Kawa o aromacie „tradycyjnych rosyjskich wartości” już do kupienia

Rosjanie mogą uraczyć się specjalną kawą przygotowaną przez markę Russkije Korni. Według producenta pachnie ona tradycyjną Rosją.

Publikacja: 03.04.2024 14:55

Kawa o aromacie „tradycyjnych rosyjskich wartości” już do kupienia

Foto: Bloomberg

Rosyjska firma Russkije Korni (Rosyjskie Korzenie) postanowiła pielęgnować tradycję i przygotowała dla Rosjan specjalną kawę, którą reklamuje jako taką, która ma „aromat tradycyjnych wartości”. Oczywiście, tradycyjnych rosyjskich wartości.

Czytaj więcej

Kawa o smaku wieprzowiny. Starbucks łączy smaki

Producent kawy twierdzi, że smak jego wyrobu przypomina „ciepły, chrupiący chleb, nagrzane słońcem zioła, świeżość majowej burzy i delikatną gorycz jesiennego lasu”. Pod tym poetyckim opisem kryje się kawa rozpuszczalna wyprodukowana ze słodu żytniego, ekstraktu kiełków żyta i śmietanki roślinnej. Zgodnie z opisem producenta zamieszczonym choćby na Instagramie, kawa o aromacie tradycyjnych wartości ma delikatną kremową konsystencję, która podkreśla „bogaty smak słodu żytniego”.

Firma Russkije Korni to producent wielu suplementów diety i zdrowotnych herbat. Nie dziwi więc, że „rosyjska kawa” zawiera także witaminy, mikro- i makroelementy czy zdrowe kwasy tłuszczowe. Za to nie zawiera nawet grama kawy będąc w całości kawą zbożową. Opakowanie kosztuje w rosyjskich sklepach od 290 do 625 rubli (ok. 12,5-27 zł) i nie jest jedyną kawą bez kofeiny w ofercie firmy — smakosze znajdą też np. kawę „cedrową” robioną z orzeszków pinii. 

Kawy o specjalnie spreparowanych aromatach innych niż podstawowy zapach kawy, która sama w sobie potrafi mieć bogaty bukiet zapachowy to nic nowego na świecie. Niedawno głośno było o specjalnej kawie o zapachu i posmaku wieprzowiny przygotowanej z okazji Księżycowego Nowego Roku w Chinach. Również kawy zbożowe sprzedawane są z dodatkami różnych aromatów czy dodatków prozdrowotnych.

Przemysł spożywczy
FAO: ceny żywności wzrosły w marcu po 7 miesiącach spadku
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Przemysł spożywczy
Ukraińska firma przejmuje polskiego producenta lodów i mrożonek
Przemysł spożywczy
McDonald’s walczy ze światowym bojkotem. Wykupi wszystkie franczyzy w Izraelu
Przemysł spożywczy
Rosja pozywa duńskiego giganta. Rosjan oburzyły słowa prezesa
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Przemysł spożywczy
Wrócił VAT na żywność. Ceny pójdą w górę