Środa poproszona o komentarz do sprawy podarcia Pisma Świętego przez Adama Darskiego i jego udział w programie TVP2 powiedziała:
Nergal nie jest może twórcą cenionym przeze mnie, ale w swojej dziedzinie jest chyba ceniony. Jakość jego występów artystycznych powinna się przekładać najwyżej na jego popularność. A to zapewne wystarczający powód do bycia gwiazdą w tym programie. Ja osobiście nieraz też mam ochotę podrzeć Biblię za pełne agresywnych i nawołujących do przemocy treści... Nie robię tego, bo nie odwołuję się do tego rodzaju gestów. Ta dyskusja jest tylko dowodem na gigantyczny wpływ Kościoła na życie publiczne. Bez reakcji Kościoła nie byłoby całej sprawy. I chore jest uleganie Kościołowi, który zamiast wzmacniać uczucia religijne dostępnymi środkami, broni wiary poprzez krytykę muzyków metalowych.
Bronisław Wildstein skomentował jej słowa:
Kiedy słyszę panią profesor etyki, która komentując tę sytuację, mówi nawet nie tyle, że nic się nie stało, co właściwie stwierdza, że dobrze się stało, to mam wrażenie, że trafiam do świata odwróconych znaczeń. Nieprzypadkowo Nergal jest satanistą, a diabeł odwraca znaczenia. Jeśli pani profesor mówi, że można obrażać i poniżać publicznie to, co jest najświętsze, to jest to po prostu niebywałe. Nie wnikam już w wymiar prawny tej sytuacji, mówię o szerszym zjawisku, które dotyczy obyczajów i właśnie etyki. Jeśli będziemy takie akty tolerować, to właściwie zaczniemy tolerować wszystko, a etyka zostanie zakwestionowana.
Publicysta zastanawia się, jak Magdalena Środa zareagowałaby na ataki nienawiści wymierzone w jej osobę: