Tweet Ocasio-Cortez pojawił się w czasie, gdy w Las Vegas trwała pierwsza w trwających właśnie prawyborach w Partii Demokratycznej debata, w której brał udział miliarder Michael Bloomberg.

Słowa "miliarderzy nie powinni istnieć" to cytat z Berniego Sandersa, innego kandydata w prawyborach, który takimi słowami publikację "New York Times". Dziennik opisał postulowany przez niego podatek od majątku, który - zdaniem analityków - w ciągu 15 lat doprowadziłby do zmniejszenia się majątków najbogatszych Amerykanów o połowę. Sanders chciałby pozyskane w ten sposób pieniądze wykorzystać w celu realizacji programów społecznych postulowanych przez niego - m.in. reformującego służbę zdrowia w USA programu Medicare for All, który zapewniłby każdemu obywatelowi USA dostęp do publicznej służby zdrowia.

Teraz Ocasio-Cortez przekonuje na Twitterze, że miliarderzy "nie mają miliardów dolarów, ponieważ 'pracują' tysiąc razy ciężej niż nauczyciel czy samotna matka".

"Są miliarderami, ponieważ giełda zarabia dla nich pieniądze, co jest uzależnione od zysków z (sprzedaży) insuliny, niskich płac, likwidowanych miejsc pracy, etc." - dodaje.

"Kosztem systemu, który skupia miliardy dolarów w rękach nielicznych, potężnych osób jest ogromna, niszczycielska nierówność dochodów" - podkreśla.