Reklama
Rozwiń

Minister Piontkowski: nauka zdalna może uzupełniać kształcenia stacjonarne

- Chociaż zamierzamy powrócić do stacjonarnego nauczania od 1 września i przytłaczająca większość szkół może dziś wrócić do stacjonarnego uczenia, to zdajemy sobie sprawę, że warto wykorzystać pewne elementy kształcenia na odległość także w tym stacjonarnym uczeniu - powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski na czwartkowej konferencji prasowej.

Aktualizacja: 27.08.2020 14:40 Publikacja: 27.08.2020 13:22

Dariusz Piontkowski

Dariusz Piontkowski

Foto: MEN

dgk

Zdaniem ministra Piontkowskiego, nauczanie zdalne może być wzbogaceniem stacjonarnego funkcjonowania szkół. Minister przypomniał, że na platformie edukacyjnej jest już ponad 7 tys. aktywnych materiałów. Zapowiedział też zwiększenie środków na tworzenie nowych oraz  dodatkowe pieniądze na zakup tabletów dla szkół i  na szkolenia nauczycieli.

Szef MEN potwierdził też poranną wiadomość, że po konsultacjach z Głównym Inspektorem Sanitarnym, zdecydował nie wprowadzać ogólnego nakazu zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach wspólnych w szkołach. Jednak ostateczną decyzję będą podejmować dyrektorzy szkół   biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w danym mieście i regionie oraz warunki lokalowe w szkole - czy pozwalają np. na zachowanie dystansu. Według Piontkowskiego szkoły nie powinny mieć kłopotów z komunikacją z sanepidem w tej sprawie.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Sądy i trybunały
Coraz więcej wakatów w Trybunale Konstytucyjnym. Prawnicy mówią, co trzeba zrobić
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Prawnicy
Prof. Marcin Matczak: Dla mnie to podważalny prezydent
Zawody prawnicze
Rząd zmieni przepisy o zawodach adwokata i radcy. Projekt po wakacjach
Matura i egzamin ósmoklasisty
Uwaga na świadectwa. MEN przypomina szkołom zasady: nieaktualne druki do wymiany
Podatki
Rodzic może stracić ulgi w PIT, jeśli dziecko za dużo zarobi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama