Aktualizacja: 04.06.2019 22:28 Publikacja: 04.06.2019 21:50
Marcin Romanowski i Zbigniew Ziobro
Foto: Fot. Ministerstwo Sprawiedliwości
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki na wniosek Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro powołał dzisiaj (4 czerwca 2019 r.) Marcina Romanowskiego na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - poinformował wieczorem rzecznik prasowy Ministra Sprawiedliwości Jan Kanthak.
Czytaj też:
Decyzje prezydenta o obsadzie personalnej organów sądownictwa nie mogą być zaskarżone do sądu administracyjnego.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Do Sejmu wpłynął już projekt Lewicy wprowadzający dzień wolny od pracy 24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia. Do pomysłu odniósł się we wtorek prezydent Andrzej Duda.
Za nami dopiero pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego 2024/2025. Wielu uczniów i rodziców myśli już jednak o odpoczynku od nauki. Warto w związku z tym sprawdzić, jakie są terminy ferii zimowych 2025 dla poszczególnych województw.
Sposób, w jaki rząd chce ograniczyć zjawisko wykorzystywania wiz studenckich przez cudzoziemców, nie podoba się szkołom wyższym.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie rozstrzygnął kwestię, która od wielu lat wzbudza duże wątpliwości wśród kierowców. Chodzi o używanie kierunkowskazu podczas wjeżdżania, przejeżdżania i zjeżdżania z ronda.
Czy sędziego Mikołaja Pawlaka czeka postępowanie dyscyplinarne? Nieoficjalne ustalenia Onetu mówią, że były Rzecznik Praw Dziecka z czasów PiS miał złamać tajemnicę postępowania przygotowawczego.
Minister zdrowia Izabela Leszczyna przyjęła dziś rezygnację Piotra Jabłońskiego – dyrektora Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (KCPU) i odwołała go z zajmowanego stanowiska - przekazał na platformie X resort zdrowia. Dymisja ma związek ze sprawą tzw. alkotubek.
Hasła „państwo z dykty” nie lubię bardziej niż poniedziałków. Za każdym razem się okazuje, że państwo jednak działa. I tak było też przy okazji powodzi na Dolnym Śląsku.
Od wyłudzenia paliwa gorszy jest sposób, w jaki były już wiceminister sprawiedliwości Bartłomiej Ciążyński próbował się z tego wytłumaczyć.
Niezależnie od skutku wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który podważył procedurę prowadzącą do postawienia przez Trybunałem Stanu urzędującego prezesa NBP Adama Glapińskiego, jest okazja przyjrzeć się, czy zapewnia ona rzetelny proces.
Choć Bartłomiej Ciążyński zdążył już zwrócić przywłaszczone środki, wcale to nie oznacza, że nie podlega odpowiedzialności karnej.
Budowanie dobrej administracji publicznej to tak naprawdę budowanie zaufania obywateli do demokratycznego państwa prawa – mówi Kamila Bury szef zespołu prawnego w Capgemini, pełniąca funkcję oficera ds. etyki i compliance.
Jan T., „niezatapialny” urzędnik w administracji prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, został w środę skazany na pięć i pół roku więzienia za przyjęcie łapówki, m.in. w postaci domu za ponad pół miliona zł. Wyrok zapadł w jednym z licznych jego procesów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas