Aktualizacja: 03.08.2015 14:24 Publikacja: 03.08.2015 14:24
Foto: 123rf.com
Zysk pierwszego półrocza wyniósł 1,14 mld euro- według danych firmy.
Koncern zarobił nie tylko na sprzedaży piwa, ale także na zbyciu meksykańskiej córki-spółki Empaque - producenta puszek i butelek. Po odliczeniu podatku holenderski koncern zarobił na tej transakcji 375 mln euro. Obrót ze sprzedaży wzrósł o 7,2 proc. do 10,93 mld euro.
Niespełna 32-letni Rusłan Alisułtanow stał się właścicielem dawnego majątku Danone w Rosji. To człowiek bliski klanowi Kadyrowa, który od wojny czeczeńskiej rządzi tym jednym z najbiedniejszych regionów Rosji.
Od miesięcy ceny niektórych produktów żywnościowych na świecie znów pną się w górę. Drożeją oleje roślinne i produkty mleczne. Ceny masła rosną nieprzerwanie już od 14 miesięcy, w efekcie pobiły historyczny rekord.
Aż 83 proc. z nas wyrzuca jedzenie między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. W okresie świąt w naszych koszach najczęściej lądują owoce i warzywa, mięso, zupy, pieczywo, nabiał, ryby i sałatki.
Coca-Cola zdecydowała się zmienić swoje cele środowiskowe i rezygnuje z ambitnego planu zmiany opakowań na bardziej przyjazne środowisku. Organizacje ekologiczne są oburzone.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Grupa Carlsberg potwierdziła, że sprzedała swoje rosyjskie aktywa i tym samym znika z tego kraju. Według komunikatu transakcja zostanie sfinalizowana „w ciągu kilku najbliższych dni”. Jednym z kupców ma być dobry znajomy Putina, z którym założyli klub judo.
Rosjanie nie wypiją już piwa Złoty Bażant, Guinness, Krusovice czy Amstel. Holenderski koncern sprzedał rosyjski biznes za symboliczne jedno euro.
Brytyjskie browary poszerzyły zakres downsizngu. Dla oszczędności na podatkach zaczęły osłabiać moc piwa.
Robić dziś interesy w Rosji, pomnażać zyski, wykorzystywać luki w tamtejszym rynku po firmach, które się stamtąd wycofały i jeszcze się tym chwalić? Fala krytyki za takie praktyki spada właśnie na holenderskiego Heinekena.
„Z dumą ogłaszamy rekordowe wyniki” - chwali się rosyjska filia Heinekena. Centrala w Holandii się od niej odcina. A Grupa Żywiec, której właścicielem jest Heineken twierdzi, że z Moskwy nie płyną żadne pieniądze.
Holenderski koncern piwowarski Heineken poinformował, że zdecydował się zakończyć działalność w Rosji. Ma to go kosztować około 400 mln euro. Wcześniej koncern zapowiadał. Ze tylko „zawiesza” działalność w Rosji.
Holenderski związek zawodowy FNV poinformował, że pracownicy browaru Heineken planują pierwszy strajk od 25 lat. Powodem jest brak porozumienia z pracodawcą w sprawie podwyżek.
KLP, norweski fundusz emerytalny posiadający aktywa w wysokości ok. 80 mld euro, sprzedał udziały ok. 90 firm, które czerpią więcej niż pięć procent zysków ze sprzedaży alkoholu lub organizowania gier hazardowych - informuje thelocal.no.
Prawie 900 tysięcy ludzi zwiedziło Muzeum Browaru w Żywcu w ciągu 10 lat jego istnienia. Muzeum zostało zmodernizowane, jest teraz bardziej multimedialne i interaktywne - opisuje dyrektor Lidia Dadej
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas