Oto nowy dyrektor szkoły dla sędziów i prokuratorów. Wygrał konkurs

Sędzia Wojciech Postulski otrzymał rekomendację na stanowisko dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury - poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Publikacja: 15.03.2024 08:32

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie

Foto: PAP / Jacek Bednarczyk

Przypomnijmy, że minister sprawiedliwości Adam Bodnar 2 lutego odwołał ze stanowiska dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury sędziego Kamila Zaradkiewicza, a 9 lutego zarządził przeprowadzenie konkursu na zwolnione stanowisko.

W konkursie mogli wziąć udział sędziowie, prokuratorzy (również w stanie spoczynku) oraz osoby z tytułem naukowym profesora lub doktora habilitowanego nauk prawnych.

Do konkursu stanęli: prof. Przemysław Banasik, sędzia Michał Błoński, dr hab. Katarzyna Gajda-Roszczynialska, prof. Piotr Girdwoyń, prof. Grzegorz Kuca, dr Sebastian Ładoś, sędzia Beata Morawiec, sędzia Agnieszka Owczarewicz, sędzia Wojciech Postulski, prof. Rafał Stankiewicz, prof. Leszek Wieczorek.

W czwartek resort sprawiedliwości poinformował, że konkurs wygrał sędzia Wojciech Postulski. Teraz jego kandydatura zostanie przedstawiona ministrowi sprawiedliwości Adamowi Bodnarowi.

Kim jest Wojciech Postulski

MS podaje, że Wojciech Postulski jest sędzią w Sądzie Rejonowym w Lubartowie przy czym w związku z pracą w Komisji Europejskiej od 2020 roku pozostaje w tym sądzie na urlopie bezpłatnym. W latach 2014-2019 roku był Sekretarzem Generalnym Europejskiej Sieci Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości EJTN w Brukseli. Od 2008 roku przez sześć lat był delegowany do KSSiP, gdzie pracował jako naczelnik, a później jako kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.

Czym zajmuje się Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury

Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury działa od 2009 roku. Jest to jedyna instytucja centralna, która odpowiada za szkolenie wstępne oraz ustawiczne kadr sądów powszechnych i prokuratury w Pol­sce. Szkoła prowadzi aplikacje zawodów prawniczych, szkoli sędziów i prokuratorów, prowadzi analizy i badania, pozwalające na wypracowanie odpowiednich standardów dot. kompetencji i kwalifikacji. KSSiP współpracuje także ze szkołami wyższymi, instytucjami naukowo-badawczymi zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

Czytaj więcej

Oto kandydaci na dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury
Sądy i trybunały
Sędzia Piebiak może stracić immunitet. Oskarża go były lider KOD
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Konsumenci
Frankowicze mają nowy sposób na banki. Donoszą do prokuratury
Podatki
Ryczałtowcy chcą dzielić biznes, by obniżyć składkę zdrowotną
Praca, Emerytury i renty
Będzie dodatkowa waloryzacja emerytur i rent. Rząd odsłania karty
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Nieruchomości
Mieszkania społeczne. Koniec wyodrębniania na własność