wtedy by była pełna dekomunizacja Bo jak widać te komuchy po 21 latach podnoszą głowy a kieszenie mają napełnione w przeciwieństwie do tych co ich mieli obalić Taki chichot historii Porzucili książeczki partyjne a założyli czekowe dziś ubrali się w demokratów i śmieją się w twarz tym którzy z nimi walczyli


zgredek:

Niech Senatorzy za to zapłacą z własnej kieszeni, Znowu samorządy, firmy i obywatele poniosą koszty niepotrzebnego zaciemniania historii. Koszty znaków drogowych, tablic, pieczątek, zmiany dowodów, bo zmiany adresów. I to po to aby dostać się do Senatu z jednomandatowych okręgów wyborczych. Zlikwidować Senat, a ile z tego będzie oszczędności w budżecie! Inaczej z dziury budżetowej oraz niepotrzebnego wydawania pieniędzy, nigdy nie wyjdziemy.


Jak najszybciej to zrobić : Ważna jest również dekomunizacja osób zamieszanych w wspieranie tamtego totalitarnego ustroju. W urzędach, sejmie , w kancelarii prezydenckiej nie powinno być miejsca dla członków PZPR nawet z 20 letnim stażem takich nałęczów, aliszów, millerów, kwachów itp. Ci ludzie utrwalali wspierali szkodliwy ustrój, a teraz brylują w urzędach mając pełne kieszenie. Również należy sie przyjrzeć SLDowskim potomkom... jak najszybciej bo niemcy, czesi i niektóre kraje sobie poradziły z tą plagą!!!


Woliski:

A będzie można nazwać ulicę imieniem Józefa Oleksego za 20 lat? To może lepiej zakazać członkom PZPR kandydowania.

Jesteśmy ciekawi, co Państwo sądzą o pomyśle nowej ustawy?